Pátek, 21. říjen 2016 | Svátek má Brigita Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o mužích a ženách - 80. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Žena je jenom žena, ale dobrý doutník, to je pokouřeníčko. And a woman is only a woman, but a good Cigar is a Smoke. (verš z básně The Betrothed)

Gustav Klimt
Neexistuje můj autoportrét. Nezajímám se o vlastní osobu jako o předmět obrazu, spíše mě zajímají ostat ní lidé, především ženy.
Milan Kubek
Pracovní nasazení žen nemůže být nikdy srovnatelné s nasazením mužů.
Alice Kollerová
Dost možná, že více mužů než žen dokáže zvedat těžká břemena a odlévat žhavou ocel. Lidský mozek však nemá svaly.
Karl Lagerfeld
Nikdo nechce vidět zaoblené ženy. Tlusté paničky sedí se svým sáčkem smažených brambůrků a říkají, že hubené manekýny jsou odporné.
Čím inteligentnější je žena, tím hloupější je její výběr partnerů.
Anita Loosová
Kvůli Marion se rozházelo víc peněz než z mužů vytahaly všechny zlatokopky skvělých dvacátých let. Jenže ona se nikdy jako zlatokopka nechovala.
Jack London
Žena má být zahalena tisíci závoji a pokaždé, když muž jeden sejme, má pod ním najít jiný, ještě krásnější.
Jack London
Příběh muže je příběhem lásky k ženě.
Jay Leno
Průzkum ukázal, že ženy považují muže za nejpřitažlivější, když hrají fotbal. A za nejméně přitažlivé, když ho sledují.
Má žena Cindy je mi větší inspirací, než jsem já jí.

Niccolo Machiavelli
Obrať se čelem ke svému osudu. Buď se zlu vyhni - a nemůžeš-li se mu vyhnout, nes jej jako muž.
Moliere
Láska znamená pro ženu mnohem víc než pro muže. Pro ni znamená všechno.
Alfred de Musset
Žena, která chce odmítnout, řekne jenom ne. Žena, která vysvětluje, chce být přesvědčena.
Alfred de Musset
Žena je jako tvůj stín: běž za ní a bude před tebou utíkat, utíkej před ní a poběží za tebou.
"Není třeba víc malovat pokoje, muže, jak čtou, a ženy, jak pletou, - měli by to být živoucí lidé, dýchající, trpící a milující. - Chci namalovat řadu takových obrazů. Lidé musí před nimi pocítit jejich posvátnost a smeknout jako v kostele."
Guy de Maupassant
Nechápu, že některé ženy, které tak dobře znají neodolatelnou svůdnost ozdobných hedvábných punčoch, skvělé kouzlo barevných odstínů a čaromoc drahocenných krajek, schovaných v hlubinách intimní toalety, omamnou šťavnatost skrytého přepychu, rafinovaného spodního prádla, zkrátka všechny chytré jemnosti ženské elegance, nikdy nepochopí strašnou nechuť, jakou v nás vzbuzují nevhodná nebo hloupě něžná slova. Jsou chvíle, kdy se slova "miluji tě" tak nehodí, že se vůbec nesluší.
Guy de Maupassant
Omamuje mě, svádí a já ztrácím klid, jdu za ní a děsím se. Bojím se jí jako pasti a toužím po ní jako po chlazeném nápoji, když mám žízeň. Podléhám jejímu kouzlu a blížím se k ní se strachem, jaký by měl muž podezíraný z toho, že je obratný zloděj. U ní cítím neodůvodnitelné nadšení nad její možnou nevinností a rozumově velmi odůvodnitelnou nedůvěru k neméně pravděpodobné zkaženosti. Cítím, že se stýkám s neobvyklým stvořením, nepodléhajícím přirozeným pravidlům, s vynikajícím nebo ohavným tvorem.
Guy de Maupassant
Ty oči mě zaplavovaly zvláštním mocným zmatkem. Z těch neproniknutelných očí vycházelo nekonečné kouzlo, nyvé jako závan větříku, svůdné jako pohasínající obloha za šeříkových, růžových a modrých soumraků, trochu melancholické jako noc přicházejíc za nimi! Ty oči skrývají v sobě tajemství toho, co se zdá a neexistuje, co se může objevit v pohledu ženy a zapůsobit, že v nás vzklíčí láska.
Gianna Berettová Mollová
Gianna byla znamenitá, naprosto normální žena. Byla krásná, inteligentní, hodná a ráda se usmívala. Byla to také žena moderní a elegantní. Řídila auto, milovala hora a velice dobře lyžovala. Měla ráda květiny a hudbu, léta jsme byli předplatiteli koncertů milánské konzervatoře. - Giannin manžel Pietro Molla

© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt