Sobota, 23. červen 2018 | Svátek má Zdeňka Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o zákonu - 12. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Nadměrné štěstí se řídí týmiž zákony jako nadměrná bolest.Gerhard Branstner
Měl by být vydán zákon, že nudní řečníci budou povinni přednést svůj projev vstoje na jedné noze.
Antifón z Rhamnúntu
Spravedlnost je nepřekračovati zákon obce, v níž je někdo občanem.
Avicenna
Zákony mají být přizpůsobeny mravům a zvykům různých národů.
Isaac Asimov
Nepsaný zákon Národní americké společnosti pro výrobu robotů: Žádný zaměstnanec se nedopustí stejné chyby dvakrát. Hned po první je propuštěn.
Svoboda je svobodou jen tehdy, není-li v rozporu se zákonem, jinak je to fikce.
Jean Arp
Rozum člověku říká, aby stál nad přírodou a byl měřítkem všech věcí. Tak si člověk myslí, že je schopen žít a tvořit proti zákonům přírody, a vytváří zmetky.
Matthew Arnold
Sympatie budí sympatie. Na tomto zákonu se zakládá láska.
Aristotelés
Základní podmínkou dobrého života v obci jest vláda zákonů, nikoli lidí.
Alkidamás
Zákony - králové obcí.
Alkidamás | Citáty o zákonu
Filozofie - tvrz zákonů.Henry David Thoreau
Já nejsem zodpovědný za úspěšné fungování mašinérie společnosti. Chápu, že když vedle sebe vzklíčí žalud a kaštan, oba se snaží získat pro sebe co nejvíce místa, a oba se při tom řídí svými vlastními zákony a rostou a kvetou, jak nejlépe dovedou, až třeba jeden z nich zastíní a zahubí toho druhého. Když rostlina nemůže žít podle své povahy, zahyne. O člověku to platí taktéž.
Joseph John Thomson
Nejde přitom o objevení osamělého ostrova, ale celého kontinentu nového vědeckého myšlení. Je to nejvýznamnější objev gravitačního učení od doby, kdy Newton vyslovil své základní zákony. (o teorii relativity)
Lucius Annaeus Seneca
Mezi dvěma lidmi budiž při dobrodiních tento zákon: Jeden by hned zapomněl, co dal, a druhý aby nikdy nezapomněl, že něco dostal.
Josef Sudek
V černobílé fotografii hraje světlo a stín. Jaké budou zákonitosti v té barevné, to já zatím nevím. A taky nevím, jestli se k tomu někdy dostanu. Ty zákony však budou jiný. Ale v černobílý fotografii, v té nuanci, která se odehrává mezi největším stínem a největším světlem, to může být i bez slunce. Hlavně, aby se tam, jak v tom světle, tak v tom stínu, něco odehrávalo! S tím musíte počítat. To je vlastně takové to kouzlo černobílé fotografie. Vona třeba zdánlivě efektní nebude, ale pořád vás k ní bude něco přitahovat!
Tam vládne lid, kde platí jeho zákony. [Ibi potest valere populus, ubi leges populi valent.]
Publilius Syrus
Existuje všeobecný zákon, který přikazuje rodit se a umírat. [Lex universa est, quae iubet nasci et mori.]
Clyfford Still
Imaginace, kterou už nespoutávají zákony strachu, tvoří s vizí jednotu. A svůj smysl, plný vášně, nalézá potom v Činu - naivním i absolutním.
Baruch Spinoza
Občanská svoboda je omezena zákony v zájmu ostatních občanů. Svoboda není bezuzdnost. Je tím větší, čím více se používá rozum.
Arnold Schoenberg
Hudba není jen jakýsi druh zábavy, nýbrž ztvárnění hudebních idejí hudebním básníkem, hudebním myslitelem. Tyto ideje musí odpovídat zákonům lidské logiky, jsou součástí toho, co člověk může vnímat, posuzovat a vyjadřovat.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt