Pondělí, 15. říjen 2018 | Svátek má Tereza Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o úspěchu a neúspěchu - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Má-li hra úspěch, má z toho radost jen jeden dramatik. Propadne-li, mají radost všichni ostatní.Albert Camus
Snazší je dosáhnout úspěchu, obtížnější si ho zasloužit.
Démokritos
Nezdá se mi nutným míti děti, neboť spatřuji v dětech mnoho velkých nebezpečí, mnoho žalostí a málo blaha - toho jen nepatrně a poskrovnu. Odchovati děti je nejistá věc: úspěch je tu pln zápasů a starostí, neúspěch je větší nad jiné bolesti.
Frank Herbert
Přijatelnost hodnot závisí vždy na jejich úspěchu. Každý, kdo se snaží dosáhnout falešné vyváženosti, destabilizuje společnost. Rozsudky musejí být váženy jen z toho hlediska, jaký mají význam pro udržení spořádané společnosti. Nesčetné dávné civilizace ztroskotaly právě na útesech spravedlnosti pro všechny. Taková pošetilost ničí přirozenou hierarchii, která je mnohem důležitější. Každý jedinec nabývá na významu jen ve vztahu k celé společnosti. Když společnost nebude uspořádána v logických krocích, nikdo v ní nemůže najít své místo - ani ten nejnižší, ani ten nejvyšší.
Paul Arden
To, co se učíte ve škole jsou fakta, známá fakta. Vaším úkolem je si tyto fakta osvojit a zapamatovat. Čím víc si zapamatujete, tím úspěšnější jste. Ti, kterým se ve škole nedaří se nezajímají o fakta nebo se k nim fakta nedostávají takovou formou, která jim přijde zajímavá. Někteří jednoduše nemají tak dobrou paměť. Paměť, ale stejně není to, co rozhoduje o tom, zda v dnešním světě uspějete.
Neúspech nás učí, že porážka sa dá prežiť. Neuspieť nieje hanba. Hanba je báť sa vstať a skúsiť to znova.
Matka Tereza
Boh nás volá k vernosti, nie k úspechu.
Oldřich Fišer
Počet těch, kteří nám závidí je též mírou našeho úspěchu.
Pavol Rusko
Z pozície generálneho riaditeľa najúspešnejšej komerčnej televízie nemôžem zobrať post obyčajného ministra, pre mňa prichádza do úvahy už len predseda vlády alebo prezident.
Charles Dickens
Každý neúspěch člověka něčemu naučí, pokud se chce nechat poučit.
Muž je úspěšným příživníkem, trubcem, který vynalezl civilizaci, umění a válku, poněvadž ho jinak nebylo zapotřebí k ničemu a poněvadž měl sílu, kterou musel uplatnit.Jean-Jacques Rousseau
Aby člověk mohl, aby se odvážil říkat velké pravdy, nesmí záviset na svém úspěchu.
Oscar Wilde
Doopravdy mělcí lidé jsou ti, kteří milují jen jednou v životě. Čemu říkají stálost a věrnost, tomu já říkám buď otupělost získaná zvykem, nebo nedostatek obrazotvornosti. Věrnost je pro citový život tím, čím je důslednost pro život rozumný - prostě přiznání neúspěchů.
Phaedrus
Úspěch vtáhne mnohé do záhuby.
Tip O’Neill
Něco na tom chlápkovi asi bude, když ho lidé mají rádi. Chtějí, aby byl úspěšný. Samozřejmě že mu fandí, protože úspěšného prezidenta jsme už dlouhou dobu neměli... (o Reaganovi)
Nikdy nedosáhneš velkého úspěchu, neriskuješ-li pád.
Josef Nesvadba
Úspěch v životě se řídí měřítky, které si člověk zvolí.
Napoleon Bonaparte
Člověk nemá přátel. Jen jeho úspěch je má.
Neznámý autor
Pokud jsme v něčem úspěšní, není to práce, je to životní styl.
Benjamin Disraeli
Tajemstvím úspěchu je účelná vytrvalost.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt