Neděle, 22. říjen 2017 | Svátek má Sabina Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o světě - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Gabriel Laub | Citáty o světě
Je to smutně poznání, ale nejsem největší génius na světě. Není to ovšem spravedlivé.Fuád Tval
O těchto Vánocích se chceme společně se všemi lidmi dobré vůle modlit za svobodu. Svoboda, kterou si žádáme, se liší od svobody, kterou nám svět slibuje a dává. Svoboda, kterou nám svět nabízí, je postavena na moci a násilí. Hledáme takovou svobodu, které pramení ze spravedlnosti a lidské důstojnosti (při půlnoční mši v roce 2009).
Barack Obama
(válka v Iráku) bude neurčité délky, neurčité ceny a neurčitých následků, bez mezinárodní podpory jen rozdmýchá plameny na Středním východě a vyvolá v arabském světě to nejhorší, nikoli to nejlepší, a bude mít za následek zvýšení zbrojení Al-Kaidy. Jsem proti tupé a unáhlené válce, nejsem ale proti všem válkám. (řečeno ještě před začátkem invaze do Iráku)
Jean Dutourd
Poslušnost je lidem samozřejmá, už proto, že jim nabízí nekomplikovaný svět, ve kterém je všechno předem malinkaté, v němž nepotřebují představivost.
Démokritos
Člověk je svět v malém.
Osho | Citáty o světě
Svět dítěte je plný nevinnosti a čistoty, ale postupně vykročíme na cestu, dlážděnou lží a proradností, a když dozrajeme, jsme staří - nejen tělesně, ale i duševně.
Naďa Johanisová
Modely ekonomů jsou příliš zjednodušené. Musíme jim připomínat, že vycházejí z neudržitelných hodnot a že jejich "věda" se snaží řídit celý svět, i když mu nerozumí.
Jitka Molavcová
Není nic hezčího než dětský smích, hodnota, kterou nelze zmenšovat - srozumění se světem, s námi. Dorozumívání je i dětský pláč - ten pokoušet se umenšit.
Paul Gauguin
Svět přišel o mnoho výborných kuchařů proto, že se dali na umění.
Ivan Klíma
Prázdno v duši se nedá zaplnit ani všemi věcmi světa. [Láska a smetí]
Kdybychom lidé, stvoření boží, neměli rozumu, paměti, řeči, umění - jinak bychom na světě nebyli, nežli jako hovada a ničemní neznabohové. Lidskému pokolení náležité a užitečné jest psaním a tisknutím minulé v tomto světě příběhy potomkům zanechávati, tak abychom sobě jeden druhému nápomocni byli a sebe křesťansky fedrovali.Gilbert Keith Chesterton
Svět nikdy nezajde na nedostatek divů, pouze na nedostatek údivu. [The world will never starve for want of wonders; but only for want of wonder.]
Jonathan Swift
Nejlepšími lékaři na světě jsou dieta, klid a veselost.
Adolf Hitler
Svět uvěří pouze v úspěch.
Čo som robil celý život? Skúmal som svet, hľadiac naň ako na jeden celok, ako na jediný obraz a skutočnosť, avšak v každej chvíli, alebo presnejšie, v každej etape svojho života z iného determinovaného uhla nazerania. Vzájomné prepojenia-vzťahy v univerze som skúmal vždy z iného "prierezu sveta", t.j. usiloval som sa pochopiť stavbu sveta na základe skúmania tých javov, ktorými som sa zaoberal v danej etape života.
Josef Čapek | Citáty o světě
Umenie je tvorenie, tvorenie pochádzajúce z ľudských rúk, z ľudského srdca a ducha, tvorenie novej veci, ktorá sa priraďuje k ostatnému súčtu života a sveta.
Jiří Wolker
I žena chce svět lepší a jinačí a žena jen pláče, když ruce jí na to nestačí.
Lucius Annaeus Seneca
Nic na světě nám nepatří, jenom čas.
Pavel Pavel
Na světě jsou tisíce ostrovů, ale Velikonoční je jen jeden. Když jsem ho poprvé opouštěl, tak sem plakal, že se tam už nevrátím.
Bernard Berenson
Omyl je nejplodnější věc na světě, jenže aby přinesl plody, musí nejprve zmizet.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt