Neděle, 24. červen 2018 | Svátek má Jan Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o životě - 28. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Myslet si, že žijeme v ateistické době, je omyl. Žijeme v době silné religiozity, ale čím dále méně křesťanské.Stephen King
Nejdůležitější věci se nejhůře vyjadřují, protože slova umenšují jejich skutečný význam. Je těžké zaujmout cizí lidi výklady o světlých stránkách svého života.
Carl Gustav Jung
Na prostředí člověka, zejména na děti, nepůsobí nic duševně silněji než nežitý život rodičů.
Henry James
V životě je jen pár hodin, které jsou příjemnější než doba zasvěcená rituálu zvanému čaj o páté.
Henri Charriere
Plamen v srdci má větší cenu než tučný účet v bance, a pokud z něho znovu a znovu čerpáš touhu žít, intezivně žít, je to účet, který se nikdy nevyčerpá. (Fuengirola, Srpen 1971)
Všichni jsme amatéři, život je tak krátký, že na víc nestačíme.
Siri Hustvedtová
V románech se dá najít emocionální pravda, kterou jinde nenajdete. Abyste napsali román, musíte se vžít do role jiného člověka. Nepíšete sami za sebe, ale za někoho jiného - taková proměna v někoho jiného je pramen divů.
Hugh Hefner
Někdy je to jen s jednou ženou mnohem těžší. Byl jsem ženatý a věrný osm let, bylo to v osmdesátých letech, a následně nato jako přehnaná reakce na zkrachovalé manželství jsem začal žít se sedmi dívkami najednou. A vyrovnat se se sedmi dívkami bylo snazší než s jednou manželkou.
George Harrison
Máš tolik životů, kolik chceš a víc, dokonce i ty, které nechceš.
Viktor Fischl
Jednou jsem naslouchal dvěma starším ženám v čekárně. Vyprávěly si o nemocech a všelijakých trampotách, až najednou slyším, jak jedna druhé říká: "Co bych vám povídala. Starý člověk se vůbec neměl narodit." … Kdykoliv si na to vzpomenu, všechno ve mně ještě vře. Myslím, že vždycky stálo a bude stát za to žít. Vychutnat si život do dna. Do posledního dechu. Měl jsem dost času si to vyzkoušet a ničím si nejsem tak jist.
Epikúros | Citáty o životě
Jen malý vliv má na moudrého člověka náhoda, největší a nejhlavnější věci spravoval a po všechen čas v životě spravuje a bude spravovat rozum.René Descartes
Žít a nefilosofovat je jako mít zavřené oči a nikdy se ani nepokusit je otevřít. [Cest proprement avoir les yeux fermés, sans tâcher jamais de les ouvrir, que de vivre sans philosopher. (Les Principes de la philosophie, předmluva)]
Miguel de Cervantes
Život je šachovou partií.
Henri Bergson
Člověk má na to, aby si zjednodušil život, vynaložit stejné úsilí, jaké vynakládá, když si ho komplikuje.
Marcus Aurelius
Rozumný jedinec by se neměl bát smrti, neboť jde o přirozenou životní událost.
Aischylos | Citáty o životě
Čestná smrt je lepší než nečestný život.
Karel Čapek
Život je vinen tím, že příliš záhy odnímá všecky ideje a iluze.
Ľudovít Štúr
Ňezabudňime ňikdi aňi na vďačnosť, ktorú sme pracovitjemu a umnjemu Českjemu kmenu povinní; on nás v hliveňí našom opatruvau a nás k životu viššjemu svojimí duchovnimí plodamí pripravuvau, preto vďačnosť naša nach vždi ostaňe k ňemu svježa a vrúcna v srdcach naších.
Lin Yutang
Múdrosť života spočíva v odstraňovaní nepodstatností.
Miroslav Válek
"Skutočného básnika spoľahlivo poznám podľa toho, že po prečítaní jeho vecí mám chuť zahodiť tie svoje do koša a napísať všetko vrátane vlastného života odznova." (Jozef Urban, doslov k výberu Len tak)
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt