Úterý, 23. říjen 2018 | Svátek má Teodor Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o penězích - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Gabriel Laub | Citáty o penězích
Kdo se žení pro peníze, má alespoň rozumný důvod.Jakub Typotius
Ani světská moc, ani bohatství, jen žezlo vědy přetrvá věky.
André Kostolany
Když se jedná o peníze, existuje pouze jediná nápověda: "Víc!"
Baruch Spinoza
Treba si zaobstarať len toľko peňazí a vecí, koľko treba na zachovanie života a zdravia a na rešpektovanie krajových zvyklostí, pokiaľ neodporujú nášmu cieľu.
Milan Melník
Dobrá otázka. Je tu viacero problémov a Vaša práca je skutočne neoceniteľná. Chránite to najcennejšie - ľudské životy a ich majetky a to by malo byť dostatočným, nielen zadosťučinením, ale aj patričným finančným honorovaním. Tieto otázky bude treba nanovo otvoriť a prácu ľudí Vášho typu, ktorú si nesmierne vážim, aj patrične odmeňovať. Ďakujem Vám za všetkých občanov, ktorým ste pomohli a pomáhate.
Marc Faber | Citáty o penězích
Čínská ekonomika bude zpomalovat razantně. Je velmi pravděpodobné, že uvidíme její kolaps v příštích devíti až dvanácti měsících. (květen 2010)
Jaromír John
Je velmi málo lidí, o nichž by se dalo říci, že poznat je, znamená obohatit život vlastní.
Milan Kenda
Ženy a pancéřové pokladny jsou nedobytné jen v představách svých majitelů.
Dino Serge Pitigrilli
Moderní divadlo předvádí historii muže, který spí s ženou jiného muže, a nazývá ji hrou o lásce. Jestliže se k tomuto tématu připojí i některé problémy finanční, jedná se o tzv. myšlenkově hluboké dílo.
Miroslav Tyrš
Peníze nejsou nic, jsou-li všechno,
Popisuje rozhovor s Johnem Fitzgeraldem Kennedym, 1963 [Kdybychom znovu ztratili svou suverenitu, ti z nás, kteří by zůstali naživu - a nebylo by jich příliš mnoho -, by byli znovu rozptýleni. Ale my už nemáme tu obrovskou pokladnici našeho náboženství, naší kultury a naší víry, kterou jsme kdysi měli. Mnohé jsme ztratili, když šest milionů Židů zahynulo během holocaustu. (…) Mene tekel adresované Izraeli zní "Vyvarujte se ztratit ještě jednou svou suverenitu, protože tentokrát byste o ni mohli přijít navždy." Kdyby k tomu mělo dojít, pak moje generace vstoupí do dějin, jako generace, která udělala Izrael znovu suverénním, ale nevěděla, jak má tuto nezávislost udržet. Když jsem skončila, Kennedy se ke mně naklonil. Vzal mě za ruku, podíval se mi do očí a řekl velice slavnostně: "Rozumím paní Meirová. Nedělejte si starosti. Izraeli se nic nestane."]Oliviero Toscani
Reklama je první nepřímá daň.
Peníze jsou ražená svoboda.
Honoré de Balzac
Čest je nad peníze.
Publius Ovidius Naso
Bohatství je dráždidlem ke špatnostem.
Jak pohrdáme mužem, který si nevybírá manželku podle jejích vlastností, ale podle toho jak vysoké má věno! O takovém muži říkáme, že nemiluje svou ženu, ale ten finanční zisk, který mu přináší. Ale liší se v něčem vaše láska, když vyhledáváte společnost těch, kteří vám přinášejí citové uspokojení, a vyhýbáte se těm ostatním; když se pozitivně stavíte k lidem, kteří vám dávají to, co chcete a chovají se podle vašich představ, a negativně nebo lhostejně k těm, kteří tak nečiní? (z kapitoly Milujte jeden druhého)
Miloš Horanský
Peníze jsou chytrost hloupých.
Boháč je buď nepoctivec, nebo nepoctivcův dědic.
Anton Pavlovič Čechov
Když má herec peníze, neposílá dopisy, ale telegramy.
Jan Hus
Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zemi, aby vyklovali každé zrnko zlata a stříbra. Nemají slitování. Jejich srdce zjedovatěla touhou po bohatství. Se vším kupčí, všechno prodávají. Chceš pokřtít dítě? Zaplať! Chceš loupit a vraždit? Zaplať a bude ti odpuštěno. Ale pak, kdyby sám ďábel zaplatil, vstoupil by na nebesa? A za peníze takto vydřené z chudého lidu koně krásné chovají, čeleď nepotřebnou drží, v kostky hrají a na své kuběny kožichy drahé věší, zatímco Kristus chodil bos a neměl, kde by hlavu složil. Však poznejte se, vy zloději chudého lidu, neboť Bůh i lid vás vidí.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt