Pátek, 24. březen 2017 | Svátek má Gabriel Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o penězích - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Archilochos | Citáty o penězích
Peníze jsou jako ježek, snadněji se dají chytit, než udržet.

Charles Baudelaire
Člověk, chce-li být svrchovaně dobrý, musí mít silnou a bohatou obraznost; musí se umět vžít do druhého a do mnoha jiných. Strasti a slasti jeho bližních musí se stát jeho vlastními. Představivost je velkým nástrojem dobra; a poezie k tomu notně přispívá.
Francis Bacon
Peníze jsou dobrý sluha, ale špatný pán.
Ján Králik (primátor)
Keďže sa v dezinformáciách zdôrazňovalo, že som si listami robil kampaň za peniaze mesta, rozhodol som sa poštovné uhradiť, a tak mestu ušetriť finančné zdroje. [Po vyhlásení SMERU na jeho osobu zmenil rétoriku.]
Henny Youngman
Když jste na mizině, můžete být si jisti, že nemáte přátel. Když jste bohatí, nemáte přátel, kterými byste si mohli být jisti.
Někteří lidé vynaložili celý svůj život na to, aby zemřeli bohatí.
George Bernard Shaw
Kdo se dokáže radovat, má ohromné bohatství.
Kozma Petrovič Prutkov
Nezáviď boháčům! Jeden francouzský mudrc bystře podotkl, že často nosívají veselí nosičové v pozlacených nosítkách naříkajícího pána.
Dominik Čipera
Veškeré práce provádí obec v mezích svých vlastních finančních možností.
Michel de Montaigne
Domýšlivost je naší vrozenou a prapůvodní nemocí. Nejbědnějším a nejkřehčím ze všech tvorů je člověk, i když zároveň nejnadutější... Veden marnivostí své představivosti chce se rovnat Bohu, přisuzuje si božské přídomky, drze se vyděluje z davu ostatních tvorů, vyvyšuje se nad zvířata, nad své bratry a přátele, a dle toho, jak se uráčí, uděluje jim určitou dávku schopností a sil. Avšak co mu dovoluje domnívat se, že činností svého rozumu pronikl do nitra a tajemství zvířat? Jaké srovnání mezi námi a jimi ho opravňuje k domněnce a závěru, že zvířata jsou omezená? Když si hraji s kočkou, kdo ví, nemá-li ona ze mne větší kratochvíli, než já z ní?
Nikto nie je bohatší, nikto mocnejší, nikto slobodnejší, než ten, kto vie seba a všetko ostatné opustiť a pokladať sa za najmenšieho.

Podraz
Kdo je kafka? Lonegen. Prachy na dřevo.
Oscar Wilde
Jsme v takové finanční tísni, že jediné, čím platíme, jsou poklony.
Hans Urs von Balthasar
Význam je vždy bohatší ako jeho vyjadrenie.
Jiří Paroubek
"Podívejte se na mě, jestli jsem přišel jako od táboráku, nebo jako člověk, jehož oblečení má nějakou hodnotu. To oblečení něco stojí - boty, šaty, košile. (...) Rozhodně o mně se nedá říct, že bych chodil oblečený jak od táboráku. (...) Já vydělávám měsíčně 77 400 korun a nějaké drobné. (...) Já žiji se slečnou Kováčovou a ta má také peníze, a ve dvou se to lépe táhne. (...) Rozdíl mezi 930 a 190 tisíci je 740 tisíc korun. Dámy a pánové, nechci se vás dotknout - kdo z vás to má?" Paroubkova tisková konference, počátek října 2007, na základě vyhlášené sbírky Blesku na J. Paroubka, sestříháno v pořadu České televize 168 hodin, archiv pořadů
Keď miluješ, objavuješ v sebe toľké bohatstvo, toľkú nehu a toľko citu, až je ti na neuverenie, že si schopný toľkej lásky.
František Vymazal
Finančník drží stát asi tak, jako drží provaz oběšence.
Pavel Kosorin
Biblia sa podobá zlatej bani - kto nie je ochotný kopať, nemá žiadnu šancu zbohatnúť.
Publilius Syrus
Nač jsou ti peníze, jichž užít nemůžeš.
William Shakespeare
Jakmile potkáte ženu, která vám zůstala dlužna odpověď, dobře se jí podívejte do úst - jistě nemá jazyk.

© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt