Pondělí, 23. červenec 2018 | Svátek má Libor Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o zákonu - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Immanuel Kant | Citáty o zákonu
Krásné věci ukazují, že člověk se do světa hodí a dokonce i jeho názor věcí souhlasí se zákony jeho nazírání. Logik Nr. 1820a, AA XVI.127.John Stuart Mill
Manželství je jediné zákonem povolené nevolnictví.
Archias
Nevěra je zákonitá, věrnost nepřirozená.
Alexander Dovženko
Člověk zůstává člověkem jen proto, že má schopnost úplného a svobodného soucitu, jinak by byl něco jako kámen s vytesanými písmeny lidských zákonů.
Giordano Bruno
Věda slouží k poznání sebe sama a vlastní úlohy v prostoru a čase. Porozumíme-li zákonům, které řídí přírodu, pochopíme i to, co řídí nás, a naopak.
Národ, jenž má vědomí důležitosti přirozeného jazyka pro vyšší svůj duchovní život, sám jej zavrhuje a jeho se zříká, páchá na sobě samovraždu a přerušuje tím věčné zákony Boží.
Voltaire
Nepřekročit zákon ve prospěch člověka opravdu velikého znamenalo by nerozumět duchu zákona.
Jean Arp
Rozum člověku říká, aby stál nad přírodou a byl měřítkem všech věcí. Tak si člověk myslí, že je schopen žít a tvořit proti zákonům přírody, a vytváří zmetky.
Hippokratés
Lidské zákony jsou špatné, protože pocházejí od lidí, kteří jsou vedeni touhou po moci. Přirozenost je vždycky dobře, protože ve všem. vystačí všemu. Proto se zákony mění, aby zkusily napodobovat přirozenost.
Murphy
Zákon manželského lože: ten kdo chrápe, usne první.
Karel Čapek | Citáty o zákonu
Starý zákon má pravdu: někdy padají hradby pouhým křikem. Ale pouhým křikem se nedá postavit nic.Vladimír Renčín
Hrozné počasí! Ani zákonnou manželku by ven nevyhnal!
Jean Genet
Kdo nezná zákony, připravuje se o potěšení je přestupovat.
Percy Bysshe Shelley
Básníci jsou neuznávání zákonodárci světa.
Marcus Tullius Cicero
Žádná moc nesmí platit víc než zákony.
Nenarodil jsem se proto, abych byl k něčemu donucován, vždy budu dýchat po svém vlastním způsobu. Uvidíme, kdo je silnější. Jakou sílu mají masy? Jenom kteří se řídí vyššími zákony než já, mne mohou k něčemu nutit…Nechci ani slyšet o lidech, kteří by byli většinou nuceni žít určitým způsobem života.
Murphy
Sandilanův zákon: Volný čas, který nám nečekaně vznikne, obvykle beze zbytku promarníme.
Avicenna
Zákony mají být přizpůsobeny mravům a zvykům různých národů.
Mojžiš
Vtip je v tom, že kapitalista tu bol Mojžiš a socialistami boli tí, čo tancovali okolo zlatého teľaťa. Nie naopak! Kapitalizmus môže existovať len v spoločnosti, ktorá svojimi zákonnými a morálnymi normami posväcuje ľudskú život, monogamnú rodinu, záväznosť zmluvných vzťahov, poctivosť a súkromné vlastníctvo. To sú veci, ktoré posväcuje Desatoto a bez tých zásad by nikdy nevznikla západná civilizácia ani jej bohatstvo. Sú to socialisti a zástancovia rôznych druhov spolitizovaného sociálneho cítenia, ktorí sa klaňajú zlatému teľaťu dialektického materializmu. (Lukáš Krivošík)
Immanuel Kant
Jednej podle maxim, které mohou mít zároveň za předmět samy sebe jako obecné přírodní zákony. Základy metafyziky mravů B 79, Praha 1992, str. 99.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt