Neděle, 20. květen 2018 | Svátek má Zbyšek Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o politice - 4. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Právě se vracím z Hradu od prezidenta republiky. Dnes ráno jsem panu prezidentu republiky podal návrh na přijetí demise ministrů, kteří odstoupili 20. února tohoto roku. A současně jsem panu prezidentu navrhl seznam osob, kterými má býti vláda doplněna a rekonstruována. Mohu vám sdělit, že pan prezident všechny mé návrhy, přesně tak jak byly podány, přijal.Robert Fico
Predchádzajúca vláda mala oveľa lepšie podmienky. Navyše predala štátny majetok za 330 miliárd. Kde to vidieť? Urobilo sa pár vecí. Neuveriteľné peniaze sa však vytratili.
Robert Fico
Ak nejaké médium úmyselne zneužíva svoje postavenie, tak musí prísť pokuta, ktorá dané médium zlomí. Nie je možné, aby sa spoliehali na to, že politici ich nebudú žalovať... Do médií nastupujú ľudia, ktorí nevedia, o čom je novinárska kultúra, etika a vôbec profesionalita v prístupe k informáciám. Dnes sú medzi novinármi špičkové osobnosti, ktorým môžem povedať najtajnejšie informácie a viem, že ich nezneužijú. Na druhej strane sú novinári, ktorí si veľa vecí vymyslia.
Robert Fico
Pod zodpovednosťou v politike rozumiem predovšetkým stanovenie si reálnych cieľov. Na ich dosiahnutie však treba použiť legitímne prostriedky. ...politik musí prijímať osobnú politickú zodpovednosť za úspech alebo neúspech.
Paul Valéry
Hlupáci si myslí, že kdo žertuje, není dost vážný, a že vtip není odpověď. Proč tohle přesvědčení? Protože je v jejich zájmu, aby tomu tak bylo. Je to politika, jde jim o život.
Jonathan Swift | Citáty o politice
Člověk, který se přičinil, aby rostly dva klasy, kde dosud rostl jeden, více vykonal pro blaho pozemské, než všichni politikové a filozofové dohromady.
Solón
Nauč se poslouchat, budeš umět vládnout.
Josef Václav Sládek
Pane Zemane vy jste politický turista a s panem Klausem jste z jednoho hnízda ...
John Steinbeck
Zjistil jsem dlouhou zkušeností, že obdivuje všechny národy a nenávidím všechny vlády.
Alois Rašín
Šetrnost je jedna část dobré politiky. Účelnost je část druhá.
Podnikatel | Citáty o politice
V naší firmě vládne ukrutná demokracie.Petronius
Co zmohou zákony tam, kde vládnou jen peníze?
Neznámý autor
Idiot je příslušník početného a mocného plemena, jehož vliv na lidské záležitosti byl vždy převládající.
Neznámý autor
Muži svět mění, ale ženy světu vládnou.
Vladimír Mečiar
Politika byla vždy boj o moc, boj s mocí, boj o ovlivňování moci.
Kdo chce vládnout, nesmí hnát lid před sebou, ale kráčet před ním.
Niccolo Machiavelli
V politice, kde není odvolacího soudu, soudí člověk podle výsledku.
Niccolo Machiavelli
Vladař tedy nemá mít jiný cíl a jinou myšlenku a nemá plýtvat vlohami na nic jiného než na válku, na vojenská pravidla a kázeň. Je to jediné umění slušící tomu, kdo vládne.
Jan Masaryk
Lidé nedovedou žít. Musí se je naučit žít. Musí se je naučit, že všecko, co se děje a co se stane v jejich vesnici zrovna tak jako ve světě, je jejich starost. Že jsou za to za všechno odpovědni. Musí se je naučit, že se věci nesmí nechat v rukou hrstky profesionálních politiků, protože to mohou být zloději, gauneři, dobrodruzi, hrdlořezové, kariéristi a kšeftaři se životy celých folků.
Ludvík XI.
Kdo se nedokáže přetvařovat, nemůže vládnout.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt