Neděle, 23. říjen 2016 | Svátek má Teodor Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o životě - 52. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Pohlavní výběr závisí na převaze určitých jedinců nad druhými stejného pohlaví, což se týká propagace druhů; zatímco přírodní výběr závisí na vítězství obou pohlaví, v každém věku, za normálních podmínek života.

Pierre de Coubertin
Důležitou věcí v životě není vítězství, ale zápas, základem není to, že se zvítězilo, ale že se bojovalo dobře. L’important dans la vie ce n’est point le triomphe, mais le combat, l’essentiel ce n’est pas d’avoir vaincu mais de s’?tre bien battu. (obvykle zkracováno na "Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.")
Robert Clive
Zdá se, že jsem předurčen něco vykonat. Budu tedy žít. (po druhém pokusu o sebevraždu)
James Bond
Žijete jen dvakrát, pane Bonde.
Jan Berwid-Buquoy
Slaboch má po ruce vždy nějakou výmluvu. Jeho cesta životem je soustavně dlážděna jakýmisi údajnými, neviditelnými překážkami. Ovšem pro člověka s odhodlanou myslí žádné takové překážky neexistují. Arogance, odpor, pochybnosti, výsměch a nedůvěra jiných, vůči němu, v jeho nitru naopak podněcují touhu zvítězit. Rozvoj člověka je závislý na jeho vlastním úsilí. Kdyby skutečné překážky neexistovaly, zastavil by se pokrok.
Pravděpodobnost je velkým vodítkem života.
Tomáš J. Baťa
Tvrzení, že vzdělávání je celoživotní proces, nebylo ve čtyřicátých a padesátých letech tak zjevnou pravdou, jak jí chápeme dnes.
Karl Barth
Evangelium začíná žít teprve tam, kde křešťané stojí vedle jiných a vyznávají: my jsme ještě mnohem bezbožnější, viníky jsme my, my v církvi. Nebylo by v Evropě zpohanštělých davů, kdyby tu byla skutečná církev. (Křesťanská revue 1936)
Julian Barnes
Biografie dělají lidské životy mnohem zajímavější, než ve skutečnosti jsou.
Aharon Appelfeld
Holocaust náleží k takovému druhu zkušenosti, u níž je jedinec nakonec odsouzen k mlčení. I ta nejlepší možná odpověď se zdá být triviální. Pro mě není holocaust jen součástí historie, ale také součástí života mnoha lidí, stejně jako mého vlastního. A nakonec i metaforou pro to minulé století.
Cestování je život.

Martin Amis
Smrt otce je něco jiného než smrt sourozence. Navíc mladšího sourozence. Na Vás pak je, abyste taky zažili malou smrt. Vaše tělo si to nacvičuje. Cítíte, že umíráte. Nechcete tak silné pocity zažívat. Není to ani zdravé. Je to jedna z těch zkušeností, kterou prožijete a pak si říkáte, kristepane, proč mě literatura nevarovala? Samozřejmě, že Vás literatura varovala, ale vy jste neposlouchal. (o smrti své sestry)
Woody Allen
Slavná osobnost je bytost, která se celoživotně dřela, aby získala slávu, načež si nasadila tmavé brýle, aby ji nikdo nepoznal.
Woody Allen
Na posmrtný život nevěřím, ale pro jistotu si beru rezervní spodní prádlo.
Alfred Adler
Je vždycky snazší bojovat za principy, než podle nich žít.
Čuang-c´, | Citáty o životě
Narození a umírání, život a smrt, úspěch a neúspěch, chudoba a bohatství, důstojnost a nedůstojnost, chvála a hana, hlad a žízeň, horko a zima se střídají v běhu událostí, jako to odpovídá cestám osudu. Nestojí proto za to, nechat si tím vším rušit vnitřní souzvuk.
Thornton Wilder
Morem rodinného života jsou rady.
Stanislaw Jerzy Lec
Lidé by občas potřebovali "den volna od života".
Sergio Bambarén
V živote prichádza čas, keď nezostáva nič iné, len ísť svojou vlastnou cestou.
Satja Sáí Bába
Život je píseň - zpívej ji.

© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt