Sobota, 21. duben 2018 | Svátek má Alexandra Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Fernando Pessoa

« Všechny citáty autora
 

Zbavme se iluzí o naději, neboť zrazuje, o lásce, neboť unavuje, o životě, neboť přesycuje a neukojí, ba i o smrti, neboť přináší víc, než se chce, a míň, než se doufá.

 
Fernando Pessoa

» Fernando Pessoa - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Fernando Pessoa, Fernando Pessoa quotes, citáty o lásce, citáty o životě, citáty o smrti, autoři od písmene P


Podobné citáty

 

Láska je učitelka, ale je třeba, abychom ji uměli získat, neboť lidi těžko lze podmanit, těžko získat, draze se vykupuje lidské srdce, dlouho úmornou prací a po dlouhém čase, neboť nestačí milovat na náhodný okamžik, ale na celou dobu.

 
Fjodor Michajlovič Dostojevskij
 

Dobré panování lásky, neboť odvrací mysl svého věrného od všech věcí nízkých. Nedobré je panování lásky, neboť čím větší věrností je jí oddán její věrný, tím větší a bolestnější jsou rozpoložení, jimiž musí projít.

 
Dante Alighieri
 

Bez ohledu na to, co se stane, neztrácej naději, neboť jakmile je ztracena naděje, je ztraceno vše.

 
Sri Chinmoy
 

Rozumný jedinec by se neměl bát smrti, neboť jde o přirozenou životní událost.

 
Marcus Aurelius
 

Nepyšni se, Smrti, že tě nazývají mocnou a strašlivou, neboť takovou nejsi.

 
John Donne
 

Každý člověk, ať je to císař nebo žebrák, má především pečovat o své zdokonalení, neboť jenom sebezdokonalení přináší blaho bez rozdílu všem.

 
Konfucius
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt