Pondělí, 23. duben 2018 | Svátek má Vojtěch Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o rozkoši - 8. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Edward Weston | Citáty o rozkoši
Fotografie je pro amatéra rekreace, pro profesionála je to práce a také těžká práce, bez ohledu na to, jak by mohla být příjemná.Jan Werich
Slavný ruský biolog Pavlov už dávno zjistil pokusy na psech, že spokojenost a pocit bezpečí jsou ještě lepší kuchař, než hlad. Jinými slovy: jest vědecky dokázáno, že příjemné okolí, světlo, pohled na květiny, útulnost a čistota pomáhají jedlíkovi vylučovat větší množství žaludečních šťáv. Tím se zlepší trávení, čili lépe využije suroviny, ať už ta surovina je buřt nebo Gigot d’agneau en croute avec gratin Dauphinois ? la Créme.
Haruki Murakami
Kritizovat chyby cizích, neznámých lidí je snadné a příjemné. (Sputnik, má láska)
Amedeo Modigliani
Nejnepříjemnější člověk, kterého jsem znal. Hrdý, vzteklý, necitlivý a zlý. [The most unpleasant man I knew. Proud, angry, insensitive, wicked. - Max Jacob]
Freddie Mercury
Jsem rád, když lidi odcházejí z koncertů Queen pobavení, s pocitem příjemně strávené doby. Písničky Queen mi připadají takové odpočinkové, stejně jako dobrý film - z toho odcházíte s tím, že to bylo dobré a snáz se vracíte ke svým problémům.
Ten člověk si dal práci, aby odhalil mé chyby: protože služba, kterou mi tím prokázal, není právě nejpříjemnější, mohu jaksi uplatňovat nárok na náhradu škody. Nepožaduju žádné větší zadostiučinění, než aby teď sám vytiskl něco ze svých vlastních prací.
Pavel Kosorin
Nikde není tak příjemně rušno jako v ústraní.
Tom Hiddleston
Je to mistr. Neviděl jsem, že by někdo uměl vyprávět příběh jako on. Nikdy nenatočí scénu jen proto, že je zajímavá nebo nějak příjemná. Vždy uvažuje o příběhu, o tom, jak to zapadá do sebe. (o Stevenu Spielbergovi)
Marcel Achard
Všechna naše neštěstí pocházejí z toho, že se snažíme vyhnout drobným nepříjemnostem.
Xenofón
S velkou rozkoší poslouchají lidé toho, o kom si myslí, že zná jejich přednosti lépe než oni sami.
Oscar Wilde | Citáty o rozkoši
Žádný civilizovaný člověk jakživ nelituje žádné rozkoše, necivilizovaný člověk totiž ani neví, co to rozkoš je.Oscar Wilde
Věrnost je často jen vášnivá touha po majetku. Je mnoho nepříjemných věcí, které bychom nejraději zahodili, kdybychom se nebáli, že je jiní zvednou.
Herbert George Wells
Mluvící žena dovede říci mnoho nepříjemných slov, a buď trefí, nebo chybí. Ale mlčící žena trefí vždycky.
Jiří Voskovec
Hrát pro dobrého diváka je blaho a rozkoš. Ale získat špatného je čest a sláva.
Voltaire
Klid je příjemný chlapík, ale nuda je jeho sestra.
Mark Twain | Citáty o rozkoši
Když pomyslím na to množství nepříjemných lidí, o nichž vím, že odešli na onen lepší svět, jsem si jist, že peklo vůbec nebude tak zlé.
Lev Nikolajevič Tolstoj
Vždyť si jenom všimněte: zvířata páří se jen tenkrát, když mohou zplodit potomstvo. Ale hanebný vládce přírody stále, jen když je to příjemné. A málo toho, ještě toto opičí zaměstnání povznáší na perlu stvoření, na lásku!
Solón
Raď občanům ne nepříjemnější, ale nejlepší věci.
Lucius Annaeus Seneca
Nelidskou rozkoší je těšiti se z cizího neštěstí.
Lucius Annaeus Seneca
Co bylo těžké snášet, na to se příjemně vzpomíná.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt