Úterý, 25. říjen 2016 | Svátek má Beáta Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o mužích a ženách - 83. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Rozumná žena má svému milenci dopřát všechno pouze tehdy, když se již nemůže bránit.

Stendhal
Žena je jako tvůj stín: běž za ní a běží před tebou, utíkej před ní a běží za tebou.
Anatolij Tarasov
Ve sportu se v žádném případě nesmíte zastavit. Když jsou si soupeři rovni, může výsledek nastat náhodou. Je třeba být o hlavu lepší. Pouze tehdy je možné porážet a ničit každého soupeře. Mám velmi rád svoje chlapce. Hlavně kvůli tomu jsem od nich požadoval to, co by nikdo jiný nedokázal.
Denis Thatcher
Můj otec mi jako chlapci řekl: Velryby se nezabíjejí dokud stříkají. (na otázku, proč neposkytuje rozhovory tisku) [My father told me as a boy: Whales dont get killed unless they spout.]
Jindřich Matyáš Thurn
Edle Herrn, da habt Ihr den anderen. [Urození pánové, tady máte toho druhého.]
Jsme zatížená na slovenské chlapy. Nedokážu si představit, že bych žila s někým jiným někde jinde. Takže si počkám na nějakého "švarného šuhaja z Liptovského Mikuláša".
Henry David Thoreau
Má-li tvá ruka nadbytek, buď štědrý jako strom datlový; ale nemůžeš-li nic poskytnouti, buď azaď, neboli muž volný jako cypřiš.
Henry David Thoreau
Vy, kteří řídíte věci veřejné, nač třeba vám používati trestů? Milujte ctnost a lid bude ctnostný. Ctnosti muže vysoko postaveného jsou jako vítr; ctnosti muže obyčejného jsou jako tráva; tráva, vane-li přes ni vítr, shýbá se.
Serj Tankian
"Svět se dnes víc bojí Bushe než Saddáma."
Jiří Vejdělek
Všechny své předchozí filmy jsem natočil vlastně o outsidrech. Tak jsem si řekl, že jich bylo dost, a udělal jsem film o nejsilnějším tvorovi v dosud známém vesmíru - o ženě. (o filmu Ženy v pokušení)
Jsem vždycky romantik, jsem pro to, aby se láska neskrývala za cynismus. Jsem pro něžnost. Ne, nejsem sexy, i když se mi smáli, že pro některé scény, kde mám obnažená ňadra, se stanu první slovenskou sexbombou. Ale to určitě nejsem. Protože tyto ženy musí přece mít velké krásné oči. Dlouhé brvy, krásné nohy a silný spodní ret. A to já nemám. (o filmu Markéta Lazarová)

Mae Westová
Že na mě čeká u východu deset mužů? Ať jde jeden z nich domů, dnes večer jsem dost unavená.
Barbara Woottonová
Muži musí pracovat, ženy musí plakat...řekněme, že dnes zřejmě ženy musí dělat obojí.
Oscar Wilde
Mluvte s každou ženou, jako byste ji miloval, a s každým mužem, jako byste se nudil. Zanedlouho vás budou považovat za člověka s dokonalým taktem.
Oscar Wilde
Tragika žen: časem se velmi podobají svým matkám. Tragika mužů: že se svým matkám podobat nezačnou.
Bigamie, to je jedna žena navíc. Monogamie taky.
Oscar Wilde
Ženy jsou dekorativní pohlaví. Nemají moc co říct, ale vždy to řeknou kouzelně.
Oscar Wilde
Žena, která se podruhé vdává, to dělá proto, že nenáviděla svého prvního muže. Žení-li se podruhé muž, je to proto, že svou první ženu obdivoval. Ženy zkouší své štěstí, muži riskují.
Oscar Wilde
Když bude muž dělat jen to, co od něj žena očekává, nebude na něj tolik myslet. Měl by vždycky dělat i věci neočekávaně, dalo by se říct, dělat je tak, aby to žena nepochopila.
Oscar Wilde
Ženy mají vynikající instinkt. Jsou schopné objevit všechno kromě věcí absolutně zjevných.

© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt