Neděle, 23. říjen 2016 | Svátek má Teodor Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o lásce - 80. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Miluji samotu. Nikdy jsem nepřišel na druha, který byl tak družným jako samota. Vyjdeme-li mezi lidi, jsme větším dílem opuštěnější, než když zůstaneme ve světnici. Myslící nebo pracující muž je vždy o samotě, ať je kdekoli. Samota se neměří mílemi cesty, jež jsou mezi člověkem a jeho bližními.

Alexej Nikolajevič Tolstoj
Láska začíná tím, že se člověk cítí osamocený, a končí tím, že člověk touží být osamoceným.
Mark Twain
Man will do many things to get himself loved, he will do all things to get himself envied. - Člověk udělá hodně, aby ho milovali, a všechno, aby mu záviděli.
Jan Maria Vianney
Kněz je láskou Kristova srdce. (Esprit du Curé d’Ars, Paříž 1935, citace z cirkev.cz)
Maurice de Vlaminck
Kubismus! Zvrácenost ducha, duševní zaostalost, amorálnost, stejně vzdálená od malířství jako pederastie od lásky.
Poezie musí být zároveň opojena životem i bojovat. Musí být syntézou slávy i krutosti, lásky i boje, světa i básníka, snu i činu.
Josef Vinklář
Divadlo miluju, saky paky si zatím nebalím, ale nechci hrát za každou cenu.
Vladislav Vančura
I láska je méně než život.
Richard Wagner
Protože jsem vlastně nikdy neprožil skutečné štěstí lásky, chci tomuto nejkrásnějšímu ze všech snů ještě postavit pomník. Návrh mám již v mysli - Tristan a Isolda.
Nicholas Winton
...láska je velice důležitá. Je to jediná věc, která je skutečně důležitá. Je to umění kompromisu. Je to umění soužití. Umění, když už ne sdílet stejné zájmy, tak alespoň tolerovat zájmy toho druhého. Mé ženě Gretě teď ani nevadí, když jdu na bridž a mně nevadí, když ona jde na ty své dámské schůzky.
Když si dívka myslí, že ji milujete, a říká, že si vás vezme, nemůžete dobře prohlásit, že byste se radši viděl mrtvý ve škarpě.

Jiří Wolker
Láska není věc lehká, je to věc vážná a slavnostní.
Elijah Wood
Nejen, že Froda hraji. Já jsem Frodo. Miluji dobré jídlo, rád lenoším, jsem malý a stejně jako hobit žasnu nad tímto světem.
Oscar Wilde
Láska by měla odpouštět všechny hříchy, jenom ne hříchy vůči sobě.
Oscar Wilde
Zpočátku děti své rodiče milují, s přibývajícím věkem je soudí, někdy jim odpustí.
Oscar Wilde | Citáty o lásce
Vždycky je cosi směšného v citových výlevech těch, jež jsme přestali milovat.
Krzysztof Zanussi
K lásce je také třeba se občas nutit a je třeba milovat i ty, kteří nás někdy rozčilují, znervózňují. To je morální imperativ.
Émile Zola
Co je láska? Prostinká pohádka mnohokrát vyprávěná.
Josef Čapek
Nejsem tedy komunistou, protože mám rád člověka, protože mám větší úctu a lásku k dílu než k jakékoliv moci. (Josef Čapek: Proč nejsem komunistou?, Přítomnost 1. 1. 1925)
Karel Čapek
Víte, kdo je nejbohatší? To se rozumí, že milenci; ne však pro různé duševní poklady a državy, nýbrž pro celou spoustu hmotných věcí, které si beztrestně přisvojují. "Pamatuješ se, Pepo, na tu naši lavičku? Víš tam v našem lese, co jsme tenkrát šli?" Těm nestydům stačí, aby tamtudy jednou šli, a už je to jejich!

© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt