Pondělí, 18. prosinec 2017 | Svátek má Miloslav Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o životě - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Pavel Kosorin | Citáty o životě
Pravda nemá ľahký život - keby ho mala, bolo by to klamstvo.Karol Irzykowski
Politikové rádi vyčítají poezii, že je vzdálena životu. Oč častěji by mohli básníci říci politikům, že jejich politika je vzdálena životu.
Lucius Annaeus Seneca
Život měříme činy ne časem.
Petr Haničinec
Ve svém životě jsem hrál krále, detektivy, zamilované blbečky i zamilované moudré lidi, hrubce, tupce, dobré komunisty, špatné komunisty i vrahy. Důsledky jsem v soukromí jaksi nezpozoroval.
Karel Čapek
Zkušenost je dobrá škola, ale školné je příliš drahé. Čas je největší síla života.
Člověk je bytost s představivostí a morálkou proto, že ve společnosti dává svému životu nové cíle, které by o samotě nemohly existovat: přátelství, náboženství, umění, vědy. (The life of reason II. Reason and society)
Henry van Dyke
Niektorí ľudia sa tak boja smrti, že ani nezačnú žiť.
Thornton Wilder
Je třeba milovat život, abychom jej mohli žít, a je třeba život žít, abychom jej mohli milovat.
Jim Morrison
Lidé se bojí smrti ještě víc než bolesti. Je divné, že se bojí smrti.Život bolí mnohem víc než smrt. V okamžiku smrti je bolest u konce. Jo, myslím, že je to přítel.
Arthur Schopenhauer
Život jednotlivca je z celkového pohľadu vlastne vždy tragédiou, ale v detailoch má ráz komédie.
Smysl života spočívá ve vytvoření Božího království na zemi, neboli v tom, že vyměníme sobecký, závistivý, násilnický a nerozumný život za život lásky, bratrství, svobody a rozumu.Moliere
V životě následuj dobré, v psaní zkušené.
Antoine de Saint-Exupéry
Člověk přece nemůže trvale žít z ledniček, politiky, financí a křížovek. Člověk to prostě nemůže. Člověk přeci nemůže žít bez básní, bez barev, bez lásky.
Franz Grillparzer
Celý život jsem chytře přemýšlel a hloupě jednal.
Jakub Deml
Zdálo se mi, že umírám. Ostatně, kdož ví, zdali jsem tehdy neumřel, a nevrací-li se jen duše má na ona místa, kde jsem trpěl? Tuto naději zcela vyvracejí okolnosti přítomné. — Město? (Poznámka vydavatelova. Tímto slovem začíná, dle mého dohadu, zcela nová fáse života, viděného — jak myslím — nazpět, ve světle druhého žití. Díky svým studiím poesie české, odvažuji se tvrditi, že jsem našel dvé analogií k této části "Hradu Smrti": Karla Hynka Máchy "Sen o Praze" a Otokara Březiny "Město". Není tu arci místa, — to učiním jindy a ve zvláštní studii, na kterou se zatím připravuji — abych Město našeho Rukopisu kriticky srovnával s "Městy" právě uvedených Autorův, i jest mi spokojiti se prozatím s tvrzením, že Město mnou objeveného Rukopisu jest v podstatě (ceteris paribus) totožno s Městem "Větrů od Pólů". Zde končí poznámka vydavatelova].
Thomas Hora | Citáty o životě
Existuje jen jediný způsob, jak si poradit s životem, a to najít onen soubor hodnot, které nepodléhají módním trendům, které se nikdy nemění a budou neustále rodit ovoce v tom smyslu, že nám i uprostřed velice nejistého světa přinesou klid, zdraví a jistotu.
Friedrich Meinecke
Je to Bismarckův duch, který nám zakazuje obětovat naše životní zájmy a dodává nám sílu k hrdinnému rozhodnutí vést strašlivý boj s Východem i Západem jako - řečeno Bismackovými slovy - " silný muž, jenž má dvě pěsti - pro každého nepřítele jednu". (1915)
Ľudovít Štúr
Vyučovanie má srdce ušľachtiť, myseľ osvietiť, člověka do života a světa pripraviť.
Arthur Schopenhauer
Život jednotlivce je z celkového pohledu vždy tragédií, ale v podrobnostech je to komedie.
Ať si jsou naděje klamné, ale aspoň nás provedou životem po růžových cestách.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt