Úterý, 19. červen 2018 | Svátek má Leoš Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Dan Barker

« Všechny citáty autora
 

Viera znamená presvedčenie, že isté tvrdenia sú pravdivé - napriek tomu, že dôkazy ich pravdivosti sú nedostatočné alebo vyvracajúce jeho pravdivosť.

 
Dan Barker

» Dan Barker - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Dan Barker, Clive Barker quotes, citáty o pravdě, autoři od písmene B


Podobné citáty

 

Viera je presvedčenie napriek tomu, alebo práve preto, že chýbajú dôkazy.

 
Richard Dawkins
 

Jednat znamená mít pravdu. Protože máme o světě spolehlivou představu. Aby mohla být věta pravdivá, musí být pravda. Pravdivé věty jsou možné jen díky tomu, že skutečnost není nekonečně mnohoznačná a proměnlivá - skutečnost má svou pravdivost, svou pravdu. To, že naše věty jsou pravdivé, že podle nich můžeme žít, nás vede k uvědomění, že vzdor všem postmoderním módám je ve světě našeho života pravda.

 
Erazim Kohák
 

Od prvého stretnutia ohromila ma jeho hlboká viera, ktorá napĺňala vnútro veľkého vlastenca, viera, ktorá ho viedla k tomu, že už vtedy pokladal existenciu československého štátu za istú, hoci rakúsko-uhorské mocnárstvo bolo ešte celistné a vojensky silné, najmä po vyradení Ruska zo svetovej vojny.

 
Milan Rastislav Štefánik
 

To, že si človek uvedomí nezmyselnosť pozemského života, ho núti vsadiť na to, že Boh existuje, aj napriek nemožnosti dokázať toto presvedčenie.

 
Blaise Pascal
 

Pravdivé poznání zákoníků spočívá v tom, že vědí, co znamená milovat Ježíše Krista, nosit jeho kříž, jemu se podobat.

 
Armand-Jean du Plessis de Richelieu
 

Budúcnosť kresťanstva je v jeho pravdivosti.

 
Anton Srholec
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt