Pondělí, 23. duben 2018 | Svátek má Vojtěch Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o přátelství - 16. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
V přátelství daleko nedospějete, nejste li s to odpouštět si navzájem malé nedostatky.Steve Jobs
Moje přítelkyně se vždycky při milování směje. A je jí celkem jedno, co zrovna čte.
Jan Hus
Přítel Páleč, přítelkyně pravda: ale přednost je třeba dát pravdě.
Egon Hostovský
"Sám jsem se ptával, odkud se v mích prvních knížkách vzaly židovské motivy. Moje rodina byla přece zcela asimilována a k židovskému celku příslušela celkem vzato spíš z tradice a setrvačnosti. Nikdy v dětství, ani později jsme neslyšel protižidovskou nadávku a nesetkal jsem se s žádnou formou antisemitismu.l A přece se mi už asi od sedmnácti let zdálo, že se (a také moji příbuzní) přece jen čímsi liším od svých přátel a známých. Každý jsme nějak jiný, říkal jsem si, kdybychom byli všichni stejní, bylo by to na světě k zbláznění. Ta má odlišnost měla zvláštní znak: nostalgii, jež neměla obsah. Toužil jsme po čemsi, co jsem nedovedl pojmenovat. Často jsem býval smutný, deprimovaný a nevěděl jsme proč…"
Benjamin Franklin
Vybírej si přítele beze spěchu, ještě méně spěchej vyměnit ho.
…oni (komunisté) všichni bez výjimky lžou. Je to obecný rys všech komunistů, obzvláště Rusů. Mým největším omylem bylo, že jsem až do poslední chvíle nechtěl věřit, že Stalin mi cynicky a chladnokrevně lhal, jak v r. 1935, tak i později, a že jeho záruky, dané mně a Masarykovi, byly vědomým a záměrným podvodem. (tajný vzkaz, který Beneš poslal 14 dní před svou smrtí přátelům do exilu; zdroj Ferdinand Peroutka: Byl dr. Beneš vinen? Masarykův Demokratický svaz, Paříž 1949, citováno z sds.cz)
Jan Antonín Baťa
Odsoudili jste mne za podivnou vinu. Podle zpráv mých obhájců rozsudek říká toto: J. A. Baťa se odsuzuje, že se veřejně neprohlásil stoupencem zahraniční vlády za války. Kdo z vás, vážení soudcové z povolání i z lidu, se za války veřejně prohlásil za stoupence zahraniční vlády? Ti z Vás, kdož jste žili ve vlasti, v protektorátě, máte za to, že to po Vás nikdo ani chtít nemohl. Můžete namítnout, že já jsem v protektorátě nežil… Avšak právě jako vy, měl jsem ve vlasti desítky příbuzných, tucty osobních přátel a na padesát tisíc spolupracovníků… (J. A. Baťa ve svém dopise z Brazílie)
Francis Bacon
Přátelství násobí radost a dělí žalost.
Konrad Adenauer
Čím více přátel ve světě máme, tím lépe pro nás i pro celý svět.
Václav Zima
V nouzi poznáš přítele - v blahobytu přítelkyni.
Priateľ je druhé ja.William Butler Yeats
Zamysli sa, kde väčšinou začína a končí sláva človeka. A povedz, moja sláva bola v tom, že som mal takých priateľov. [Think where mans glory most begins and ends. And say my glory was I had such friends. (en)]
Oscar Wilde
Malé dary priateľstvá upevňujú, veľké ich ohrozujú.
Oscar Wilde
Smiech nie je zlý začiatok priateľstva, a je jeho najlepším koncom. [Laughter is not a bad beginning for a friendship, and it is the best ending for one. (en)]
Lisa Wengerová
Mať v starobe priateľov je nezaslúžené šťastie. Aby sme ho dosiahli, musíme sa usilovať skôr.
Nenávisť slabochov je menej nebezpečná ako ich priateľstvo.
Julian Tuwim
Úspech je to, čo ti priatelia nikdy neodpustia.
Sydney Smith
Život by mal byť popretkávaný mnohými priateľstvami. Milovať a byť milovaný je najväčším šťastím bytia.
Ján Slota
Oni (Maďari) nás kopú do hlavy a my hovoríme o priateľských susedských vzťahoch. Aby sa to nevyfarbilo tak, že na Kriváni a Lomnickom štíte budú viať maďarské farby.
William Shakespeare
Priateľstvo musí spájať múdrosť, inak to rozbije pošetilosť.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt