Neděle, 22. říjen 2017 | Svátek má Sabina Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o strachu - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Elfové jsou úžasní. Vyvolávají úžas. Elfové jsou zázrační. Působí zázraky. Elfové jsou romantičtí. Sesílají romantické sny. Elfové jsou kouzelní. Spřádají kouzla. Elfové jsou strašliví. Budí strach. Slova jsou zvláštní tím, že se jejich význam dovede zkroutit jako had, a když chcete najít hada, hledejte ho za slovy, která změnila svůj význam. Nikdo nikdy neřekl, že jsou elfové hodní. Elfové jsou zlí. Dámy a pánové [Elves are wonderful. They provoke wonder. Elves are marvellous. They cause marvels. Elves are fantastic. They create fantasies. Elves are glamorous. They project glamour. Elves are enchanting. They weave enchantment. Elves are terrific. They beget terror. The thing about words is that meaning can twist just like a snake, and if you want to find snakes look for them behind words that have changed their meaning. No one ever said elves are nice. Elves are bad.]Patricie Holečková
Víc než z duchů mám strach z bezduchosti.
Niccolo Machiavelli
Protože láska a strach mohou být těžko společně, pokud si máme mezi nimi vybrat, je o mnoho bezpečnější, aby se vás lidi báli než aby vás milovali.
Jonas Ridderstrale
Dnes je možné úplně všechno a je třeba se bát pouze vlastního strachu.
William Wordsworth
Strach má sto očí a všechny jsou pro to, aby týraly bušící srdce.
Největší strach ve vězení má ředitel.
Lucius Annaeus Seneca
Je horší než válka - z války mít strach.
John Lennon
Říkáš: miluji déšť, když však prší, jdeš se schovat, abys nezmokl. Říkáš: miluji slunce, když však svítí, jdeš se schovat do stínu. Mám strach, že mi jednoho dne řekneš: miluji tě.
Michał Zygmunt
Náboženství je nejhorší propagandistická strategie v politice. Dovolává se dogmant a trestů a nelze s ním diskutovat. Je to forma manipulace - je jedno jestli islám na východě nebo katolicismus zde, ale systém, který spoléhá na strach, je špatný. [Religion is the worst propaganda strategy in politics. It appeals to dogmas and punishment and one cannot debate it. It is a form of manipulation - be it Islam in the east, or Catholicism here, but the system which relies on fear is a bad one.]
Ivan Vladimirovič Mičurin
Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
V lásce je strach součástí rozkoše.Znát strach v celé jeho velikosti a hrůze není dopřáno zbabělcům.
Walther
Blažená chudobo, jsi beze strachu i bez nadějí.
Všichni muži jsou zbabělci. Rozdíl je jenom v tom, že některé musíme povzbudit, jiné zase nesmíme zastrašit.
Eduard Petiška
Původcem lásky bývá strach ze ztráty. Když někoho. Máme rádi, přijímáme ho jako součást sebe, ačkoli tajně víme - a raději o tom moc nepřemýšlíme - že se při některém a kdovíjakém chybném kroku může zase od nás oddělit, a pak nás bude míň o tu část, kterou jsme už pokládali za sebe sama.
Hans Schweizer | Citáty o strachu
Opozice je politické využívání antigestového efektu: Může si dovolit všechno, aniž musí mít strach z následků.
Jiří Švejda
Poznání představuje konec strachu.
Nikos Kazantzakis
Nemám naději. Nemám strach. Jsem svobodný. (epitaf)
Lucius Annaeus Seneca
Lásku nemožno miešať so strachom.
Václav Klaus
Mám strach, že podstatnější témata zůstávají mimo pozornost. Týdeník Ekonom minulý týden mezi svými krátkými zprávami uvedl jednu velmi pozoruhodnou informaci: "Centrální registr úvěrů podnikatelských subjektů začne podle rozhodnutí Bankovní rady budovat ČNB"
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt