Úterý, 16. říjen 2018 | Svátek má Havel Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o zákonu - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Mojžiš | Citáty o zákonu
Vtip je v tom, že kapitalista tu bol Mojžiš a socialistami boli tí, čo tancovali okolo zlatého teľaťa. Nie naopak! Kapitalizmus môže existovať len v spoločnosti, ktorá svojimi zákonnými a morálnymi normami posväcuje ľudskú život, monogamnú rodinu, záväznosť zmluvných vzťahov, poctivosť a súkromné vlastníctvo. To sú veci, ktoré posväcuje Desatoto a bez tých zásad by nikdy nevznikla západná civilizácia ani jej bohatstvo. Sú to socialisti a zástancovia rôznych druhov spolitizovaného sociálneho cítenia, ktorí sa klaňajú zlatému teľaťu dialektického materializmu. (Lukáš Krivošík)Paul Dirac
Základní fyzikální zákony, které jsou nutné pro vytvoření matematické teorie velké části fyziky a chemie, jsou známy; jejich přesná aplikace však vede k příliš?složitým rovnicím. (1929)
Honoré de Balzac
Nadměrné štěstí se řídí týmiž zákony jako nadměrná bolest.
Galeotto Marzio
Kdo si počíná správně a jedná podle vnitřního vrozeného zákona, přijde do nebe, ať už je z kteréhokoli národa. (před inkvizičním soudem v Benátkách)
Gabriel Laub
Mělo by být stanoveno zákonem, že i ženatí a vdané mají právo na lásku.
Co nepřipouští přirozenost, to nestvrzuje žádný zákon.
Hermann Hesse
Zákon lásky je viac ako prikázaním, je výzvou ku šťastiu.
C. Northcote Parkinson
Parkinsonův třetí zákon: Narůstání přináší složitost a složitost přináší rozklad.
Jean-Paul Marat
Dějiny by měly oslavovat u vladařů pouze umírněnost, moudrost, důslednost při zachovávání zákonů, snahu povznést stát, péči o blaho národů. Nejčastěji však slaví jen násilné činy, okrášlené honosnými jmény.
Immanuel Kant
Jednej vždy tak, aby se maxima tvé vůle mohla stát principem všeobecného zákonodárství. Základy metafyziky mravů B 52, Praha 1992, str. 84.
Hippokratés | Citáty o zákonu
Lidské zákony jsou špatné, protože pocházejí od lidí, kteří jsou vedeni touhou po moci. Přirozenost je vždycky dobře, protože ve všem. vystačí všemu. Proto se zákony mění, aby zkusily napodobovat přirozenost.Georg Christoph Lichtenberg
Hlbokej a nerozvážnej úcte k starým zákonom, starým zvykom a starému náboženstvu, vďačíme za všetko zlo na svete.
Ludwig Wittgenstein
Osud je opakom prírodného zákona. Prírodný zákon môžeme skúmať a využiť, osud nikdy. (pravdepodobne v roku 1947)
Emanuel Rádl
Království Boží není sice z tohoto světa, ale jest pro tento svět. Na tomto světě, i v politice vnitřní a mezinárodní se uplatňují jeho zákony a jinak než prací na tomto světě se do něho nedostaneš!
Isaac Asimov
Nepsaný zákon Národní americké společnosti pro výrobu robotů: Žádný zaměstnanec se nedopustí stejné chyby dvakrát. Hned po první je propuštěn.
Proto jsou zákony dány, aby silnější nemohl všechno.
Josef Sudek
V černobílé fotografii hraje světlo a stín. Jaké budou zákonitosti v té barevné, to já zatím nevím. A taky nevím, jestli se k tomu někdy dostanu. Ty zákony však budou jiný. Ale v černobílý fotografii, v té nuanci, která se odehrává mezi největším stínem a největším světlem, to může být i bez slunce. Hlavně, aby se tam, jak v tom světle, tak v tom stínu, něco odehrávalo! S tím musíte počítat. To je vlastně takové to kouzlo černobílé fotografie. Vona třeba zdánlivě efektní nebude, ale pořád vás k ní bude něco přitahovat!
Marcus Tullius Cicero
Za války neplatí zákony.
Ladislav Quis
Naše zákony jsou jako velký les, mnohému se v nich už cesta spletla; a čím hlouběji jsi do nich vlez, tím v nich méně rozhledu a světla.
Vladimír Renčín
Hrozné počasí! Ani zákonnou manželku by ven nevyhnal!
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt