Pondělí, 18. červen 2018 | Svátek má Milan Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o životě - 15. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Robert Browning | Citáty o životě
Nejcitlivěji býváme zraněni těmi, bez nichž si svůj život nedovedeme v plném rozsahu představit.Nicholas Winton
Smích je nejdůležitější věcí v životě. Myslím, že většina lidí se bere příliš vážně, což jim brání, aby se chovali skutečně přirozeně.
Mark Twain
Dej každému dni příležitost, aby se mohl stát tím nejkrásnějším dnem v tvém životě.
John Ronald Reuel Tolkien
Spousta těch, co žijí, zaslouží smrt. A někdo umírá a zasluhuje život. Můžeš mu ho dát? Potom nevynášej příliš horlivě rozsudky smrti. Protože ani ti nejmoudřejší nedohlédnou do všech konců. Společenstvo Prstenu, kap. Stíny minulosti
Lucius Annaeus Seneca
Všem lidem prospívá dopřát čas od času duši uvolnění. Odpočinek obnovuje totiž životní sílu a veselá nálada volna rozežene každý smutek.
Ozzy Osbourne | Citáty o životě
Jedna z věcí, které mne překvapují, je to, že i teď se mě lidi ptají: Ozzy, fakt jsi tomu netopýrovi ukousnul hlavu? Jako jestli to nevíte, tak jste museli žít někde v jeskyni.
Matka Tereza
"Myslím si, že svět je dnes úplně převrácený a tolik utrpení je tu proto, že je tak velice málo lásky v domovech a v rodinném životě. Nemáme čas pro své děti, nemáme čas na sebe navzájem, není čas, abychom se těšili jeden z druhého."
Viktor Frankl
Postavte člověka před zrcadlo a odstraňte z jeho života veškeré povědomí o Bohu, andělech a démonech. A pak mu můžete říci: Teď máš před sebou svého nejnelítostnějšího soudce.
Epiktétos
Nežádej, aby to co se stane, se stalo tak, jak chceš. Ale dbej, aby se věci stávaly tak, jak se stávají, a budeš šťastný. (varianta jiného překladu:"Nežádej, aby se věci děly jak chceš, ale chtěj, aby se věci děly tak, jak se dějí, a bude ti v životě dobře")
Albert Einstein
Proč nám skvělá technika, která šetří práci a usnadňuje život, dosud přinesla tak málo štěstí? Odpověď je prostá: protože jsme se jí nenaučili rozumně užívat.
Ukazuje se, že utopie jsou mnohem uskutečnitelnější, než se dříve myslelo. A tak dnes stojíme před otázkou, která nás skličuje docela jinak: jak se uvarovat jejich definitivního uskutečnění?… Utopie jsou uskutečnitelné. Život kráčí k utopiím. A začíná možné nové století, století, kdy intelektuálové a vzdělané vrstvy budou snít o tom, jak se utopií uvarovat a jak se vrátit ke společnosti neutopické, méně dokonalé, leč svobodnější. (Úvodní citát knihy Konec civilizace od Aldouse Huxleyho.)Charles Baudelaire
Život je nemocnice, v níž je každý pacient posedlý touhou změnit postel.
Aristotelés
Život je pohyb.
Hans Christian Andersen
Život každého člověka je pohádka napsaná Boží rukou.
Táles
Život sa podobá knihe. Blázon v nej listuje letmo, zatiaľ čo múdry pri čítaní premýšľa, pretože vie, že čítať môže iba raz.
Akýkoľvek skutok lásky si zasluhuje večný život.
Marian Szulowski
Dbaj na to, aby tvoj život bol svedectvom lásky.
Sofoklés
Zahodiť oddané priateľstvo je ako skoncovať so životom.
Dino Segre
Keby sme čakali na stretnutie s ideálom, strávili by sme celý život v čakárni.
Jean-Jacques Rousseau
Ľudia hovoria že život je krátky, ja to vidím tak, že robia všetko preto aby krátky bol.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt