Pátek, 28. duben 2017 | Svátek má Vlastislav Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o životě - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Kurt Tucholský | Citáty o životě
Kdyby přístroje, které lidé během doby vynalezli, ještě taky fungovaly - to by byl příjemný život!
Tibor Kočík
...chce zachytiť výbušnú atmosféru v každodennom živote súčasných ľudí. Hľadá obraz civilizačných problémov vo vzťahoch ľudí, píše o neschopnosti jednotlivca absorbovať do svojho myslenia a zakomponovať do svojich postojov nové problémy doby. Je to jedna z mála zbierok podobného typu u nás. Akoby otázky techniky a jej vplyvu na človeka prestávali trápiť básnikov, ktorí sa radšej dávajú na mystiku. Za clonou technickej civilizácie cítime hľadanie ľudského dotyku - veľké sústo aj pre renomovaného tvorcu.
Avraham B. Jehošua
Blbost, zlá vůle a nenávist existují na obou stranách. Izraelsko-palestinský konflikt platí životy jak Izraelci, tak Palestinci. Průměrně padne čtyřicet Izraelců ročně. … Izrael však používá tisíckrát dokonalejší zbraně než nepřítel. Letos dosáhla tragédie takového stupně, že toto crescendo nemůže vyústit v nic jiného než v katarzi, ve vzájemnou snášenlivost.
Henry David Thoreau
Nepřišel jsem na tento svět, abych ho učinil tm nejlepším místem pro život, ale abych v něm žil v dobrém nebo špatném. Každému je souzeno dělat jenom něco, protože nikdo nemůže dělat všechno. Důležité je, aby nikdo nedělal nic zlého.
Robert Musil
Sú zaľúbenci, ktorí hľadia na lásku ako na slnko a jednoducho oslepnú. Iní zas po prvý raz objavia život až vtedy, keď ho prežiari láska.
Společnost knih lze volit lépe, než společnost lidskou. Tím spíše se mezi knihami vybírej přátele pro celý život.
Golda Meirová
Vzpomíná na setkání s vyslanci Židovské legie [Nikdy předtím jsem se nesetkala s lidmi, jako byli tito Palestinci, ani jsem neslyšela příběhy, jaké o Jišuvu vyprávěli. Bylo to poprvé, kdy jsem se dozvěděla, jak hrozně trpí brutalitou tureckého režimu, který již normální život v zemi prakticky zastavil. Měli horečné obavy o osud Židů v Palestině a přesvědčovali nás, že účinný židovský nárok na izraelskou zemi po válce bude možno vznést jenom tehdy, bude-li náš národ hrát významnou a viditelnou vojenskou úlohu, jakožto Židé, ve válce. Skutečně hovořili o Židovské legii s takovým zaujetím, že jsem se okamžitě pokusila do ní přihlásit jako dobrovolnice ? a byla jsem zdrcena, když jsem zjistila, že děvčata přijímána nebudou.]
Karl Rahner
Omša by nás mala natoľko formovať, aby sa celý náš život stal omšou - miestom, kam neustále prinášame seba samých Otcovi ako obetu skrze Krista.
Karel Čapek
Žena pojímá celkem politiku stejně konkrétně jako věci života; muž pokud nevytlouká z politiky přímo zisk, je s to pojímat ji s dogmatickým fanatismem jako nějakou teologickou otázku.
George Bernard Shaw
Ublížíte-li svému sousedu, lépe je, neučiniti toho polovičatě.
Jiří Odlas | Citáty o životě
Láska a životy svých blízkých se nikdy nedají nahradit těmi které milujeme a pro které se bezhlavě obětujeme.
Jonathan Swift
Sloni se kreslí v podživotní velikosti, zato blechy v nadživotní.
Erich von Däniken
Teplo "rodinného hnízda" poskytuje duchovnu téměř celoživotně pocit klidu, bezpečí a jistoty.
Josef Čapek
Život se nepíše, život se žije.
Charles Bukowski
Rozdíl mezi Životem a Uměním je ten,že Umění je snesitelnější.
Jak je život těžký s láskou - jak je prázdný bez ní!
Leszek Kumor
Bylo by nadmíru nelogické řídit se v životě logikou.
Jan Berwid-Buquoy
Nehledejte žádného nepřítele ve svém okolí. Nepomlouvejte lidi, které de facto ani dobře neznáte. Vy jste ve skutečnosti sami sobě největším nepřítelem, jehož jste doposud ve svém životě potkali. Vy jediní jste tím nepřítelem, kdo má tu moc zničit váš charakter a svést vás z cesty úspěchu. Vy jste tvůrci a nebo ničitelé svého vlastního osudu. Hlavně se bojte a bojujte proti nepříteli hnízdícím ve vašem vlastním těle. Nepřišel jsem k vám, abych vám radil, ale abych vás upřímě varoval…
Michelangelo Antonioni
Natáčet film neznamená psát román. Flaubert řekl, že jeho povoláním není život: jeho povoláním je prý psát. Naproti tomu natáčet film znamená žít - přinejmenším pro mne.
Tacitus
Čestná smrt je lepší než život v hanbě.
© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt