Neděle, 22. duben 2018 | Svátek má Evžénie Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o světě - 46. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Jean Dutourd | Citáty o světě
Všichni politici jsou od počátku světa stejní, přestože se okolnosti mění a události se nikdy nevyvíjejí stejným způsobem.Jean Dutourd
Nepohodlí je pro člověka výborná věc, vede ho ke skromnosti a přičinlivosti, udržuje ho v kontaktu s reálným světem a tak dále.
Jean Dutourd
Pedant je člověk, který má ducha přecpaného spoustou předsudků, rozumování, znalostí a používá toho skoro vždycky tam, kde nemá. Je to člověk, který přizpůsobuje svět svému duchu, místo aby přizpůsoboval svého ducha světu, člověk, který má systém apriorních poznatků.
Jean Dutourd
Lidi do sebe cpou pitomosti, stará melodramata přešitá na moderní fazónu, obrázkové idyly a utahané romance, aby se nezalkli ze samých továren, elektroniky, or-ganizace práce, cest do vesmíru a politiky bloků. Je to protiváha. Je to hradba proti beznaději, do které by se musel lidský rod propadnout, kdyby si uvědomil, co udělal ze světa, který mu daroval Bůh.
Jean Dutourd
Poslušnost je lidem samozřejmá, už proto, že jim nabízí nekomplikovaný svět, ve kterém je všechno předem malinkaté, v němž nepotřebují představivost.
Jean Dutourd | Citáty o světě
Lidé tvrdí, že svět je strašný, tváří se skepticky a vůbec je nenapadne, že si všechny nepříjemnosti způsobují sami svou zbabělostí a hloupostí.
Jean Dutourd
Svět v temných, ale skutečných barvách má větší cenu, než svět v barvách růžových, ale falešných.
Jean Dutourd
Umění není demokratické. V umění nemusí vždycky nutně vyhrát dobrý žák. Vyhraje vyvolený, ten, který se rodí s malou hudbou v sobě a umí vidět pravdu světa.
Jean Dutourd
Počínající láska je tak hezká, dojemná, i když je nízká. V počáteční, v každé, je vznešená záře. Je to pokaždé stejný zázrak jako stvoření světa.
Benjamin Disraeli
Naděje je pilíř světa.
Alphonse Daudet | Citáty o světě
Láska udržuje svět v pohybu.Charles Darwin
Člověk by nedosáhl nikdy panujícího postavení ve světě bez používání rukou, těchto nástrojů, tak podivuhodně poslušných jeho vůle.
Denis Diderot
A vy jste se někdy domníval, že je na světě jediný přítel, který by se choval odmítavě k vaší ženě nebo k vaší dceři, jestliže si zamanula, že jí musí podlehnouti?
Charles Dickens
Nikdo není zbytečný na tomto světě, kdo ulehčuje břemeno jiných.
Erich von Däniken
Svět má nekonečné možnosti, to mozek má úzké obzory.
Obětovali bychom vše na světě pro ty, které milujeme, neboť vstoupili do užšího kruhu našeho egoismu.
Edward Dowden
Důstojná prohra někdy poslouží světu stejně spolehlivě jako vynikající úspěch.
Démokritos
Člověk je svět v malém.
Démokritos
Moudrý člověk může jíti do každé země, neboť vlastí dobré duše je celý svět.
Gilbert Cesbron
Nepřítomnost žen z nás činí hrubce nebo světce.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt