Neděle, 23. říjen 2016 | Svátek má Teodor Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o lásce - 76. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Bůh požaduje absolutní lásku. -str.63

Soren Kierkegaard
Kdo miluje Boha, nepotřebuje ani slz, ani obdivu, v lásce zapomíná na utrpení, a zapomíná na něj tak dokonale, že mu na bolest nezůstane ani nejmenší vzpomínka - leda by mu ji připomněl sám Bůh. -str.104
Konfucius
Komentuji, vysvětluji staré spisy, netvořím nové. Věřím v staré učence a miluji je.
Pavel Kosorin
Mít jiné srdce, milovali bychom stejné lidi?
Václav Klaus
Jak je to krásné být milován pitomci! (Praha, únor 2006, na soukromé oslavě kolem výročí Vítězného února, v kruhu svých přátel, parafráze na francouzský týdeník "Charlie Hedbo" který 8.2.2006 zveřejnil karikaturu plačícího proroka Mohameda s textem "Je těžké být milovám pitomci".)
Miluji přepych. Jsem hrdá na to, že jsem se narodila v Paříži. Znám všechny písně ze Silvie. Nemám ráda ani proslovy, ani výčitky, ani rady, dokonce ani chválu. Jím rychle, chodím rychle, čtu rychle. Maluji velmi pomalu.
Sofia Lorenová
Neměla správnou italskou výslovnost, ale učila se francouzsky, anglicky, německy, nemohla mít děti a pak měla dvě, publikum ji milovalo. Byla lidová v pravém slova smyslu. - Marcello Mastroianni
André-Joseph Léonard
Jestliže špatně zacházíte s životním prostředím, ono na oplátku špatně zachází s námi. A když špatně zacházíte s lidskou láskou, asi se to projeví ještě více.
Emmanuel Lévinas
Přátelství míří ke druhému, láska hledá to, co nemá strukturu jsoucího, co je nekonečně budoucí, co je teprve třeba zplodit.
Jean de La Bruyere
Počátek a konec lásky vyznačují se stejnou rozpačitostí, kterou pociťujeme, jsme-li spolu sami.
Láska je prapodivný vládce a šťastný ten, kdo nesetká se leč v knihách s její krutostí!

Jean de La Fontaine
Máš-li nás, Lásko, v moci své, můžeme rozumu dát sbohem.
Stanisław Jerzy Lec
Co zbylo z lásky a extáze? Bytové nesnáze.
Stanisław Jerzy Lec
Stále se vrací ke své první lásce. Ale pokaždé za jiným účelem.
John Lennon
Netrhejte motýlům křídla, vždyť oni pak pláčou. Nešlapte po kytkách, vždyť kytky tak krásně voní. Nezabíjejte lásku, vždyť láska je křehká jako ty kytky, a hlavně nezabíjejte lidi, vždyť lidi se mají rádi.
Karel Lukas | Citáty o lásce
Žil jsem mezi krajany v USA a znám jejich zájem o nás a jejich lásku, kterou všude projevují vůči zemi svých otců. (7. února 1948)
Norman Manea
Byl oslnivý rebel a náročný misatrop, který se nás znovu a znovu pokoušel vyburcovat k uvědomění si prázdnoty lidské existence. [He was a brilliant rebel and a challenging misanthrope who tried again and again to awake us to the nothingness of human existence. (o Emilovi Cioranovi)]
Marcello Mastroianni
Neměla správnou italskou výslovnost, ale učila se francouzsky, anglicky, německy, nemohla mít děti a pak měla dvě, publikum ji milovalo. Byla lidová v pravém slova smyslu. (o Sofii Lorenové)
Zubin Mehta
Všichni mají duši dítěte, a když si odmyslíte trochu té únavy a profesionálního cynismu, objeví se náhle sedmnáctiletý konzervatorista, plný okouzlení, nadšení a velké lásky k hudbě. (o Newyorských filharmonicích)
Anthony de Mello
Jak pohrdáme mužem, který si nevybírá manželku podle jejích vlastností, ale podle toho jak vysoké má věno! O takovém muži říkáme, že nemiluje svou ženu, ale ten finanční zisk, který mu přináší. Ale liší se v něčem vaše láska, když vyhledáváte společnost těch, kteří vám přinášejí citové uspokojení, a vyhýbáte se těm ostatním; když se pozitivně stavíte k lidem, kteří vám dávají to, co chcete a chovají se podle vašich představ, a negativně nebo lhostejně k těm, kteří tak nečiní? (z kapitoly Milujte jeden druhého)

© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt