Neděle, 25. březen 2018 | Svátek má Marián Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o penězích - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Dluh proměňuje v nevolnictví svobodu.Tony Blair
Tony Blair a jeho vláda, káže po celém světě proti terorismu. Měl by raději kázat vlastním bankéřům a uložit jim povinnost jít po špinavých penězích. I Švýcaři spolupracují více, než Angličané. - Arnaud Montebourg [Tony Blair, and his government, preaches around the world against terrorism. He would be well advised to preach to his own bankers and oblige them to go after dirty money. Even the Swiss co-operate more than the English]
Svůj talent prosadíš za své peníze.
Karel Čapek
Koruna je symbol království, protože lidé mohli spíše poznat krále podle koruny nežli podle moudrosti.
Quintus Horatius Flaccus
Za bohatstvím vždy je starost a roste touha stále více ho mít.
Juvenalis | Citáty o penězích
Ten kdo zbohatnout touží, chce také zbohatnout rychle.
Horatius
Občania, občania, najskôr si musíte nahrabať peňazí - cnosť až po nich. [O, cives, cives, quarenda pecunie, primum est - virtus post nemmos. (lat.)]
Uwe Boll
Pokud někdo natáčí film o německých hrdinech - Stauffenbergovi nebo sourozencích Schollových - peníze se pro něj najdou vždy, stejně jako vysílací čas v televizi a pozvánky na festivaly. Stačí se ale pokusit ukázat, jak to bylo v Osvětimi, a hned narážíte na překážky.
Aristofanés
Zamilovaný, bohatý a nachlazený to před ostatními neutají.
Voltaire
Jakmile jde o peníze, jsou všichni lidé stejného náboženství.
Peníze slouží k tomu, abychom učinili všechno, co jsme si nepřáli po stránce krásy a dobra.Joseph Heller
"Demokracie je vláda lidu," vysvětloval Milo. "A lid jsme my, ne? Takže si ty peníze můžeme rovnou nechat a na vládu jako na pouhého zprostředkovatele se vykašlat. Upřímně řečeno, byl bych nejradši, kdyby vláda dala od války vůbec ruce pryč a uvolnila prostor svobodnýmu podnikání. Kdybychom vládě zaplatili, co jí dlužíme, posilovali bychom jenom zbytečně její kontrolní funkci a odrazovali bychom jiný individuální podnikatele od bombardování vlastních lidí a letadel. Brzdili bychom tím jejich iniciativu."
Sacha Guitry
Uspěšný umělec je ten, kdo vydělá víc, než jeho žena stačí utratit. Úspěšná žena je ta, které se podaří nalézt takového muže.
Garrison Keillor
Každý si přeje být bohatý a obdivovaný, chce jíst, co hrdlo ráčí, a přitom zůstat štíhlý jako proutek, chce být vyrovnaný, chytrý a sexy. Touží po tom, aby mu koncertní sály ležely u nohou, aby ho děti žádaly o autogramy a aby o něm noviny psaly jako o fenomenálním umělci. Ale pokud toho nedosáhne, spokojí se s tím, že je milován. (v odpovědi na otázku "Myslíte si, že to, co si každý člověk v hloubi duše ze všeho nejvíc přeje, je být milován?")
Gabriel Laub
Bojovat proti chudobě? Jen bojem proti bohatství lze zbohatnout!
Bohatství ničí člověka stejně jako bída a hlad. Může být celoživotně zdecimován tím, že žije v pohodlí, které neunese. Důkazy toho máme na každém kroku.
Démokritos
Získať peniaze nie je neužitočné, ale získať ich nespravodlivo, je nad všetko najhoršie.
Germaine de Staël
Odkládat bez nutnosti své povinnosti znamená stávat se svým vlastním dlužníkem a podlehnout dříve nebo později mravnímu bankrotu.
Harvey Allen
Století připadá jako dlouhá doba, zvlášť když vám někdo dluží peníze, ale z astronomického hlediska uběhne jedna dvě.
Mohamed
Ozajstné bohatstvo človeka spočíva v tom, čo dobré robí vo svete.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt