Pondělí, 16. leden 2017 | Svátek má Ctirad Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o strachu - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Statečnost míří ke hvězdám, strach ke smrti.

Albert Schweitzer
Otevřte oči a hledejte, kde nějaký člověk potřebuje trochu času, trochu účasti, trochu společnosti, trochu péče. Je to možná někdo osamělý, zahořklý, nemocný, nešikovný, pro koho můžeš něčím být. Je to možná stařec nebo dítě. Nenech se zastrašit, když musíš čekat nebo experimentovat. Buď připraven i na zklamání. Ukaž se lidem jako člověk.
George Bernard Shaw
Nedovolil jsem, aby můj život ovládl strach před smrtí; a odměnou mi byl darován život.
Mike Horn
Když budeš mít strach, umřeš. Když strach mít nebudeš, taky umřeš. Tak proč se bát? (soukromý rozhovor s B?rge Ouslandem u mysu Artičeskij, 21. ledna 2006
Marcel Aymé
Nenechte se zastrašit dlouhými slovy. Všechny skutečně důležité věci jako život, smrt, hlad, strach, den, noc i láska mají krátké názvy.
Gilbert Cesbron | Citáty o strachu
To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, kdy přestanou mít strach.
Lucius Annaeus Seneca
Osud osvobodí mnohé od trestu, ale od strachu nikoho. (Multos fortuna liberat poena, metau neminem.)
Publilius Syrus
Jen činem roste mužnost, otálením strach.
George Mundelein
Jak může národ šedesáti milionů lidí, inteligentních lidí, upadnout do strachu a do otroctví cizince, nějakého rakouského čalouníka, a k tomu ještě špatného? (18. května 1937)
Giordano Bruno
Vynášíte svůj rozsudek nade mnou s větším strachem, než já mu naslouchám.
Hlavní věcí v životě je zvládat strach, hlavní věc v manželství je učit se zvládat nudu.

Simone de Beauvoirová
Cit je tehdy svobodný, nezávisí-li na žádném cizím přinucení, je-li používán v upřímnosti a beze strachu.
Gorgiás
Řeč je mocnou vládkyní, která vykonává nejbožštější díla nejmenším a nejnepatrnějším tělem, neboť dovede i zahnat strach i odejmout zármutek i způsobit starost i zvětšit soucit.
Jerzy Broszkiewicz
V lásce je strach součástí rozkoše.
John C. Maxwell
Šéf své podřízené řídí, vůdce je vede. Šéf je závislý na autoritě, vůdce na dobré vůli. Šéf vzbuzuje strach, vůdce nadšení. Šéf říká "já", vůdce říká "my". Šéf se soustřeďuje na viníka při selhání, vůdce na samotné selhání. Šéf ví, jak se má co udělat, vůdce ukazuje, jak to má být. Šéf říká "Jděte!", vůdce říká "Pojďme!"
Víc než z duchů mám strach z bezduchosti.
Logan Pearsall Smith
Bohatství a statky jeví tím, čím skutečně jsou, tedy ohromným a přebujelým strojem vynalezeným k zajištění trochy zanedbatelného pohodlí ... Bohatství a statky jsou nesmírným předivem, k jehož napnutí je třeba celoživotního úsilí, jež každou chvíli hrozí zavalit svého majitele a jež, dokud drží, ač může člověka ušetřit trochy drobného nepohodlí, nedokáže ochránit před žádnou vážnější nepřízní ročních dob. Uchrání před letní přeháňkou, ne před zimní bouří, ale nechávají člověka stejně jako dříve, ne-li více, vystavena úzkosti, strachu, nemocem, nebezpečí a smrti.
Alexandr Alexandrovič Blok
Láska nezná strach. Je-li dokonalá, rozhání kolem sebe všechny chmury.
Henry Ford
Není hanbou čestný neúspěch, ale strach z neúspěchu.
Mikuláš Dzurinda
To čo teraz urobila vláda v zastúpení prezidenta republiky, je dôkazom toho, že má veľký strach. Že má veľký strach, nečisté svedomie, veľké maslo na hlave a ja predpokladám, že budú nasledovať možno ešte ďalšie upresnenia, na konci ktorých už bude amnestia na meno alebo na mená. S blížiacim sa termínom volieb jednoducho tento strach a zmätok vo vládnej koalícii narastá. Chcem Vás ubezpečiť, že SDK využije akúkoľvek škulinu v zákonoch, aby sa k tomuto alebo aby sa k týmto príbehom, ktoré sú pod amnestiou známych príbehoch s politickým pozadím, aby sa mohla vrátiť.

© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt