Úterý, 19. červen 2018 | Svátek má Leoš Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o tajemství - 9. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Darovanému koni nekoukej na zuby, ale zkontroluj si, jestli se jinde v jeho anatomii neskrývají řečští vojáci.Neznámý autor
Jizvy, které máš zvenku a jdou vidět tak určitě bolí. Ale jizvy, které máš skryté v duši, jizvy, které ti způsobila láska bolí mnohem mnohem víc.
Neznámý autor
Příroda vždycky fandí skrytým vadám.
Cyprian Norwid
Pochopil jsem a cítím, jaká krása se skrývá v mlčení královském.
Martialis
Co se skrývá, vypadá jako velká špatnost.
Aby se čelilo skrytým cestám korupce, je důležité, aby voliči využívali svého práva odvolat poslance, který by trvale zanedbával zájmy vlasti, a žádat potrestání poslance, který by zneužil jejich důvěry.
Alessandro Manzoni
Život je velké tajemství, které rozluštíme až v poslední hodině.
Thomas Mann
Tajemství nemá času; ale co nemá času, jest nyní a jest na tomto místě.
Michel de Montaigne
Domýšlivost je naší vrozenou a prapůvodní nemocí. Nejbědnějším a nejkřehčím ze všech tvorů je člověk, i když zároveň nejnadutější... Veden marnivostí své představivosti chce se rovnat Bohu, přisuzuje si božské přídomky, drze se vyděluje z davu ostatních tvorů, vyvyšuje se nad zvířata, nad své bratry a přátele, a dle toho, jak se uráčí, uděluje jim určitou dávku schopností a sil. Avšak co mu dovoluje domnívat se, že činností svého rozumu pronikl do nitra a tajemství zvířat? Jaké srovnání mezi námi a jimi ho opravňuje k domněnce a závěru, že zvířata jsou omezená? Když si hraji s kočkou, kdo ví, nemá-li ona ze mne větší kratochvíli, než já z ní?
Guy de Maupassant
Ty oči mě zaplavovali zvláštním mocným zmatkem. Z těch neproniknutelných očí vycházelo nekonečné kouzlo, nyvé jako závan větříku, svůdné jako pohasínající obloha za šeříkových, růžových a modrých soumraků, trochu melancholické jako noc přicházejíc za nimi! Ty oči skrývají v sobě tajemství toho, co se zdá a neexistuje, co se může objevit v pohledu ženy a zapůsobit, že v nás vzklíčí láska.
Gabriel Laub | Citáty o tajemství
Idioti jsou jako láska - čím lepší vztah k nim máme, tím víc jej skrýváme.Jean de La Bruyere
Jsou lidé, kteří špatně bydlí, špatně se šatí a špatně se živí, kteří na svém těle zkoušejí drsnot počasí, kteří se odříkají společnosti a tráví svůj život v samotě, kteří trpí minulostí, přítomností i budoucností, lidé, jejichž život je trvalým odříkáním a kteří přišli na kloub tajemství, jak dojít zkázy tou nejtrapnější cestou: jsou to lakomci.
Gottfried Keller
Člověk handicapovaný pozná své skryté zdroje sil, teprve, když se s ním jedná jako s normálním.
Karl Kraus
Tajemství agitátora spočívá v tom, že se dělá tak hloupým, jako jsou jeho posluchači, aby si myslili, že jsou tak chytří jako on.
Jaromír John
Tajemství jak být šťastný je prosté: nemít potřeb a nespěchat.
Jaromír John | Citáty o tajemství
Která že je největší z lidských ctností? Čekat, čekat a zase čekat. Toť ctnost všech ctností, umění všech umění, tajemství všech tajemství.
Václav Havel
Tajemství budoucnosti kultury je obrazem samé záhady lidského ducha.
J. B. Howell
Tajemství - to je příliš mnoho pro jednoho, tak akorát pro dva a příliš málo pro tři.
Quintus Horatius Flaccus
Neštěstí obvykle odhalí schopnost, a štěstí, to ji zas skrývá.
Homér
Chraň se i ty být v ženině područí a nesvěřuj se jí ve slabé chvilce s tajemstvími - řekni jen něco a zbytek zataj!
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt