Pátek, 28. duben 2017 | Svátek má Vlastislav Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o tajemství - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Lewis Carroll | Citáty o tajemství
Jedno z najhlbších tajomstiev života spočíva v tom, že len to, čo robíme pre druhých, má naozaj cenu.
Edward Stobart
Tajemstvím je nikdy nemít prázdný náklaďák. Jestli někam vezeš limonádu, přivez zpátky vodu. [The secret is never to have an empty truck. If you take lemonade down somewhere, bring water back up.]
Petronius
Smrt drží v ústech spíše oheň než tajemství.
Harold Nicolson
Velké tajemství každého dobrého manželství spočívá v tom, že se považuje každý malér za epizodu - a ne každá epizoda za malér.
Hérakleitos
Neučenost je lepší skrývat.
Stát se moudrým, to je maličkost. Je třeba umět skrývat svou hloupost.
Vincent van Gogh
Ať si naplánujete cokoli, vždycky se v tom bude skrývat nějaký problém.
Albert Einstein
Kvantová technológia je veľmi pôsobivá. Ale vnútorný hlas mi hovorí, že to ešte nie je reálna vec. Teória vraví veľa, ale to nás ťažko priblíži bližšie k tajomstvám Starším. V každom prípade som presvedčený, že On nehrá kocky.
Zdánlivě dobří skrývají své chyby před sebou i před ostatními, skutečně dobří je znají a přiznávají je.
Órigenés
Písmo, jež je do poslední tečky inspirované, poskytuje klíč k porozumění tajemstvím života.
Láska je jedno z těch utrpení, jež není možno skrývat. Stačí jí jedno slovo, jeden nepatrný pohled, ba dokonce i mlčení k tomu, aby se projevila v plném rozsahu.
Martialis
Co se skrývá, vypadá jako velká špatnost.
Hlúposť je stručná a nie ľstivá, ale rozum prekrúca a skrýva sa. Rozum je podliak, ale hlúposť je priama a statočná. - Bratia Karamazovci
Publius Ovidius Naso
Blaženě žil, kdo v skrytu prožíval život.
Bahá´u´lláh,
Ponořte se do Oceánu Mých slov, ať můžete proniknout k jeho tajemstvím a objevíte všechny perly moudrosti, ukrývající se v jeho hlubinách.
Člověk opravdu chytrý umí svou chytrost skrývat.
Juan Antonio Samaranch
Milan Jirásek: Odešel velký vizionář. Juan Antonio má velké zásluhy v oblasti olympijského hnutí i sportu obecně. Bojoval proti pokrytectví. Díky němu byla zrušena diskriminace ohledně startu na Hrách a skrytí profesionálové se přestali vydávat za amatéry. Připustil komerci v olympismu, ale povedlo se mu ji využít pro rozvoj sportu a udržet ji pod kontrolou.
M. Scott Peck
Duchovne vyspelí ľudia sú vďaka svojej sebadisciplíne, dokonalosti a láske neobyčajne výkonní, a preto sú povolaní slúžiť svetu, čo prijímajú, lebo sú osobami milujúcimi. Nutne potom získavajú obrovskú moc, i keď sú v očiach sveta často úplne obyčajní, pretože svoju moc používajú nenápadne alebo dokonca skryto. Viacmenej ju používajú - a značne - ba priam údesne pri tom trpia. Používať moc totiž znamená rozhodovať a prijímanie rozhodnutí je pri plnom vedomí zodpovednosti často neporovnateľne ťažšie, než vtedy, ak je obmedzené alebo otupelé, ako tomu pri väčšine rozhodnutí býva.
Antoine de Saint-Exupéry
"Sbohem...," řekla liška. "Tady je to mé tajemství, úplně prostinké: správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné." "Co je důležité, je očím neviditelné," opakoval malý princ, aby si to zapamatoval. "A pro ten čas, který jsi své růži věnoval, je ta tvá růže tak důležitá." "A pro ten čas, který jsem své růži věnoval...," opakoval malý princ aby si to zapamatoval. "Lidé zapomněli na tuto pravdu," řekla liška. "Ale ty na ni nesmíš zapomenout. Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. Jsi zodpovědný za svou růži..." "Jsem zodpovědný za svou růži...," opakoval malý princ, aby si to zapamatoval.
Pablo Picasso
Tajemství umění spočívá v tom, že nehledáme, nýbrž nacházíme.
© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt