Úterý, 22. srpen 2017 | Svátek má Bohuslav Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o penězích - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Zákony se projevují veškerou svou silou jen tam, kde není krajnosti; jsou stejně bezmocné proti pokladům boháče jako proti bídě chudáka. První je obchází, druhý jim uniká; jeden dělá do plachty díru, druhý pod ní proklouzne.Neznámý autor
Bohatý je ten, kdo je moudrý.
Quintus Horatius Flaccus
Za bohatstvím vždy je starost a roste touha stále více ho mít.
Samuel Butler
Lupiči od tebe chtějí peníze nebo život. Ženy chtějí jedno i druhé.
Aristoteles Onassis
Říká se, že nemám úroveň. Naštěstí jsou lidi s úrovní většinou ochotni tento nedostatek přehlédnout, protože jsem hodně bohatý. Úroveň se nedá koupit, ale tolerance pro její absenci ano.
Peníze daruj, ale nepůjčuj. Dar ti způsobí nevděčníka, půjčka nepřítele.
Václav Klaus
Já vím, kde ty peníze jsou, ale proč to chcete vědět vy?-reakce na otázku: "Pane předsedo vlády, víte kde jsou ty peníze?" tazatele, který citoval článek z Washington Post, kde bylo uvedeno, že peníze, které ČR získala z prodeje státních podniků, měly být ve Fondu národního majetku, ale místo toho jsou používány ke krytí deficitu.
Plútarchos
Keď sa Lapisa pýtali, ako získal bohatstvo, odpovedal: Veľký majetok som získal ľahko, malý len po dlhej a veľkej námahe.
Jan Amos Komenský
Peníze snáze odcházejí než přicházejí.
Ralph Waldo Emerson
Peníze často stojí příliš mnoho.
Peníze jsou pěkná věc, když se má něco vyřídit.Stojí obrovské peníze udržet Gándhího v chudobě. -Saródžiní Naidu
Publius Ovidius Naso
Bohatství zjednává pocty, získává přátele; chudák však všude je bit.
Fernández de Lizardi
...děti mají dostat takové bohatství, o které by nepřišly, ani kdyby se při ztroskotání zachránily nahé.
William Lind
Kulturní marxismus politické korektnosti, stejně jako ekonomický marximus, zjednodušuje celý historický vývoj jen na jedno hledisko. Ekonomický marximus tvrdí, že veškeré dějiny určuje vlastnictví výrobních prostředků. Kulturní marxismus neboli politická korektnost tvrdí, že veškeré dějiny určuje moc, pomocí níž různé skupiny definované na základě rasy, pohlaví apod. ovládají ostatní skupiny. Všechno ostatní je lhostejné.
Karl Farkas | Citáty o penězích
Největší většina na světě jsou dlužníci.
Samuel Goldwyn
Nikde jsem neviděl tolik nešťastných lidí vydělávajících 100 000 dolarů ročně jako zde v Hollywoodu.
Jan Otčenášek
A dech se zastaví. Mne nejvíce děsí, že nebudu moci dýchat. Když je mi někdy těžko, tak si říkám: Ty hlupáčku, holka, vždyť dýcháš, vždyť můžeš dýchat. Je to požitek, jen si to stačit vždycky včas uvědomit. Pojď, zkusíme to spolu, chceš? Dýchat... nadechnout zhluboka, vzduch, cítíš? A myslet si při tom: Dýchám, dýchám, ještě dýchám... jsem boháč..
Publius Ovidius Naso
Víno povzbuzuje ducha, rozněcuje srdce, zbavuje neklidu, vyvolává veselí. Chudý se pokládá za bohatého, černé chmury a starosti se rozplývají a čelo se vyjasňuje.
Miloslav Vlk
Myslím, že je určitou politickou drzostí žádat církev, aby se vyslovila "proti restitucím", jak byly dohodnuty za minulé vlády, při nichž šly diecéze do krajnosti, když se zřekly svého majetku a žádaly pouze finanční náhradu stanovenou nejnižší možnou částkou.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt