Pondělí, 21. květen 2018 | Svátek má Monika Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o mužích a ženách - 65. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Mužové vždy chtějí býti první láskou ženy. Jest to u nich jistá neobratnost. Ženy tu mají lepší instinkt - ony chtějí býti poslední vášní mužovou.Oscar Wilde
Obyčejné ženy se vždycky utěší. Některé tím, že si začnou libovat v sentimentálních barvách. Jakživ nevěřte ženě, ať je jakkoliv stará, která nosí světlefialové barvy, nebo ženě přes pětatřicet, která má ráda růžové stužky. To vždycky znamená, že jde o ženy s historií. Jiné zas nalézají velikou útěchu v tom, že najednou začnou objevovat dobré vlastnosti u svých manželů. Chlubí se člověku do tváře svým manželským štěstím, jako kdyby šlo o nějaký úžasně okouzlující hřích. Vždycky si najdou nějakou útěchu. A to jsem se ještě nezmínil o té nejdůležitější... Že si žena opatří obdivovatele některé jiné ženy, když přijde o vlastního.
Oscar Wilde
Žena bude flirtovat s kýmkoliv na světě, pokud se někdo bude dívat.
Oscar Wilde
Muž má být stále zamilován. Proto se nemá ženit.
Oscar Wilde
Je-li muž gentleman, ví toho dost, a není-li gentleman, pak všechno co ví, je mu na škodu.
Učené ženy jsou v domácnosti stejně zlá pohroma jako ženy hysterické. Učená, citlivá, galantní dáma znající bonton, a dále pobožnůstkářka, to jsou čtyři hlavní rány, kterými Mojžíš zapomněl trestat Egypťany. Každá o sobě stačí udělat z nejrozumnějšího muže blázna, a z nejšťastnějšího pak nejnešťastnějšího tvora na světě.
Xenofón
Bohové vytvořili po zralé úvaze dvojici, které se říká muž a žena tak, aby oba měli ze společného života co největší prospěch. Oba dva musí dávat a přijímat, proto poskytli oběma stejnou měrou paměť i pozornost, stejnou měrou také učinili oba schopné sebeovládání. Protože nemají oba přirozené vlohy k týmž věcem, potřebují tím spíš jeden druhého a jejich spojení se ukazuje ještě užitečnější: na co nestačí jeden, to dokáže druhý.
Xenofón
Peršané posílají chlapce do školy, aby se tam učil spravedlnosti - říkají, že to je cílem jejich vzdělávání, jako se u nás říká, že cílem je, aby se chlapci naučili číst a psát.
Xenofón
Peršané soudí i takové provinění, kvůli němuž se sice lidé nejvíce nenávidí, ale nejméně soudí, totiž nevděk, a přísně trestají i toho, o kom zjistí, že mohl projevit vděčnost a neučinil to.
Lin Yutang
Žádná žena nemůže pochopit, jak to přijde, že se jiná žena líbí nějakému muži.
Jako malý chlapec jsem neměl hodinky a zjišťoval jsem čas pomocí houslí. O půlnoci jsem začal cvičit, až soused začal ječet: "Kdo tu vrzá ve tři hodiny ráno!"Henny Youngman
Má žena zahájila dietu. Kokosy a banány. Neztratila ani deko, ale umí lézt na stromy.
Jiří Žáček
V osmnácti ví muž o ženách vše, ve třiceti zjistí, že neví nic.
Jiří Žáček
Když je krásná žena pitomá jako troky, mluvíme galantně o ženské logice.
Jiří Žáček
Ženy nám nikdy neprominou své vlastní omyly.
Svět redukovaný mužskou logikou potřebuje trochu ženské nevypočitatelnosti a tajemství. Ale také - svět decimovaný mužskou agresivitou potřebuje ženskou něhu. Co si však počít s chudinkami, které si nechaly vsugerovat, že něha je přežitek, že muž je vlastně soupeř nebo dokonce nepřítel, kterého je třeba deklasovat, a nejlépe mužskými metodami? Svět je sice zařízen spíš pro muže než pro ženy, ale sotva se zlepší tím, že místo mužů a žen budou jen muži různého pohlaví.
Jiří Žáček
Ženy chtějí, abys měl rozum jen proto, aby tě o něj mohly připravit.
Jiří Žáček
Nejsou ženy nedostupné, jenom chtějí zvýšit vstupné.
Jiří Žáček
Kdyby ženy tolik netoužily po štěstí, nebylo by tolik nešťastných mužů.
Jiří Žáček
Dívky dělí muže na ženaté a na muže.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt