Pondělí, 25. červen 2018 | Svátek má Ivan Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o životě - 7. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Láska se nemění každou hodinou či dnem, ale trvá celý život.
A jestli se mýlím, nikdy jsem nic nenapsal a nikdy se nestalo, že se dva lidé milovali.William Saroyan
Být na světě je zábava, ale ani jeden den v životě neprojde, aby v něm nebylo do té zábavy přimícháno trošku bolesti, trápení a lítosti.
Romain Rolland
Velká láska může trvat celý život, ale přitom celý život nevyplní. Doživotní spojení dvou lidí se nesmí stát vzájemnými okovy, jež se ani čas od času neuvolní. Je třeba, aby každý, místo aby žárlil na svobodu svého druha, byl šťasten, může-li mu k ní pomoci.
Anton Semjonovič Makarenko
Očekávané štěstí je motorem lidského života.
Erich Fromm
Abychom se bránili hlouposti, k tomu nepotřebujeme víc intelektu, ale jiný druh charakteru, potřebujeme nezávislé lidi, kteří vyhledávají dobrodružství a milují život.
Charlie Chaplin | Citáty o životě
Mládí by byla krásná doba, kdyby přišlo až později v životě.
Jan Keller
Nedemokratický systém je takový, kde občané mají strach z mocných. Demokratický systém je takový, kde vláda a mocní mají obavu a strach z občanů. My dnes žijeme v systému, kde vláda má z občanů jenom velkou srandu.
Jan Pavel II.
Člověk nemůže žít bez lásky. Je sám sobě nepochopitelnou bytostí a jeho životu chybí smysl, nepozná-li lásku, nesetká-li se s ní, nezakusí-li ji, nepřivlastí-li si ji nějak a neprokazuje-li ji aktivně druhým. ... [Člověk je] základní cestou, po níž církev jde…, je také cestou pro každého člověka. [Redemptor hominis, č. 10 a 13.]
Charles Bukowski
Rozdíl mezi Životem a Uměním je ten,že Umění je snesitelnější.
Jan Berwid-Buquoy
Chceš-li v životě dokázat něco skutečně hodnotného, musíš znát svůj cíl a vydat se k němu bez okolků a to přímo. Váhání, vyčkávání, tak jako různé okliky, tě zmatou - dříve nebo později zabloudíš. Kdo zabloudil, ztratil sám sebe - přestává žít. Jeho další osud, je v nejlepším případě, živoření ze dne na den a od výplaty k výplatě.
Úspěch životní závisí od množství nejrůznějších vědomostí a zkušeností v mnohém oboru. Znáti jednu věc dokonale ze všech stran, oblíbiti si jenom ji, věřit v ni a věnovat se jí mozkem a srdcem vytrvale bez výhrad, s myšlenkou jenom na ni uléhat, s myšlenkou na ni vstávat, poznat vše, co ji podrývá půdu, co ji škodí, krátce soustřediti se - to jest cesta k úspěchu.Jean Anouilh
Život sestává z mnoha malých mincí, kdo je umí sbírat, má bohatství.
Dušan Radović
Nejprve se milujeme, a pak nastane čas, že se už nemilujeme. A mezitím se přehradíme dětmi a žijeme si každý ve své části manželství.
Osho
Hřích je, když se neradujeme ze života.
Ralph Waldo Emerson
Život je sice krátký, ale na zdvořilost je vždycky čas..
Pokud chceš žít klidně, poslouchej, dívej se a mlč.
Lev Nikolajevič Tolstoj
Milovať znamená žiť životom toho, koho miluješ.
Lucius Annaeus Seneca
Je zhola zbytečné se ptát, má-li život smysl či ne. Má takový smysl, jaký mu dáme.
Osho
Život není utrpení ani blaho. Život je prázdné plátno a člověk musí být velmi dovedný.
Osho
Člověk by se měl smát celý svůj život. Jestli se dokážete smát v jakékoli situaci, naučíte se jim čelit - a to vám pomůže dospět. Neříkám vám, že nemáte plakat. Ve skutečnosti však když se neumíte smát, neumíte ani plakat. Smích a pláč jdou ruku v ruce, jsou součástí jednoho jevu - autentického bytí v pravdě.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt