Pondělí, 22. říjen 2018 | Svátek má Sabina Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o světě - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Immanuel Kant | Citáty o světě
Čím více máme lásky, tím lehčeji projdeme světem.Maxim Gorkij
Všechno krásné se na světě zrodilo z lásky k ženě.
Sigmund Freud
Básník dělá totéž co hrající dítě. Vytváří fantazijní svět, který bere velmi vážně, tj. investuje do něho velká efektivní kvanta, ale zároveň ho ostře odlišuje od skutečnosti.
James Bryce
Evropané se často ptají, a Američané na tuto otázku dosud nedokážou odpovědět, proč se v této významné instituci, nejvýznamnější na světě, ovšem s výjimkou papežství, jehož vážnost může zvýšit každý svými vlastními přednostmi, častěji neobjevují velcí a neobyčejní lidé. (o postu prezidenta)
Albert Camus
Nic na světě nemá takovou cenu, abychom se kvůli tomu museli vzdát toho, co milujeme.
Nuda byla na svět přivedena hloupostí. Kdo miluje práci, postačí si.
Jean Dutourd
Pedant je člověk, který má ducha přecpaného spoustou předsudků, rozumování, znalostí a používá toho skoro vždycky tam, kde nemá. Je to člověk, který přizpůsobuje svět svému duchu, místo aby přizpůsoboval svého ducha světu, člověk, který má systém apriorních poznatků.
Voltaire
Počet přemýšlivých lidí je příliš nepatrný na to, aby mohli obtěžovat svět.
Širín Ebadíová
Islám, stejně jako ostatní posvátná náboženství, má mnoho výkladů. V křesťanství máte jednu církev, která akceptuje potraty, a máte další, která ne. Totéž je v islámu. Když se podíváte na Taliban, jejich islám může být militantní, ale pak se podíváte na Malajsii, na Indonésii, tam militantní nejsou. Na světě je přes jednu a půl miliardy muslimů, nemůžete je házet do jednoho pytle.
Andy Warhol
Jsem neobyčejně pasivní. Beru věci tak, jak jsou. Pouze se dívám, pozoruji svět.
Český materialismus, oddanost životní matérii, jednotlivostem a konkrétům, nedostatek iluzí, nepřítomnost a deficit romantismu, to jsou věci, které mi neustále imponují, protože na příkladu české literatury vidíme, že otázky a odpovědi jsou obsaženy v každodennosti, tedy v tom, co je nám doopravdy dané. Poláci nemají rádi skutečnost a odpovědi hledají mimo ni. Češi vědí, že jiný svět není a nebude a že odpovědi se v něm musejí nacházet. Je jen potřeba je nalézt.Pavla Buzková
Milovaný člověk není jenom obrazně, nýbrž skutečně naším světem, kterým jsme obklopení, ve kterém duševně bydlíme.
George Bernard Shaw
Dvě nejstarší profese na světě byli zkaženy amatéry.
Emanuel Rádl
Království Boží není sice z tohoto světa, ale jest pro tento svět. Na tomto světě, i v politice vnitřní a mezinárodní se uplatňují jeho zákony a jinak než prací na tomto světě se do něho nedostaneš!
Lev Nikolajevič Tolstoj
Většina neštěstí našeho světa bere počátek v ženské prostopášnosti.
Přátelé ve štěstí, přátelé na světě jsou jako pes, který potud, dokud poutník sedí u stolu a drží v ruce kost, vrtí ocasem, aby mu ukázal, jak ho má rád, a když má poutník ruce prázdné, už ho nezná.
Anne Tylerová
Představte si, co si o nás musí myslet! Přijdeme ze samoobsluhy s ohromnou hromadou věcí - kuřata, vepřové, půl krávy. Určitě nás mají za největšího lovce na světě!
Josef Čapek
Umenie je tvorenie, tvorenie pochádzajúce z ľudských rúk, z ľudského srdca a ducha, tvorenie novej veci, ktorá sa priraďuje k ostatnému súčtu života a sveta.
Goergy Bateson
Hlavné problémy sveta sú výsledkom rozdielu toho, akým spôsobom myslí človek.
Max Kašparů
Narodením človeka sa svet stáva krásnejší, úmrtím človeka sa stáva chudobnejší.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt