Sobota, 21. duben 2018 | Svátek má Alexandra Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o zdraví a nemoci - 5. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Chování si lidé předávají navzájem jako nemoci.Jean Anouilh
Kdyby se o nemocech tolik nemluvilo, lidi by byli zdravější.
Amos Bronson Alcott
Neznalost neznalosti je nemocí ignoranta.
Hans Christian Andersen
Lásko, krásný posle nebes! Komu jednou svlažíš rty svým nektarem, do smrti žízní, komu jednou zraníš srdce, nikdy se neuzdraví.
Aischylos
Lidé nenávidí smrt neprávem, je to nejjistější obrana proti mnoha nemocem a svízelům.
Co potřebují obyčejní lidé? Normální byt, kde má každý svůj pokoj. Nevelký automobil, malý kousek země někde za městem. Práci, vzdělání, péči, zdraví a odpočinek. Obyčejnou snídani, obyčejný oběd i večeři.
Stefan Zweig
Dlouhé utrpení unaví nejen nemocného, ale i soucit druhých.
Albrecht z Valdštejna
A[nn]o 1620 in Julio bin ich uf den Todt krank gevest und die Krankenheit, vermein ich, dass ich mirr mit drinken causiert hab; hatt auch sollen die Ungarische Krankenheit werden, aber die Experienz und Fleiss der medici den balde bevorkmmen. (V červenci roku 1620 jsem byl na smrt nemocen; myslím, že mi to udělalo pití, /podle jiných/ to byla úplavice, ale zkušenost a píle lékařů ji brzy vyléčili.)
Vladimír Vondráček
Jak sportuji? Já příliš nesportuji. Mým jediným sportem jsou takové smutné procházky. Proč smutné? Protože se jdu vždy projít na pohřeb některého ze svých přátel, kteří pravidelně sportovali, nebo je jedu navštívit do nemocnice, kde leží s nohou v sádře.
Mark Twain
If you pick up a starving dog and make him prosperous, he will not bite you. This is the principal difference between a dog and a man. - Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.
Byla jsem z toho obviňovaná hned od začátku. Lidé se mnou odmítali mluvit, anebo byli drzí a hrubí. Bylo to těžké a moc mně to bolelo. Mohla jsem se otočit a utéct, ale to bych nikdy neudělala. Každý den jsem si připomínala jaké mám štěstí. Potkala jsem muže, kterého jsem milovala, netrpěli jsme hladem, nebyli jsme nemocní. Jen tohle nás tížilo a museli jsme oba v sobě najít sílu to potlačit. A vlastně to byla dobrá škola. Beatles byli skupinou čtyř mužů. Velice silná čtveřice. A věřte mi, že ani já bych je nedokázala zlomit. A ani jsem nechtěla. Rozešli se, protože dosáhli vrcholu a čekali na ně nové začátky. Chtěli to tak.Henry Wadsworth Longfellow
Život bez zdraví je břemenem, se zdravím - radost a ples.
Tomáš Baťa
Zdraví občanstva je v první řadě podkladem každé hospodářské prosperity a tudíž i placení daní. Na veškerá vydání zemská nutno proto pohlížet jako na velmi účelné investice směřující k zvýšení příjmu občanstva, a tím zvýšení jeho berní poplatnosti.
Friedrich Nietzsche
Těm lidem, po nichž mi něco je, přeji opuštěnost, nemoc, špatné nakládání, znehodnocení..., aby jim nebylo neznámo hluboké pohrdání sám sebou, opovržení a muka nedůvěry k sobě.
Božena Němcová
Čistota je půl zdraví a veselost celé.
Nič nemôže byť viac v rozpore s náboženstvom a klérom než rozum a zdravý úsudok.
Ján Slota
Sme buzíci alebo zdraví ľudia? Sme skutočne pedofili zvrhlí alebo sme normálni zdraví ľudia? Nech sa majú radi títo zhovädilí ľudia niekde doma. Nech sú zavretí a nech sa milujú podľa svojich predstáv. Nenormálni chorí ľudia nám tu budú chodiť po uliciach a ešte budú vystavovať svoje nechutné zvrhlé orientácie na verejnosti.
William Shakespeare
Choroba je nákazlivá, kiežby bola i láska.
Lucius Annaeus Seneca
Šťastie človeka nie je závislé na tom, akú rozlohu plnosti orie, koľko ľudí ho zdraví, alebo na akom drahom lôžku odpočíva, ale na tom, aký je dobrý.
François Rabelais
Šťastný lekár, privolaný, keď choroba už ustupuje.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt