Sobota, 24. červen 2017 | Svátek má Jan Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o penězích - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Raději chci být zdráv, než bohat.
Aristofanés
Zamilovaný, bohatý a prechladnutý to pred ostatnými neutají.
Chajim Herzog
Vstřebat tyto emigranty by bylo nad schopnosti spořádané, prosperující země, nemluvě o zemi nově zrozené a bojující o to, aby se sama ubránila. Stovky tisíc mužů, žen a dětí byly soustředěny ve stanech v tranzitních táborech, kterým se říkalo maabarot. Neměli tam soukromí a podmínky byly otřesné. Byl zaveden zárodečný výchovný systém pro děti, ale ty trpěly velkým horkem a prachem v létě a válely se v blátě za zimních dešťů. V jednom okamžiku nezůstalo vůbec žádné obilí ani peníze na zaplacení dodávek, jež měly přijít po moři z Ameriky. [V souvislosti s přistěhovaleckým procesem]
Neznámý autor
Dentista je čaroděj, který vám vkladá do úst kov a vytahuje z peněženky peníze.
Feliks Chwalibóg
Holé šílenství je žít v nedostatku, abys zemřel jako boháč.
Démokritos | Citáty o penězích
Získávati peníze není neužitečné, ale získávati je nespravedlivě je nade vše horší.
Johann Nestroy
Bereš-li jen nejnutnější věci na úvěr a zůstáváš za přepychové nákupy dlužen, můžeš vystačit s málem.
Antoine de Saint-Exupéry
Dospělý si potrpí na číslice. Když jim vypravujete o novém příteli, nikdy se vás nezeptají na věci podstatné. Nikdy vám neřeknou: "Jaký má hlas? Které jsou jeho oblíbené hry?" Místo toho se zeptají: "Jak je starý? Kolik má bratrů? Kolik váží? Kolik vydělává jeho otec?" Teprve potom myslí, že ho znají.
George Bernard Shaw
Lidé žijící v pohodlném manželství se domnívají, že když jiné páry jsou na tom hůře, že to musí být jejich vina, právě tak jako se bohatí rádi domýšlejí, že chudí si sami způsobili chudobku a dobře jim tak.
Ivan Saktor
Čím nižšia je miera zdaňovania, tým vyššia je miera chudoby (15. október 2005)
Veselosti nabývá člověk, má-li peníze.
Lidé ze Západu si obvykle myslí, že štěstí spočívá jen v hmotném blahobytu a ekonomické prosperitě.
Marcus Tullius Cicero
Rozpočet by měl být vyvážený, státní pokladna by se měla znovu naplnit, veřejný dluh by se měl snížit, arogance úřednictva by se měla zmírnit a být pod dozorem a pomoc cizím zemím by se měla omezit, pokud Řím nemá přijít na mizinu. Lidé se opět musí naučit pracovat namísto toho, aby žili z veřejné podpory. (z knihy A Pillar of Iron od Taylora Caldwella)
Quintus Horatius Flaccus
Jen boháči si mohou dovolit být hloupí.
Germaine de Staël
Odkládat bez nutnosti své povinnosti znamená stávat se svým vlastním dlužníkem a podlehnout dříve nebo později mravnímu bankrotu.
Ken Murray | Citáty o penězích
Hollywood je místo, kde utrácíte víc než vyděláte za věci, které nepotřebujete, abyste zaimponoval lidem, které nesnášíte.
Andy Warhol
…Vydělávat peníze je umění, pracovat je umění, ale největší umění je dělat dobré obchody.
Václav Klaus
Ale prosím Vás, komunisté neměli víc peněz než kdokoliv jiný, možná jen na auto či barák. To jsou neopodstatněné výmysly, že komunisté měli nějaké velké peníze!-reakce na otázku jednoho ze studentů, zda to nebyla chyba nechat peníze komunistům, protože oni byli jediní, kteří měli kapitál na privatizaci -komentář Václava Bukáče: Studenti se již otevřeně smáli, když tazatel řekl: "Domnívám se, že konference je uspořádaná tak, že my se ptáme a vy máte odpovědět na naše otázky!" Na to pan Klaus odpovědět již odmítl…
Lucius Annaeus Seneca
Nejvíce se těší z bohatství ten, kdo po něm nejméně touží.
John Wesley
Vydělej, co můžeš; investuj, co můžeš; uspoř, co můžeš.
© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt