Pondělí, 22. říjen 2018 | Svátek má Sabina Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o přátelství a nepřátelství - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Naši známí přicházejí a zase odcházejí, ale nejlepší přátelé zůstávají.Jonathan Swift
Jeden nepřítel může zranit dřív, než deset přátel pro tebe učiní něco dobrého.
Gičin Funakoši
Znát nepřítele a znát sebe; ve stu bitvách vy nikdy nebudete ohroženi. Když neznáte nepřítele, ale znáte sebe; vaše šance vítězství nebo prohry se rovnají. Jestliže neznáte vašeho nepřítele ani sebe; buďte si jisti, že jste v boji v ohrožení.
Jan Berwid-Buquoy
Věhlasní autoři se stali slavnými, protože psali o věcech, o kterých neměli nejmenší tušení. Karl Marx napsal čtyřsvazkový elaborát o kapitálu a žádný jaktěživ neměl. Jeho chaotické myšlenky zcela jasně dokazují, že kapitálu vůbec nerozumí a je odsouzen k tomu počítat si hrách do hrnce. Jeho přítel Bedřich Engels, se sice narodil v rodině továrníka, ale rozepsal se o rodině a také žádnou neměl.
Jóža Mrázek-Hořický
Vůbec se na sebe nezlobili. Dělali si jen přátelské potíže.
Znovu navázaná přátelství a vztahy vyžadují víc péče a pozornosti než ty, které se nikdy nepřerušily.
Julian Tuwim
Úspech je to, čo ti priatelia nikdy neodpustia.
Sókratés
Člověk má být ke svému příteli takový jako sám k sobě.
Sulchan-Saba Orbeliani
Přítel v tísni pomáhá, v chudobě léčí, v boji na smrt sám život svůj za tebe položí.
Antisthenés z Athén
Ať děti mých nepřátel žijí v přepychu.
Keď priateľ vyjadruje pred tebou svoju myšlienku neskrývaj pred ním vlastný názor, či je to súhlas, či odmietnutie. Ale aj keď mlčí, nech tvoje srdce načúva jeho srdcu, lebo v priateľstve každá myšlienka, želanie i nádej sa rodia v tichu a odovzdávajú sa s veľkou radosťou.Tomáš Garrigue Masaryk
Manželství čisté jest nejdůvěrnějším přátelstvím - je to vrchol spojení, naší dobou tak pěstované a chválené, asociace duší. Nemůže být intimnější asociace, než mezi mužem a ženou. Manželství ženě i muži má být vyšším vývojem. V manželství začíná se nový život.
Jicchak Rabin
I ve vaší hodině smutku jeho duch žije dál, a proto nesmíte ztrácet naději. Podívejte se na to, co jste dokázali, když jste přiměli kdysi holou poušť rozkvést, vybudovali prosperující demokracii v nepřátelském světě, vyhráli bitvy a války a nyní vítězíte v míru, který je jediným trvalým vítězstvím. Váš ministerský předseda je mučedníkem míru, ale i obětí nenávisti. Určitě se musíme poučit z jeho mučednictví, že pokud se národ nezbaví nenávisti ke svým nepřátelům, riskujem,e že zasejeme semena nenávisti mezi sebe. Prosím tě, národe Izraele, jménem svého vlastního národa, který má svou vlastní litanii ztrát od Abrahama Lincolna k prezidentu Kennedymu a Martinu Lutheru Kingovi, abys nedovolil, aby se to stalo i vám. V Knesetu, ve svých domovech, na místech své modlitby stůjte na správné straně. Šalom, chaver. [Bill Clinton, americký prezident]
Oldřich Fišer
Hledat v ženě přítelkyni je o mnoho těžší, než najít u ní přítele.
Sidonie Gabrielle Colett
Láska je tornádo, přátelství je neustále vanoucí pasát.
Nepriatelia v občianskej vojne čítali tú istú bibliu a modlili sa k tomu istému bohu. Jedni i druhí žiadali Hospodina o pomoc v boji s nepriateľom.
Eurípidés
Je krásne byť bohatý a silný, ale najkrajšie je byť milovaný priateľmi.
Tristan Bernard
Nejoddanější přátelé jsou jako psi - nakonec vás kousnou, když jim budete pořád ubližovat.
Karel Havlíček Borovský
V nouzi dá ti radu každý dobrý přítel, ale málokterý dá ti mouky pytel.
Madeleine Albrightová
Nepřátelské státy mohou v jaderných zbraních vidět jedinou možnost, jak nám (USA - pozn. ed.) zabránit v tom, abychom jim udělali totéž, co jsme provedli Iráku. Jinými slovy, Saddám Husajn nebyl svržen proto, že měl zbraně hromadného ničení, ale proto, že je neměl.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt