Sobota, 26. květen 2018 | Svátek má Filip Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o světě - 6. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Josef Čapek | Citáty o světě
Spíše než hříčkou osudu bývá člověk hříčkou svou vlastní. Ale i tak - či ještě k tomu - je podstatně ve svém údělu determinován stavem světa, do kterého se zrodil.Julius Zeyer
Na světě jsou dvojí dobří lidé: mrtví, a ti, kteří se ještě nenarodili.
Voltaire
Pro člověka cítícího se svět jeví jako tragedie, pro myslícího je to komedie.
Marek Vácha
Jsem přesvědčen (málo naplat, jsem věřící křesťan) že Bůh je schopen stvořit svět ve vteřině, během sedmi dnů nebo, jestli chcete, během evoluce. Čas vnímám tak, že se v určitém slova smyslu nacházíme v šesti dnech stvoření. Připomíná mi to nějakou fugu, choreografii. Neustále vznikají nové druhy.
Bertrand Russell
Jste největšími pokrytci, jaké svět kdy poznal. Dovoláváte se hodnot, jimiž pohrdáte a po nichž bezohledně a cynicky šlapete (k vládě Spojených států amerických)
Věřím, že Bible je tím nejlepším darem, který kdy Bůh lidem dal. Veškeré dobro od Spasitele světa je k nám komunikováno skrze tuto knihu.
Martin Luther King
Nic na světě není nebezpečnější, než upřímná neznalost a svědomitá hloupost.
Charlie Chaplin
Nic v tomto světě není trvalé. Ani naše utrpení.
Širín Ebadíová
Islám, stejně jako ostatní posvátná náboženství, má mnoho výkladů. V křesťanství máte jednu církev, která akceptuje potraty, a máte další, která ne. Totéž je v islámu. Když se podíváte na Taliban, jejich islám může být militantní, ale pak se podíváte na Malajsii, na Indonésii, tam militantní nejsou. Na světě je přes jednu a půl miliardy muslimů, nemůžete je házet do jednoho pytle.
Kdybys zničil v lidstvu víru v nesmrtelnost, nevyschla by pouze láska, ale všechna životní síla, která udržuje život světa.
Svět je přeplněn lidmi naustále čekajícími na nějakou podporu, protekci nebo přistrčení ke korytu. Jsou to nebezpeční slaboši!Jane Austenová
Určitě není na světě tolik mužů s velkým jměním jako hezkých žen, které by si je zasloužily. [But there certainly are not so many men of large fortune in the world as there are pretty women to deserve them.]
Homero Aridjis
Politik touží zůstat u moci; básník sní o tom, že napíše mistrovské dílo. Nikdy v životě bych nevyměnil svoji intelektuální a duchovní svobodu za peníze a moc. Netoužím stát se prezidentem, připadá mi to příliš přízemní. Chtěl bych se stát andělem zkázy a napravit svět.
Božena Němcová
Neodháněj nikdy lásku od sebe. Je jí tak málo na světě.
Anton Srholec
Choroba je dobrá vec. Je to príležitosť zamyslieť sa, pouvažovať o tajomstve smrti a uvedomiť si, že svet pôjde aj bez nás.
Láska je jedinečná príležitosť dozrieť, nadobudnúť vlastnú tvár, stať sa svetom láske milovanej osoby.
Robert Musil
Na svete je len jeden spôsob, ako urobiť nejakú osobu alebo vec peknou: milovať ju.
Johannes Leppich
Svet bez lásky je ako svet bez slnka.
Carlo Goldoni
Svet je nádherná kniha, ale nemá cenu pre toho, kto nevie čítať. [Il mondo ? un bel libro, ma poco serve a chi non lo sa leggere. (it)]
Oscar Wilde
Žít, to je nejvzácnější věc na světě, neboť většina lidí jenom existuje.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt