Sobota, 26. květen 2018 | Svátek má Filip Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o štěstí a neštěstí - 17. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Kdyby se lidé chovali míň sobecky a snažili se dělat lidem kolem sebe víc radosti, tak by těch šťastných bylo kolem nás určitě mnohem víc.Jan Zahradníček
A v té chvíli já se zděsil co se to stalo s člověkem co se to stalo s jeho tváří ve které, jak jsem viděl, se neodráželo sebeméně z dvanácté hodiny historie, jež měla nastat Přesně tak, jak si to přáli hlasatelé Šťastného Živočicha bylo prázdno před očima a bylo prázdno za očima
Nicholas Winton
Mne vždy bavilo dělat dobročinné práce pro staré lidi a pro postižené děti. Štěstím je pro mne a mou ženu skutečnost, že se dokážeme vzájemně tolerovat i po padesáti letech. Nebo dokonce víc než tolerovat.
Vladislav Vančura
Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastný. (Rozmarné léto)
William Shakespeare
Láska je dým, jímž vánek vzdechů točí, jas, je-li šťastna milujících očí, a je-li skormoucena, moře slz.
Do neštěstí vás přivádí nikoli věci, které nevíte, ale věci, které víte jistě, ale které nejsou pravda.
Juan Ruiz de Alarcón
Štěstí není v jistotě lásky, spíše v její nejistotě spojené s jistým nebezpečím.
George Orwell
Muži mohou být šťastní jedině tehdy, pokud nezjistí že cílem života je být šťastný.
Yoko Ono
Byla jsem z toho obviňovaná hned od začátku. Lidé se mnou odmítali mluvit, anebo byli drzí a hrubí. Bylo to těžké a moc mně to bolelo. Mohla jsem se otočit a utéct, ale to bych nikdy neudělala. Každý den jsem si připomínala jaké mám štěstí. Potkala jsem muže, kterého jsem milovala, netrpěli jsme hladem, nebyli jsme nemocní. Jen tohle nás tížilo a museli jsme oba v sobě najít sílu to potlačit. A vlastně to byla dobrá škola. Beatles byli skupinou čtyř mužů. Velice silná čtveřice. A věřte mi, že ani já bych je nedokázala zlomit. A ani jsem nechtěla. Rozešli se, protože dosáhli vrcholu a čekali na ně nové začátky. Chtěli to tak.
Anthony de Mello
Zeptáte se probuzeného člověka: "Proč jste šťastný?" a probuzený vám odpoví: "Proč ne?"
Kupodivu jsem docela šťastný, že opět chvíli nosím ten Queenovský klobouk. Muzikál mě a Rogera opět přivedl k dohromady. Šlo nám to velmi dobře a trochu jsme si spolu i zahráli. Hráli jsme na královnině jubileu, takže naše další společné hraní je ve hvězdách. Můžeme být, my nemůžeme být Queen jako ve starých časech, ale můžeme se pohybovat v této oblasti a já nakonec cítím, navzdory všem mým předešlým protestům, že jsem v tom šťastný.Vladimir Iljič Lenin
Jeho největším neštěstím bylo, že se narodil; druhým, že zemřel. - Winston Churchill
Georg Christoph Lichtenberg
Práce se musí zařídit tak, aby člověka obšťastňovala. Dnešní lidé věří, že se práce musí zařídit tak, aby přinášela co nejvíce užitku.
Immanuel Kant
Člověku, který si zlomil nohu, můžeme jeho neštěstí ulehčit tím, že ho přesvědčíme, jak snadno si mohl zlámat vaz. Anthropologie, AA VII.239.
John Irving
Štěstí a neštěstí nebývá rozděleno spravedlivě při narození, a už vůbec ne při okolnostech, které nemůžeme ovlivnit. Při zdánlivě náhodném souběhu náhod - u lidí, které potkáváme, kdy je potkáváme a zda ti pro nás důležití lidé mají příležitost potkat někoho jiného, a kdy se tak stane.
Člověk může být šťastný a v bezpečí, jen když srdce cítí rychleji, než mysl přemýšlí.
Sri Chinmoy
Štěstí je naším rodným právem, jen tomu musíme věřit.
Vladimír Holan
Láska, ať už jakákoli, je vždy nešťastná.
Aldous Huxley
"Ale já nechci pohodlí. Chci Boha, chci poezii, chci skutečné nebezpečí, chci svobodu, chci to, co je dobré, a chci hřích." "Zkrátka," pravil Mustafa Mond, "požadujete právo být nešťastný." "Tak tedy ano," pravil divoch vzdorně, "požaduji právo být nešťastný."
Milton Friedman
Na trhu je každý nejen strůjcem svého štěstí, ale trh je současně systémem zvyšování obecného pokroku.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt