Úterý, 22. srpen 2017 | Svátek má Bohuslav Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o tajemství - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Mám vážné pochybnosti o tom, zdali to někomu v budoucnu zabrání vést útočnou válku, když se nyní rozhodneme oběsit vedoucí činitele německého národa, bez ohledu na to, jak zavrženíhodné byly zločiny, jichž se dopustili. Za celým tímto rozsudkem se skrývá duch pomsty a pomsta je zřídka právo. Ve věci práva jsme se podřídili ruskému pojetí rozhodování, že společenské procesy jsou uskutečňovány momentální politikou vlády, která je u moci, a nikoli anglosaským pojetím práva a morálky.Erich von Däniken
Epocha vesmírných letů nepřeje tajemství. Kosmonautika mířící ke Slunci a hvězdám sonduje pro nás i v propastech minulosti.
Benjamin Disraeli
Tajomstvom úspechu je účelná vytrvalosť.
Vladislav Vančura
Láska je liekom proti násiliu a kľúčom k tajomstvám sveta.
Angelo d’Arrigo
Mojím cieľom nie je matematické lietanie. Mojím cieľom je inštinktívne lietanie, bez prístrojov - tak ako orol. Orol nemá žiaden Chronometer. Lietanie je preňho potrebou. (Das Geheimnis der Adler/Tajomstvo orlov)
Gabriel Laub | Citáty o tajemství
Idioti jsou jako láska - čím lepší vztah k nim máme, tím víc jej skrýváme.
Albert Einstein
Moje vědecká činnost není motivována ničím jiným než neodolatelnou touhou proniknout do tajemství přírody. Moje láska k poznávání a touha přispět ke zlepšení životních podmínek člověka jsou tak spjaty s mými vědeckými zájmy.
Václav Havel
Tajemství budoucnosti kultury je obrazem samé záhady lidského ducha.
Anton Srholec
Choroba je dobrá vec. Je to príležitosť zamyslieť sa, pouvažovať o tajomstve smrti a uvedomiť si, že svet pôjde aj bez nás.
Je to velké tajemství lidského života, že starý zármutek ponenáhlu přichází v tichou a něžnou radost.
Tajemství úspěchu je dělat obvyklé věci neobvykle dobře.Stanislav Komárek
Kdo ví, kudy duch povane a co budeme jednou bedlivě skrývat a ze svých životopisů retušovat...
Antoine de Saint-Exupéry
"Poušť je krásná právě tím, že někde skrývá studnu."
Maurice Barrés
Tajemství v silných tkví v tom, že se neustále přemáhají.
Dokonalé rozlišení je nemožné: v každém muži najdeme skrytou ženu a v každé ženě skrytého muže.
Orwell se obával těch, kteří by zakázali knihy. Huxley se obával, že by nebyl důvod knihy zakazovat, protože by nebyl nikdo, kdo by chtěl nějakou číst. Orwell se obával těch, kteří by nám odpírali informace. Huxley se obával těch, kteří by nám jich dali tolik, že by nás uvrhli do pasivity a egoismu. Orwell se obával toho, že by byla pravda před námi skryta. Huxley se obával toho, že by pravda utonula v moři bezvýznamnosti. Orwell se obával, že se staneme nesvobodnou kulturou. Huxley se obával, že se staneme kulturou zcela zaujatou obdobou smyslových filmů, heče peče a her s odstředivým míčem. Jak Huxley poznamenal v Brave New World Revisited, zastánci občanských svobod a racionalisté, kteří vždy varují před tyranií, zapomněli na téměř nekonečnou lidskou touhu po rozptýlení. Huxley dodává, že v 1984 jsou lidé ovládáni způsobovanou bolestí. V Konci civilizace jsou ovládáni způsobovanou rozkoší. Ve zkratce, Orwell se obával, že nás zničí to, co nenávidíme. Huxley se obával, že nás zničí to, co milujeme.
Hermann Hesse
Pokoj je nejvyšší vědomost a láska je ujištění, že si uvědomuji celou realitu na okraji všech hloubek a propastí. Pokoj je tajemství krásy a podstatná součást umění.
Sakja-Pandita
Bláhovec vlastní přednosti vynáší na povrch, moudrý je skrývá uvnitř - v nedohlednu. Sláma na vodě plave, když ji tam někdo vrh, drahokam rychle ponoří se ke dnu.
Nejtěžší zločiny jsou ty, které činíme ve skrytu srdce.
Oscar Wilde
Tajemství lásky je větší než tajemství smrti.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt