Sobota, 18. listopad 2017 | Svátek má Romana Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o zákonu - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Pavol Rusko | Citáty o zákonu
V praxi má tento zákon určité opodstatnenie. Kým sa nevytvorí silná stredná vrstva dodávateľov, spracovateľov, výrobcov. Neviem, či vy, páni, podnikáte, ale my áno. Aj so sortimentom, ktorý je nadviazaný na reťazce. Napríklad minerálna voda. Viem, aké problémy to výrobcom robí. Zákonom sme aspoň nastavili komunikačnú povinnosť medzi dodávateľmi a reťazcami. Dám vám desiatky príkladov nekorektného a arogantného správania sa konkrétnych ľudí z reťazcov. Mali sme elementárne problémy, ktoré vyplývali aj z toho, že na 70-80 % sa o sortimente reťazcov rozhoduje v Prahe. Čo je anomália, s ktorou EÚ nepočíta. Tu si reťazec sadne do Prahy a vďaka rečovej príbuznosti obsluhuje aj Slovensko. Samozrejme, s tým nič neurobíme. [Reakcia na otázku komu pomohol zákon o obchodných reťazcoch (21. september 2004)]Arnold Schoenberg
Hudba není jen jakýsi druh zábavy, nýbrž ztvárnění hudebních idejí hudebním básníkem, hudebním myslitelem. Tyto ideje musí odpovídat zákonům lidské logiky, jsou součástí toho, co člověk může vnímat, posuzovat a vyjadřovat.
Adolf Hitler
Především zavazuji představitele národa a celou jeho družinu k pečlivému dodržování rasových zákonů a nemilosrdnému odporu proti světovému traviči všech národů, mezinárodnímu židostvu.
Jiří Paroubek
"Osmdesát procent médií je proti nám, ti Steigerwaldové a Mášové proti nám vedou válku, a jedna z prvních věcí, kterou přijmeme po volbách, bude nový tiskový zákon, který tyhle balkánské poměry změní," prohlásil po Grossově rezignaci rozzlobený premiér Jiří Paroubek (ČSSD). (září 2005, mj. Respekt č. 39/05)
Murphy
Sandilanův zákon: Volný čas, který nám nečekaně vznikne, obvykle beze zbytku promarníme.
Plinius starší | Citáty o zákonu
Prvním zákonem přírody je milovat rodiče.
Jiří Paroubek
Tie zákony, ktoré sú v prospech ľudu tejto krajiny, budeme schvaľovať aj s komunistami. (jednanie širšieho vedenia ČSSD 24. septembra 2005)
Aulus Cornelius Celsus
Co nepřipouští přirozenost, to nestvrzuje žádný zákon.
Charles Louis Montesquieu
U Římanů zákony nemohly důvěřovat otrokům, protože otroci nemohli důvěřovat zákonům.
Thomas More
Bože, keď to všetko rozvážim, potom sa mi každý dnešný štát javí len ako zrada boháčov, ktorí pod zámienkou spoločného blaha sledujú svoje vlastné výhody a všakovakými úskokmi sa usilujú len o to, aby si zabezpečili vlastníctvo všetkého, čo neoprávnene získali, a aby prácu chudoby získali a vyťažili za najmenšiu možnú odmenu. Takéto podarené ustanovenia zriaďujú bohatí v mene celku, teda aj chudobných, a nazývajú ich zákony.
Immanuel Kant | Citáty o zákonu
(Právo je) souhrn podmínek, za nichž lze libovůli jednoho spojit s libovůlí druhého pod obecným zákonem svobody. Metafysika mravů, AA VI.230.Jean Genet
Kdo nezná zákony, připravuje se o potěšení je přestupovat.
Hippiás z Elidy
Zákony trestají pomlouvače tak jako zloděje, ačkoli nás okrádají o nejkrásnější majetek - přátelství.
Jean-Jacques Rousseau
Panovník nebo úředník v okamžiku, kdy začne naslouchat svému srdci, stává se zrádcem. Ani svému rozumu nemá příliš důvěřovat; nesmí se řídit žádným jiným pravidlem než veřejným zájmem, tj. zákonem.
Aristotelés
Len štát, v ktorom sú si všetci rovní pred zákonom, môže byť naozaj silný.
Ze zapálených kazatelů se lehce stávají přikazovatelé a zákonodárci; z hledačů nových cest vylučovatelé jedině správné trasy.
Giordano Bruno
Jako všechny zákony světa, i pravda je stálé a neměnná.
Epikúros
Zákony jsou kvůli moudrým, nikoli aby sami nekřivdili, nýbrž aby jim nebylo křivděno.
Neznámý autor
Zákon lásky: pampeliška od milého je vždycky víc než orchidej od kamarádky.
Gabriel Laub
Mělo by být stanoveno zákonem, že i ženatí a vdané mají právo na lásku.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt