Úterý, 28. únor 2017 | Svátek má Lumír Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o rodičích a dětech - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Děti vyslovují nesčetné city, které dospělí také mají, ale nevysloví.

Norman Tebbit
Když jsem byl dítě ve škole, všichni jsme měli otce, kteří byli nezaměstnaní, ale nemyslím is, že některý z nás měl otce, který nebyl nikdy zaměstnán. (o nezaměstnanosti ve Spojeném království) [When I was a kid at school wed all had fathers who had been unemployed but I dont think any of us had a father who had never been employed.]
Anaxagorás
Věděl jsem, že jsem zplodil smrtelného. reakce na zprávu o smrti syna
Fraser Morrison
Rytmus je první věc, kterou dítě slyší v děloze. Rytmus nás obklopuje celý život, a když ho přestanete cítit, znamená to, že jste mrtvý.
Platón
Dobro je syntéza pravdy, krásy, sebestačnosti, dokonalosti a naplnenia.
Nenávisť je matka neúspechu.
John Ruskin
Jak strašný by byl svět, kdyby se nerodily ustavičně děti, jež sebou přinášejí možnost dokonalosti a nevinnost.
kniha Talmud
Buď vždy pravdivý, zvláště však k dítěti. Splň vše, co mu slíbíš, abys je nenaučil lži.
Ladislav Muška
Muži že jsou sentimentální, když si ponechají milenčin dopis? A co ženy, které si ponechají milencovo dítě...?
Ludwig Börne
Vlády, které potlačují svobodu slova, neboť zjevované pravdy jsou pro ně nepohodlné, jednají jako děti, které zavírají oči, aby nebyly viděny.
Ukrutnost je dcera strachu.

Peter Ustinov
Dobré matky střílejí své manžely lukem a šípy - aby nebudily děti.
Jan Berwid-Buquoy
Nedávno jsem poslouchal jakousi matku, nesmírně se vytahující, že její syn nekouří, nepije, nemluví vulgárně, není marnotratníkem ani sukničkářem a i jinak je poslušný…
Ernest Hemingway
Dcera, to je něco jako druhá žena. Moje žena už zná všechny moje myšlenky, všechno, co říkám, ví, v co věřím, co umím i co neumí a co umět nikdy nebudu. A já zase vím všechno o své ženě - dopodrobna. Ale je tady najednou někdo, koho neznáte a kdo nezná vás, někdo, kdo vás má rád v nevinnosti své, a kdo je pro vás oba cizí. Kdosi nesmírně půvabný, kdo vám patří a přitom nepatří...
Sigmund Freud
Kriminálník je dospělý, který se chová jako dítě.
Každý si přeje být bohatý a obdivovaný, chce jíst, co hrdlo ráčí, a přitom zůstat štíhlý jako proutek, chce být vyrovnaný, chytrý a sexy. Touží po tom, aby mu koncertní sály ležely u nohou, aby ho děti žádaly o autogramy a aby o něm noviny psaly jako o fenomenálním umělci. Ale pokud toho nedosáhne, spokojí se s tím, že je milován. (v odpovědi na otázku "Myslíte si, že to, co si každý člověk v hloubi duše ze všeho nejvíc přeje, je být milován?")
Ptahhotep
Jestliže si přeješ zachovat přátelství v domě, do něhož vstupuješ jako syn, bratr nebo přítel - ať už jsi v jakémkoli postavení - chraň se tam sblížit s ženami!
Zdeňka Ortová
Někdy i otec myšlenky musí platit alimenty.
Egon Hostovský
"Žil jsem v Norsku a svět se mi zase začal jevit růžovější. Měl jsem literární úspěchy a lidé se ke mně chovali báječně. Jako k Čechoslovákovi a jako ke kamarádovy, který se octl v trablu - i když si ho, podle mínění většiny, zavinil sám. Pak jsem konečně dostal imigrační vízum a znovu jsem se vrátil do USA… Nejmoudřejší mi připadalo zakotvit, nepovažovat současnou situaci za další provizorium, ale přijmout USA jako novou vlast a pokusit se být přijat… Byl to přece jen domov, země, jejímž občanem jsem se stal, měl jsem americkou ženu, dvě zde narozené děti."
Milan Zelený
Mýtus vlastní dokonalosti a přebujelý syndrom "mistrů světa" je odrazem hlubokého pocitu méněcennosti.

© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt