Pátek, 25. květen 2018 | Svátek má Viola Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o lži a pravdě - 18. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Říká se, že děti, blázni a filozofové mluví pravdu. Proto se děti bijí, blázni zavírají a filozofové nechápou.George Orwell
Pravda je, že ženská se nedívá na žádného chlapa jako na vtip, pokud jí dovede nabulíkovat, že ji miluje.
Benito Mussolini
Pravda je, že lidé jsou unaveni svobodou.
Jan Masaryk
(O Stalinovi) On je ovšem taky něco jako papež. Hlava nejnesvětější církve. Ale já vám povím pravdu. Já nikdy nedovedl vidět jenom to špatné na Napoleonovi a nějak taky nemůžu hodit Stalina do jednoho pytle s Hitlerem. Někdy se mi dokonce zdálo, že jsem mu v očích zahlédl něco jako jiskřičku lidskosti. Ale možná, že se mýlím. Čertovi taky svítají očička a možná, že právě pro tohle je Stalin ještě nebezpečnější, než si myslíme.
Vladimir Iljič Lenin
Marxismus je všemocný, protože je pravdivý!
Nepravda je jako sněhová koule: čím déle se valí, tím je větší.
Richard Leacock
Byla vždycky plná drog a alkoholu. Pamatuji si ji, když se přišla podívat na film v New Yorku. Ležela tam jak kámen, opilá, přisátá na láhev Southern Comfort. (o Janis Joplin a filmu Monterey Pop!) [She was always just full of drugs and alcohol. I remember her coming to look at the film afterwards at our place in New York. She was lying there stone drunk, sucking on a bottle of Southern Comfort.]
Pavel Kosorin
Víra v Boha je berlička, ale raději se do nebe dobelhat, než tam vůbec nedojít.
Franz Kafka
Pravda je nedělitelná, proto se sama nemůže poznávat; kdo ji chce poznat, musí být lží.
Přemysl Kočí
Říkali o mně, že jsem Don Juan, ale to není pravda. Když už, tak spíš Casanova. Ale gauner jsem nebyl nikdy.
Lidské bytí se nevyčerpává horizontálním pachtěním od narození ke smrti, nýbrž do něj vstupuje i jiný rozměr: schopnost věčnosti. Člověk je bytost, která je schopná vnímat nejen užitečnost, nýbrž i dobro, nejen přijatelnost, nýbrž i pravdu, nejen prospěšnost, nýbrž i krásu.Jan Hus
Přítel Páleč, přítelkyně pravda: ale přednost je třeba dát pravdě.
Ernest Hemingway
Žádná věc není pravdivá sama o sobě. Ve svém celku je všechno pravdivé.
Vítězslav Hálek
A kdyby pravda bylo vše a láska jenom snění, já bych se k spánku položil a nechtěl probuzení!
Patricie Holečková
Pravda, která bolí, uzdravuje.
Teď už chápu závažnost svého činu. Jsem vděčná, že jsem mohla poznat pravdu a také ji říct. Ke Kim Ir-senovi pociťuji už jen nenávist. Vím, že to nemůže zdaleka stačit, ale přesto prosím rodiny obětí o odpuštění. (26. dubna 1989)
František Fajtl
Komunisté? Co slovo, to lež. Co čin, to zločin. (v knížce z roku 1993)
Albert Einstein
Jsem pevně přesvědčen, že vášnivá vůle po spravedlnosti a pravdě udělala více pro zlepšení podmínek ve společnosti než vypočítavá politická chytrost, která nakonec vyvolává všeobecnou nedůvěru. Kdo může pochybovat o tom, že Mojžíš byl lepším vůdcem lidstva než Machiavelli?
Edvard Beneš
…oni (komunisté) všichni bez výjimky lžou. Je to obecný rys všech komunistů, obzvláště Rusů. Mým největším omylem bylo, že jsem až do poslední chvíle nechtěl věřit, že Stalin mi cynicky a chladnokrevně lhal, jak v r. 1935, tak i později, a že jeho záruky, dané mně a Masarykovi, byly vědomým a záměrným podvodem. (tajný vzkaz, který Beneš poslal 14 dní před svou smrtí přátelům do exilu; zdroj Ferdinand Peroutka: Byl dr. Beneš vinen? Masarykův Demokratický svaz, Paříž 1949, citováno z sds.cz)
Tomáš J. Baťa
Tvrzení, že vzdělávání je celoživotní proces, nebylo ve čtyřicátých a padesátých letech tak zjevnou pravdou, jak jí chápeme dnes.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt