Pátek, 25. květen 2018 | Svátek má Viola Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Errol Flynn

« Všechny citáty autora
 

V lásce je to jako ve válce - nakonec rozhodne boj zblízka.

 
Errol Flynn

» Errol Flynn - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Errol Flynn, Errol Flynn quotes, citáty o lásce, citáty o válce, autoři od písmene F


Podobné citáty

 

Ve válce, jako v lásce, máme-li skončit, musíme se vidět zblízka.

 
Napoleon Bonaparte
 

V lásce jako ve válce: běda vítězům!

 
Françoise Saganová
 

V lásce a ve válce se může všechno.

 
Vladimír Páral
 

Štěstí v lásce? Když se snoubenka rozhodne vzít si snoubencova přítele.

 
Nicolas Ronald Alexis
 

Statky přicházejí a odcházejí. V dějinách se tohle opakuje stále. Kdybych měl vypočítávat, kdy a kdo nám už zkonfiskoval majetek, byla by to dlouhá řada… V šestnáctém století po šmalkaldské protireformační válce to udělal habsburský panovník Karel V., potom švédský král, potom Napoleon, pak král bavorský, po první světové válce se z majetku něco ulouplo při pozemkové reformě, za druhé světové války nám majetek sebrali Němci a po ní komunisté. Nakonec zjistíte, že majetek postrádá stálost a podléhá času.

 
Karel Schwarzenberg
 

Jestliže se vůle zaměří na nějakou věc, která sama o sobě odporuje lásce, jež nás směřuje k poslednímu cíli, už tím se hřích stává smrtelným, ... ať už je namířen proti Boží lásce, jako např. rouhání, křivá přísaha, nebo proti lásce k bližnímu, jako například vražda, cizoložství. Když se vůle hříšníka obrátí k nějaké věci, která v sobě nese nepořádek, ale není namířena proti lásce k Bohu nebo bližnímu, je to hřích všední, jako např. prázdná slova, nevhodný smích. - sv. Tomáš Akvinský v Summa theologiae

 
Tomáš Akvinský
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt