Čtvrtek, 26. duben 2018 | Svátek má Oto Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o víře - 8. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Arthur Hailey | Citáty o víře
Na patologii si chirurg nacvičuje operace beze strachu, že mu důvěřivý pacient zemře.Johann Wolfgang Goethe
Člověk musí věřit, že lze pochopit nepochopitelné, jinak by o tom nezačal přemýšlet.
Zsa Zsa Gabor
Věřím ve velké rodiny - každá žena by měla mít aspoň tři manžely.
Dick Francis
Nejnebezpečnější lži pocházejí od těch, kteří jim věří.
Erich Fromm
Milovat znamená uzavřít smlouvu a nemít záruku jejího dodržení, rozdávat se celý v naději, že nebude zneužito naší důvěřivosti a dostaneme vráceno stejné množství dobrodiní.
Benjamin Disraeli | Citáty o víře
Kouzlo první lásky je v tom,že nevěříme,že jednou skončí.
Ema Destinnová
I ta nejžhavější náruč jednou zchladne, i to nejvěrnější srdce jednou zradí, nejsladší vzpomínka jednou zhořkne a nezbude nic, jen věčně neukojená touha a žal. Nevěřte lidem, zklame vás každý. Stulte se v náruč přírody a nechtějte nic od člověka.
Gaius Valerius Catullus
Žádná žena neuvěří mužovým přísahám.
Gaius Valerius Catullus
Žádná žena ať nevěří mužovým přísahám.
Charlie Chaplin
Dědičnost je to, v co věříme, když máme inteligentní děti.
Charlie Chaplin | Citáty o víře
Ženy si vždycky vybírají muže a muži do toho mají málo co mluvit. Potíž je v tom, že svou technikou dokážou tak zakamuflovat, abychom věřili, že si je vybíráme my.Jeremy Bentham
Abychom lidi získali, musíme v nich vzbudit víru, že je milujeme, a nejlepší cesta k tomu je, milovat je opravdu.
Benedikt XVI.
Kdo věří, není nikdy sám.
Francis Bacon
Člověk totiž věří tomu, co chce považovat za pravdivé. Protože nemá dost trpělivosti k objevování, zavrhuje věci nesnadné, dále věci střízlivé, jež jdou do větší hloubky, neboť je pověrčivý. Zamítá rovněž světlo zkušenosti, protože je pyšný a nadutý, aby se nezdálo, že v mysli prodlévá u věcí nepotřebných a pomíjejících, dále odmítá věci paradoxní, poněvadž podléhá běžnému mínění.
Howard Zinn
Věřím, že lze vynést dva morální soudy o současné válce. Útoky 11. září byly zločinem proti lidskosti a nemohou být odůvodněny a bombardování Afganistánu je také zločin, který nemůže být zdůvodněn.
Juli Zehová | Citáty o víře
Pravda není to, co člověk ví, nýbrž to, čemu věří, a mezi lidmi, kteří ztratili schopnost víry, žádná pravda neexistuje. -str.416
Juli Zehová
Život je dnes těžší, neexistuje nic velkého, v co by se dalo věřit, žádné povinnosti, které by se musely plnit, žádné zvyky, na které se lze těšit, a to, co kdysi tvořilo rodinu, jsou dnes rozprchlí jedinci, které člověk miluje, nebo zoufale lituje - dá se to už těžko rozlišit. -str.248
Oscar Wilde
Člověk může věřit v nemožné, ale nikdy ne v nepravděpodobné.
Nicholas Winton
Jestliže věříte v Boha, tak nerozumím, proč by měl být rozdíl věřit jako katolík, žid nebo muslim. Základ všech náboženství: dobro, etika, nezabíjet a starat se o své rodiče - je stejný. Myslím, že lidi by měli míň dbát o to, co je v náboženství rozděluje, ale víc o etiku.
Alfred North Whitehead
Posláním vědy je hledat ta nejjednodušší vysvětlení složitých skutečností. Snadno podléháme omylu, že skutečnosti jsou jednoduché, protože jednoduchost je to, co hledáme. Vůdčím mottem každého filosofa přírody by tedy mělo být "Hledej jednoduchost - a nedůvěřuj jí".
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt