Sobota, 23. červen 2018 | Svátek má Zdeňka Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o mužích a ženách - 81. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Je nikým nepřipomínaná, snad zamlčovaná episoda ze začátku roku 1945... Představitelé západních demokratických států se scházeli se zástupci sovětskými k poslednímu jednání o podmínkách míru. V té chvíli se veřejně ozval Mr. Bullitt, bývalý americký vyslanec v Rusku. Pravil, že jak vývoj pozoruje, baltické státy, Polsko, Rumunsko, Maďarsko, Československo budou co nevidět ovládnuty sovětským Ruskem, a Rakousko, Jugoslávie, Itálie snad. Zdvihla se vlna rozhořčení. Velký počet representativních intelektuálů a církevních hodnostářů podepsal prohlášení, v němž Bullitt byl obviněn z podloudné, špinavé, slizké propagandy proti spolupráci západní demokracie se sovětským Ruskem. Také Einstein, muž s největší pověstí v té době, podepsal... Uplynul rok, a baltické státy, Polsko, Rumunsko, Maďarsko skutečně byly ovládnuty Ruskem... Intelektuálové, kteří podepsali prohlášení, dále opovrhovali Bullittem a vážili si sebe. ["Bude demokracie poražena?", Nový domov 5/1975, Toronto]Platón
Jinoch se stává mužem, když obejde kaluž, místo aby do ní vstoupil.
Plútarchos
Nic není tak ubohé, aby se nemohlo bránit, má-li dostatek zmužilosti (pravil poté, co jej myš kousnula do prstu).
Daniel Radcliffe
Vždycky jsem si myslel, že to bude takový něžný, romantický okamžik. A najednou mě vášnivě líbala. Je to docela šelma, opravdu. Rozhodně si ale nestěžuji. Spousta mužů by si za líbání s ní dala uříznout ruku nebo nohu. Takže i já jsem si to užil. (o filmové scéně s Emmou Watsonovou)
Ilan Ramon
Syn ženy, jež přežila holocaust, a otce, který bojoval za nezávislost ukazoval, že navzdory tragédiím si Židé našli místo ve světě a mohou být úspěšní. [The Jerusalem Post]
Pánové, dnes se nacházíme v přítomnosti génia nebo šílence. (ostatním profesorům při ukončení Gaudího studia na barcelonské katedře architektury)
Jean-Jacques Rousseau
Žena vám odpustí všechno kromě toho, že nevzbudila touhu.
André Rouveyre
Bral s kupředu připraven na vše, na nejlepší i na nejhorší, muž přitažlivý, rozhazovačný a nebojácný, zrazován a olupován, rván ze všech stran. (o Apollinairovi).
Johann Christoph Rost
Prosbou vládne žena a rozkazem muž. První, když chce, a druhý, když může.
Juan Antonio Samaranch
[Chci, aby si mne lidé pamatovali] jako muže, který jednou dokázal dostat olympijské hry do své země - nic víc.
Kdyby hmotný mládenec políbil antihmotnou dívku, došlo by k výbuchu, který by zastínil výbuch vodíkové pumy.Ernest Thompson Seton
My aim was to make a man; Baden-Powells was to make a soldier. Mým záměrem bylo udělat z nich (skautů) muže, Baden-Powellovým záměrem bylo udělat z nich vojáky.
Gloria Steinemová
Žena bez muže je jako ryba bez bicyklu.
Robert Louis Stevenson
Oženit se je totéž, jako si domů přivést strážného anděla. Jakmile je člověk ženatý, nemůže už dělat vůbec nic - dokonce ani spáchat sebevraždu. Smí jediné - být hodný.
August Strindberg
Žena, jsouc malá a hloupá a tudíž zlá, by měla býti potírána jako zloději či barbaři. Je užitečná pouze jako vaječníky a lůno, nejvíce ze všeho pak jakožto pochva.
Kreslit ženy, ty krásné ženy, jejich geniální linie… Myslím, že mám krásné "povolání"…
George Bernard Shaw
Nechci mluvit spisovně, chci mluvit jako dáma.
George Bernard Shaw
Bůh stvořil ženu a muže, ale zapomněl si to dát patentovat, pročež každý lepší hlupák může udělat totéž.
George Bernard Shaw
Muž, když hovoří o svém svědomí, podobá se ženě mluvící o své skromnosti.
George Bernard Shaw
Dvě nejstarší profese na světě byli zkaženy amatéry.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt