Sobota, 26. květen 2018 | Svátek má Filip Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Čuang-c´,

« Všechny citáty autora
 

Narození a umírání, život a smrt, úspěch a neúspěch, chudoba a bohatství, důstojnost a nedůstojnost, chvála a hana, hlad a žízeň, horko a zima se střídají v běhu událostí, jako to odpovídá cestám osudu. Nestojí proto za to, nechat si tím vším rušit vnitřní souzvuk.

 
Čuang-c´,

» Čuang-c´, - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Čuang-c´,, Anonymous quotes, citáty o životě, citáty o smrti, citáty o jídle a hladu, citáty o osudu, citáty o penězích, citáty o úspěchu a neúspěchu, autoři od písmene C


Podobné citáty

 

Jak na povahu působí bohatství, je každému známo. Neboť lidé, kteří na sebe nechají nějak působit nabyté bohatství, bývají zpupní a nadutí. Chovají se totiž tak, jako by měli všechny možné přednosti, neboť bohatství jest jako jakýsi druh míry hodnoty všeho ostatního, a proto vzniká zdání, jako by se za ně dalo všechno koupit... Takovému zbohatlému povýšenci jako by se nedostávalo výchovy k bohatství.

 
Aristotelés
 

Tělesná láska je přirozený pud jako je hlad nebo žízeň, jenže stálost v lásce není pud.

 
André Maurois
 

Život je škola, v ktorej neúspech je lepším učiteľom ako úspech.

 
Süleyman I.
 

Bohatství je jako mořská voda. Čím více se pije, tím je větší žízeň.

 
Arthur Schopenhauer
 

Nenechte se zastrašit dlouhými slovy. Všechny skutečně důležité věci jako život, smrt, hlad, strach, den, noc i láska mají krátké názvy.

 
Marcel Aymé
 

Bůh - den a noc, zima a léto, zápas a mír, sytost a hlad.

 
Hérakleitos
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt