Pondělí, 18. červen 2018 | Svátek má Milan Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o moudrosti - 6. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Jan Werich | Citáty o moudrosti
Pamatovat si je výsada blbých, poněvadž chytří musí vymýšlet.John Ronald Reuel Tolkien
Spousta těch, co žijí, zaslouží smrt. A někdo umírá a zasluhuje život. Můžeš mu ho dát? Potom nevynášej příliš horlivě rozsudky smrti. Protože ani ti nejmoudřejší nedohlédnou do všech konců. Společenstvo Prstenu, kap. Stíny minulosti
Jim Morrison
Vidím sebe jako inteligentního, citlivého člověka s duší klauna, což mě nutí v těch nejdůležitějších momentech udeřit.
Gilbert Keith Chesterton
Diskuze se šílencem pro vás skončí s vysokou pravděpodobností neúspěšně; v mnoha ohledech je jeho mysl totiž mnohem rychlejší, protože se nenechá zdržovat rozvahou a podobnými věcmi. Šílence neomezuje smysl pro humor, shovívavost ani prostá jistota získaná zkušenostmi. Je logičtější, protože postrádá jisté zdravé city. Běžná charakterizace duševní choroby je z tohoto hlediska zavádějící. Šílenec není člověk, který ztratil rozum. Šílenec je člověk, který ztratil vše kromě rozumu. [If you argue with a madman, it is extremely probable that you will get the worst of it; for in many ways his mind moves all the quicker for not being delayed by the things that go with good judgment. He is not hampered by a sense of humour or by charity, or by the dumb certainties of experience. He is the more logical for losing certain sane affections. Indeed, the common phrase for insanity is in this respect a misleading one. The madman is not the man who has lost his reason. The madman is the man who has lost everything except his reason.]
Albert Einstein
Proč nám skvělá technika, která šetří práci a usnadňuje život, dosud přinesla tak málo štěstí? Odpověď je prostá: protože jsme se jí nenaučili rozumně užívat.
Táles | Citáty o moudrosti
Život sa podobá knihe. Blázon v nej listuje letmo, zatiaľ čo múdry pri čítaní premýšľa, pretože vie, že čítať môže iba raz.
Bill Gates
Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.
Jan Werich
Mládí biologické neosvobozuje od blbosti a hlouposti, stejně jako stáří nezaručuje moudrost. Jsou blbí dědkové a hloupé děti.
Jan Werich
Chytrost, ne směšnost, musí vyvolávat smích.
Jan Werich
Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se snaží náš svět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání.
Mnohý žák prospívá špatně jen proto, že má víc rozumu než učitel.Julian Tuwim
Hlupák dovede během jedné hodiny dát víc otázek, než moudrý člověk dát odpovědí za celý život.
Pro kariéru není třeba ani tolik inteligence jako zchytralosti.
William Shakespeare
Lepší moudrý blázen, než bláznivý mudrc.
Lucius Annaeus Seneca
Užitečnější je znát několik moudrých pravidel, jež by mohla tobě vždy posloužit, než nastudovati mnoho neužitečných věcí.
Žárlivost je v jistém ohledu oprávněná a rozumná, protože chce uchovat to, co máme v majetku. Závist je naproti tomu žárlivost na to, co má někdo jiný.
Nejlepší cesta, jak být oklamán: považovat se za chytřejšího než ostatní.
Ani rozum ani srdce ženy se nedá usměrnit ničím, s čím není bytostně zajedno.
Bertrand Russell
Jestliže je moudrost v životě zbraní, hloupost obvykle bývá dobrým pacientem.
Blaise Pascal
Chytráci jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastanou se jí, jen pokud na ní mají zájem; jinak ji ponechají jejímu osudu.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt