Pátek, 27. duben 2018 | Svátek má Jaroslav Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Erich Maria Remarque

« Všechny citáty autora
 

Iba nešťastný človek pozná šťastie.

 
Erich Maria Remarque

» Erich Maria Remarque - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Erich Maria Remarque, Erich Maria Remarque quotes, citáty o člověku, citáty o neštěstí, autoři od písmene R


Podobné citáty

 

Nešťastný je človek, ktorý pozná všetko, okrem teba Bože.

 
Augustín
 

Člověk pozná sám sebe jen do té míry, do jaké pozná svět.

 
Johann Wolfgang Goethe
 

Nešťastný muž, který nemůže snést svou ženu, kterou si zvolil ze všech žen na světě, nedodá si odvahy, aby se k ní vrátil a hleděl ji snést, ale dodá si odvahy a zvolí si ženu jinou, kterou možná, až přijde čas, zase odmítne jako nesnesitelnou. A ve všech těchto případech je důvod stejný - že je člověk nešťastný. Patrně je nešťastný, protože je abnormální, hlavní však je, že mu je dovoleno uvolnit všeobecné pouto, jež poutalo milióny jiných, normálních. Protože sám uvázl v doupěti, smí v něm hrabat jako králík a odkopávat celé okolí.

 
Gilbert Keith Chesterton
 

Člověk nezná své štěstí. Člověk nikdy není tak nešťastný, jak si myslí.

 
Marcel Proust
 

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

 
Honoré de Balzac
 

Nešťastný je člověk strachující se o budoucnost.

 
Lucius Annaeus Seneca
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt