Pondělí, 23. duben 2018 | Svátek má Vojtěch Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o lásce - 72. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Giovanni Bosco | Citáty o lásce
Ctnosti, které nás mohou šťastně převést z dočasnosti do věčnosti, jsou pokora a láska.Georges Braque
Láska je tvoření společného, jež není totožné.
Carla Bruniová
Je bohatá a italská jako Kateřina Medicejská, zamilovaná do umění jako Anna Bretaňská a frivolní jako Marie Antoinetta. - Patrick Weber
Marcus Junius Brutus
Ne že bych Caesara nemiloval, ale republiku miluji víc.
David Cameron
Militantní extremisté vždy začínají jako pilní žáčci fundamentalistů pokojných a mírumilovných. Militantními se stávají až tehdy, kdy dospějí k závěru, že k prosazení své pravdy jiné nástroje kromě násilí nemají.
Albert Camus | Citáty o lásce
Láska ze soucitu je vlastně jen ranou z milosti.
Gaius Valerius Catullus
Těžké je skoncovat naráz s láskou, jež trvala dlouho. [DIFFICILE EST LONGUM SUBITO DEPONERE AMOREM]
Marcus Tullius Cicero
Neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit... Nikdo nemiluje bolest samu, nevyhledává ji a nechce, prostě proto, že to je bolest... [základem pro výplňový text Lorem Ipsum]
Joe Crews
Křesťanství ve skutečnosti stojí na láskyplném vztahu s určitou osobou, a to s Ježíšem Kristem.
Claude Debussy
Láska uvádí vše do pohybu.
Michel Deguy | Citáty o lásce
Poesie jako láska hraje vabank se znaky.Jakub Deml
Pane Bohumile M. Ptáčku, nepřestávám držeti Vás ve svém bratrském objetí a Vy jednou, až přijdete k rozumu, budete proklínati hodinu, kdy jste mne začal milovat, ale nic si z toho nedělejte, také starozákonní Job ve svých bolestech a ve svém strašlivém zklamání v ženě a přátelích vykřikl: Pereat nox, in qua dictum est: Conceptus est homo! Je to kapitola 3. a verš rovněž 3. Proklatá noc, kdy se řeklo: Počala jsem člověka! Moje matka mne takto neproklela, já sám se takto neproklel, ale zrovna a doslova takto byl jsem proklet českým i německým národem.
Jakub Deml
Není v co věřit, není v co doufat, není co milovat. My jsme obětovali všecko, nakonec i své srdce a nám se na ně vysrali. Ta hovna jsou ještě teplá, což je dobré v těchto hvězdnatých, studených nocích, člověk přece jen se zahřeje na něčem lidském.
René Descartes
Kdo přestal milovat ženu, tomu je láska k jedné ženě málo.
Denis Diderot
Láska ubírá ducha těm, kdo ho mají, a dodává ho těm, kteří ho nemají.
Tolik si jí vážil a tak se jí bál, že ji bezmála miloval.
Láska je buď malá, nebo velká: nenávist vždy velká.
Antonín Dvořák
Jaký byl jeho poměr k hudebním velikánům? Klaněl se Beethovenovi, jehož nám stále dával za příklad, obdivoval Wagnera a Berlioze, velice si vážil Brahmse a miloval duševně spřízněného Schuberta. Tento výčet jmen, ač neúplný, ukazuje, že Dvořákův vkus nebyl nijak jednostranný. Mistr znal vše, co krásného a originálního bylo v hudbě vytvořeno, a jeho výklady a porovnání byly zajímavé a často také velmi originální. -Vítězslav Novák
Edward VIII.
Nebylo pro mne možné nést těžkou váhu odpovědnosti a povinnosti krále, aniž bych měl pomoc a podporu ženy, kterou miluji. (při abdikaci)
Albert Einstein
Moje vědecká činnost není motivována ničím jiným než neodolatelnou touhou proniknout do tajemství přírody. Moje láska k poznávání a touha přispět ke zlepšení životních podmínek člověka jsou tak spjaty s mými vědeckými zájmy.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt