Pondělí, 24. říjen 2016 | Svátek má Nina Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o lásce - 72. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Nemohu déle mlčky naslouchat. Musím s Vámi mluvit pomocí takového prostředku, jaký mám po ruce. Rozrýváte mi duši. Napolo zoufám, napolo doufám. Neříkejte mi, že je příliš pozdě, že ten vzácný cit je navždy pryč. Znovu Vám nabízím své srdce, které pro Vás tluče ještě víc, než když jste je před osm a půl rokem téměř zlomila. Nesmíte říkat, že muž zapomíná rychleji než žena, že jeho láska dříve pohasne. Nemiloval jsem nikoho než Vás. Byl jsem snad nespravedlivý, byl jsem malicherný a uražený, věrný jsem však byl vždycky, jen kvůli Vám jsem přijel do Bathu. Jen na Vás myslím, jen pro Vás dělám plány. - Nepoznala jste to? Cožpak jste neporozuměla mé touze? - Nebyl bych čekal ani těch deset dní, kdybych byl mohl číst ve Vašich citech tak, jako Vy jste prohlédla ty moje. Mohu stěží psát. Každým okamžikem slyším něco, co mě rozechvívá. Tlumíte hlas, já však dovedu zachytit jeho zvuk, který by jiní nerozeznali. Vy předobré, ušlechtilé stvořeí! Jste k nám opravdu spravedlivá. Věříte, že muži jsou schopni opravdové náklonnosti a stálosti. Věříte, že já jsem z nich nejhorlivější a nejvěrnější.

Honoré de Balzac
Láska je penězokaz, který mění haléře na zlaté mince a zlaté mince na haléře.
Honoré de Balzac
Lásku si člověk za srdce nevytrhne, to není bolavý zub.
Karl Barth
Láska neklade otázky, láska dává odpovědi.
Simone de Beauvoirová
Místo toho, aby si milenci uhájili dynamický vztah jeden k druhému, staticky se sobě přizpůsobují. Tím dochází k tomu, že si nemají co duševně vyměňovat a sexuálně co nabídnout.
Velikost duše se měří podle její lásky.
Nikolaj Berďajev
Většina učitelů Východní církve, od Klementa Alexandrijského po Maxima Vyznavače, zastávala učení o obecném vzkříšení a spáse. (...) Pravoslavné myšlení nikdy nepodlehlo myšlence Boží spravedlnosti tak, aby zapomnělo na myšlenku Boží lásky. Zejména nevymezilo člověka z hlediska Boží spravedlnosti, nýbrž z hlediska proměnění a zbožštění člověka i Vesmíru.
Jane Birkinová
Nepamatuju si ho bez drinku v ruce. Náš vztah byl tvořivý, ale také destruktivní. Cítil potřebu se ničit, aby se mohl znovu obnovovat a tvořit. Říkal také, že se ničí, aby naše láska trvala navždy. Byl romantik. (o Gainsbourgovi)
Giovanni Bosco
Co je tělesná láska? Nic více a nic méně, než božská čertovina.
Giovanni Bosco
Ctnosti, které nás mohou šťastně převést z dočasnosti do věčnosti, jsou pokora a láska.
Georges Braque | Citáty o lásce
Láska je tvoření společného, jež není totožné.

Carla Bruniová
Je bohatá a italská jako Kateřina Medicejská, zamilovaná do umění jako Anna Bretaňská a frivolní jako Marie Antoinetta. - Patrick Weber
Marcus Junius Brutus
Ne že bych Caesara nemiloval, ale republiku miluji víc.
David Cameron
Militantní extremisté vždy začínají jako pilní žáčci fundamentalistů pokojných a mírumilovných. Militantními se stávají až tehdy, kdy dospějí k závěru, že k prosazení své pravdy jiné nástroje kromě násilí nemají.
Albert Camus
Láska ze soucitu je vlastně jen ranou z milosti.
Těžké je skoncovat naráz s láskou, jež trvala dlouho. [DIFFICILE EST LONGUM SUBITO DEPONERE AMOREM]
Marcus Tullius Cicero
Neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit... Nikdo nemiluje bolest samu, nevyhledává ji a nechce, prostě proto, že to je bolest... [základem pro výplňový text Lorem Ipsum]
Joe Crews
Křesťanství ve skutečnosti stojí na láskyplném vztahu s určitou osobou, a to s Ježíšem Kristem.
Claude Debussy
Láska uvádí vše do pohybu.
Michel Deguy
Poesie jako láska hraje vabank se znaky.

© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt