Čtvrtek, 26. duben 2018 | Svátek má Oto Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

David Ben Gurion

« Všechny citáty autora
 

Zbrojní dohoda s Čechy byla největší pomoc, kterou jsme tehdy dostali, a pochybuji, že bychom bez ní obstáli.

 
David Ben Gurion

» David Ben Gurion - zobrazit všechny citáty »Zdroj: Lidovky.cz "Létat jsme se učili v Olomouci" [online]. [Cit.2008-04-10].


Štítky: Citáty David Ben Gurion, David Ben-Gurion quotes, autoři od písmene G


Podobné citáty

 

Ano, Československo je také státem nás, Slováků. Jsme pro společný stát s Čechy, ale ne proto, že bychom si byli s Čechy blízcí. To je záležitost jazyková, filologická, dejme tomu kulturní, ale nikoli politická. Jsme pro tento stát, protože se domníváme, že přinejmenším nyní je pro nás Slováky nejvhodnějším řešením. - Ideológia Slovenskej ľudové strany - 1930

 
Jozef Tiso
 

Kulturní dohoda: dohoda, kterou uzavírají dva státy, které se nedokázaly dohodnout v ničem jiném.

 
Georges Elgozy
 

Říká se, že jsme si s Čechy blízcí. Ano, jsme si s Čechy blízcí, ale s Poláky jsme si neméně blízcí, a kromě toho nás s nimi spojuje naše svatá víra katolická. - v parlamentu-1921

 
Jozef Tiso
 

Vzácný tisk je zapůjčená kniha, kterou jsme dostali zpět.

 
Neznámý autor
 

My jsme nechtěli střílet. Ale dostali jsme se do situací, kdy jsme střílet museli. Buď my nebo oni. Třídní boj vyhlásil režim. Ne my. Oni zabíjeli a popravovali. Měli jsme jít proti nim s holými rukami?

 
Milan Paumer
 

Musíš se snažit vyhnout se svárlivým lidem a vyhledávat lidi soudné, držet se práce, na kterou nestačíš, a nepouštět se do takové, která je nad síly a schopnosti: co děláš, hleď dělat s největší péčí a nadšením. Budeš-li takto jednat, budeš, myslím, nejmíň volán k zodpovědnosti, v nesnázích najdeš nejspíš pomoc a budeš žít bez potíží a bez nebezpečí až do vysokého věku.

 
Sókratés
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt