Pátek, 21. září 2018 | Svátek má Matouš Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o náboženství - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Všechny módní názory jsem našel ve staré Bibli.Ježíš Kristus
Byť na kríži s Ježišom je nekonečne viac, než len rozjímať o Ježišovi na kríži. (Páter Pio)
Nikolaj Berďajev
Většina učitelů Východní církve, od Klementa Alexandrijského po Maxima Vyznavače, zastávala učení o obecném vzkříšení a spáse. (...) Pravoslavné myšlení nikdy nepodlehlo myšlence Boží spravedlnosti tak, aby zapomnělo na myšlenku Boží lásky. Zejména nevymezilo člověka z hlediska Boží spravedlnosti, nýbrž z hlediska proměnění a zbožštění člověka i Vesmíru.
Pavel z Tarsu
Všechno je mi dovoleno - ano, ale ne všechno prospívá. Všechno je mi dovoleno - ano, ale ničím se nedám zotročit. [Bible - 1. list Korinťanům, 6. kapitola, 12. verš]
Tomáš Halík
Človek je nevyliečiteľne náboženský.
Etické hodnocení církve ohledně rozvodu a potratu je jasné a dobře známé: jedná se o vážná pochybení, která porušují lidskou důstojnost, vyvolávají hlubokou nespravedlnost v lidských a sociálních vztazích a urážejí samotného Boha, který je garantem manželského svazku a autorem života.
Jim Forest
Keby sa všetky nečítané a zanedbávané biblie sa premenili hneď v stromy, tak by ľudia nikdy nepočuli o ohrozených lesoch. (s. 29)
Anton Srholec
Ježiš nerozdával fary a tituly, ale poslal apoštolov do sveta. Naše svedectvo a príklad kresťana znamená viac ako naše kázne.
Ježiš žil a zomrel zbytočne, ak sme sa od neho nenaučili usporiadať svoje životy podľa večného zákona lásky.
Christoph Schönborn
Pohled na církev je vždy dvojího druhu - zevnitř a zvenku. Tridentský koncil řekl, jedině skrze víru lze pojmout tajemství církve. Potíž spočívá v tom, že církev je lidskou institucí, a tedy obtíženou všemi lidskými nedokonalostmi a nešvary, a zároveň je dílem Božím. Je to paradox, který bude vždy budit vzdor. Stejný problém měli už ve starověku Židé. Považovali se za vyvolený národ - kdo hleděl z venku, považoval to za pýchu, vždyť každý národ má spoustu nedostatků a slabostí. Podobně je to s církví - vždy bude působit jako zkamenělina na ty, kdo hledí pouze zvenku. Ti, kdo na ní hledí ve víře, postřehnou, že skála není zkamenělinou. Že skála, na které vyrostla církev, je Kristus.
Ježiša poznávaš takou mierou, akou mu chceš patriť. (Zdenka Schelingová)Vladimír Krajina
Příroda je nedělitelná. Musí být zachována. Vyhraje v tom Ježíš, ne Caesar. Vyhraje v tom T. G. Masaryk.
Pedro Arrupe
Otec Teilhard chtěl ukázat těm, kteří si myslí, že církev je zastaralá,… že křesťanství i církev jsou přímo v srdci světa, v jeho procesu hluboké transformace a že církev je připravena sdělit, že sama je schopna vnést do něj světlo, bez kterého je svět určen k zániku.
Ježíš Kristus
Ježiš Kristus bol extrémistom lásky, prorok Ámos bol extrémistom spravodlivosti. Nejde teda o to, či sme extrémisti, ale o to, akí sme extrémisti. Sme extrémisti nenávisti alebo lásky? (Martin Luther King)
Immanuel Kant
Bible je mým nejvzácnějším pokladem, bez něhož by ze mne byl ubožák.
Bible mi ukázala, že můj život, oddělen od Boha, není nic než mýdlová bublina, a připomněla mi, abych měl stále na paměti svého Tvůrce.
Ralph Waldo Emerson
Slyšel jsem jistou dámu s obdivnou pokorou prohlásit že pocit dobrého oblečení jí dává vědomí vnitřního klidu, jaký jí náboženství nemůže poskytnout.
Thomas Paine
Svět je mou vlastí, dobro činit je mým náboženstvím.
Gabriel Laub
Nejvíce potřebují boha ateisté. Co by jinak byli?
Benedikt XVI.
Budúcnosť cirkvi nemôže a nebude utvárana tými, ktorí iba vyrábajú recepty, ktorí sa len prispôsobujú danej situácii, ktorí iba kritizujú druhých, ale seba pokladajú za neomylné meradlo.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt