Pondělí, 25. červen 2018 | Svátek má Ivan Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o mládí a stáři - 6. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Muž je v lásce jako primitivní stroj. Zmáčkneš knoflík a prastarý mechanismus pracuje přesně tak, jako v první den stvoření.Václav Dušek
Za mládí platíme hloupostí, za moudrost stářím.
Denis Diderot
Člověk ani nemusí zestárnout, stačí mnohem méně, aby ztratil vědomí o sobě.
Winston Churchill
Mladý muž to v životě daleko nedotáhne, jestliže nedostal pár do nosu.
Marcus Porcius Cato
Starší muž moudří tím, že se mu stále více přestávají líbit mladé ženy.
Proti stáří je třeba bojovat jako proti nemocem.
Louis Aragon
Milovat znamená stárnout ruku v ruce.
Émile Zola
Největší odvahu dokáže mladým lidem dávat jen láska.
Radim Uzel
Moje porodnické zážitky staré i víc než čtyřicet let vypadají vedle dnešní praxe jako zkazky z doby národního obrození.
Josif Vissarionovič Stalin
Stalin se již v prvních válečných dnech neopřel o prohnilou, zchátralou ideologii, ale poslušen rozumu ji odmítl, skoro se o ní nezmínil a místo ní rozvinul starý ruský prapor, trochu i pravoslavnou korouhev - a zvítězili jsme!
Nač oplakávat některé části života? Celý život je k pláči. Nové nesnáze dolehnou dřív, než se stačíš vypořádat se starými.Ian Stevenson
Reinkarnace je nejspravedlivějším náboženstvím. Každému, kdo se provinil proti zákonu lásky k bližnímu, dává v obnoveném pozemském životě možnost napravit to, v čem chyboval. Psychologie bude muset pohřbít mnohé staré a často velmi oblíbené teorie - a formulovat nové, ve kterých vědecky prokázaná reinkarnace zaujme klíčové místo.
Ole Nydahl
Můj návod je jednoduchý: řekněte lidem, jak je důležité, aby našli něco, co je může přenést přes nemoci, stáří a smrt. Nebojte se jim ukázat vaši radost ze života. Řekněte jim, že mysl je jako prostor: otevřená, jasná a neomezená.
Paul McCartney
Určitě jsem vzhlížel k Johnovi. Všichni jsme vzhlíželi k Johnovi . Byl starší a byl mnohem větší vůdce; měl nejrychlejší důvtip a byl nejchytřejší.
Marilyn Monroe
"Po dokončení filmu jsem už neměl bolesti zad a nechtěl jsem udeřit manželku jen proto, že je žena. Když jsem se radil se svým lékařem, jestli bych měl s Monroe ještě točit,řekl mi,že jsem dost starý a bohatý než abych to riskoval." (režisér Billy Wilder po dokončení Někdo to rád horké)
Vždycky jsem si myslel, že vydržíme nejvýš tak pět let, ale dostalo se to až do bodu, kdy jsme vlastně staří na to, abychom se rozpadli. Dovedete si představit zakládání nové kapely ve čtyřiceti? To zní dost blbě, ne?
Matka Tereza
Utrpení je Božím darem, který těm, jež se starají o trpící, umožňuje ukázat svou lásku.
Victor Hugo
Čtyřicítka - to je stáří mladých, padesátka - mládí starých.
Johann Wolfgang Goethe
Člověk má za to, že musí být starý, aby byl chytrý. V podstatě ale má člověk s přibývajícími lety co dělat, aby se udržel tak chytrý, jak byl.
Viktor Fischl
Jednou jsem naslouchal dvěma starším ženám v čekárně. Vyprávěly si o nemocech a všelijakých trampotách, až najednou slyším, jak jedna druhé říká: "Co bych vám povídala. Starý člověk se vůbec neměl narodit." … Kdykoliv si na to vzpomenu, všechno ve mně ještě vře. Myslím, že vždycky stálo a bude stát za to žít. Vychutnat si život do dna. Do posledního dechu. Měl jsem dost času si to vyzkoušet a ničím si nejsem tak jist.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt