Pátek, 22. červen 2018 | Svátek má Pavla Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Ferdinand Peroutka

« Všechny citáty autora
 

Malá rozhodnutí vyrozumujeme, ale velká rozhodnutí přicházejí ani nevíme jak.

 
Ferdinand Peroutka

» Ferdinand Peroutka - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Ferdinand Peroutka, Rio Ferdinand quotes, citáty o moudrosti, autoři od písmene P


Podobné citáty

 

Komentuje rozhodnutí Ehuda Olmerta nekandidovat v primárkách Kadimy (31.7.2008): [Olmert udělal správné a vhodné rozhodnutí.]

 
Ehud Barak
 

Odpovědnost za rozhodnutí se nedá svěřit nějaké slepé síle, ale pouze lidskému úsudku, který má k následkům daného rozhodnutí pořád dál. -str.193

 
Cormac McCarthy
 

Vše, co jsem udělal a čím jsem přispěl, bylo především uděláno pro kambodžský národ, lid a rasu. Přišel jsem vést boj, ne zabíjet lidi... Copak jsem divoch? Mé svědomí je čisté. Byl jsem na špici. Dělal jsem pouze velká rozhodnutí o velkých věcech.

 
Pol Pot
 

Duchovne vyspelí ľudia sú vďaka svojej sebadisciplíne, dokonalosti a láske neobyčajne výkonní, a preto sú povolaní slúžiť svetu, čo prijímajú, lebo sú osobami milujúcimi. Nutne potom získavajú obrovskú moc, i keď sú v očiach sveta často úplne obyčajní, pretože svoju moc používajú nenápadne alebo dokonca skryto. Viacmenej ju používajú - a značne - ba priam údesne pri tom trpia. Používať moc totiž znamená rozhodovať a prijímanie rozhodnutí je pri plnom vedomí zodpovednosti často neporovnateľne ťažšie, než vtedy, ak je obmedzené alebo otupelé, ako tomu pri väčšine rozhodnutí býva.

 
M. Scott Peck
 

Věc jasná sama rozhodnutí přináší.

 
Publilius Syrus
 

Radit se: ospravedlnění pro učiněné rozhodnutí.

 
Julian Tuwim
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt