Sobota, 26. květen 2018 | Svátek má Filip Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Deniz Baykal

« Všechny citáty autora
 

Stát musí být etnicky slepý. Každý občan má rozvíjet svou národní příslušnost dle svého přání. Stát nemá právo určovat a omezovat národní příslušnost kohokoliv.

 
Deniz Baykal

» Deniz Baykal - zobrazit všechny citáty »Zdroj: EUTCC questions Deniz Baykal’s invitation to the EU Parliament. Rudaw.net [online]. 2010-04-30 [cit. 2010-05-26].


Štítky: Citáty Deniz Baykal, Anonymous quotes, autoři od písmene B


Podobné citáty

 

Kdokoliv, kdo je připraven učinit z národní otázky otázku svou vlastní do té míry, že nezná žádný vyšší ideál než blaho svého národa; kdokoliv, kdo porozuměl naší skvělé národní hymně "Deutschland über Alles" v tom smyslu, že nic na světě nezastíní v jeho očích Německo, jeho lid a zemi - ten je socialistou. "(Hitlerův projev z 28.7. 1922)

 
Adolf Hitler
 

Demokracie znamená, že každý občan může říct po vzoru francouzského monarchy: "Stát jsem já." Nebo skromněji: "I já jsem stát."

 
Tomáš Garrigue Masaryk
 

Zájmy národní společnosti, jimiž se vláda musí zabývat, jsou v podstatě její vojenská bezpečnost, integrita jejího politického života a prospěch obyvatel. Tyto potřeby nemají žádnou morální kvalitu... Jsou to nevyhnutelné nezbytnosti národní existence, a proto nepodléhají dělení na dobré a zlé.

 
George Frost Kennan
 

Náboženská příslušnost je to, co mnoho lidí odděluje od Boha.

 
Pavel Kosorin
 

Nemáme mnoho důvěry, že Bílý dům přijde s politikou dostatečně silnou k tomu, aby sankcionoval budoucí záměry Severní Koreje. To vytváří širší obrázek, který mě upřímně děsí, pokud jde o naší národní politiku, ale očividně musíme stát při našem severokorejském spojenci.

 
Sarah Palinová
 

Neexistuje žádná národní věda, jako neexistuje národní násobilka.

 
Anton Pavlovič Čechov
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt