Úterý, 28. únor 2017 | Svátek má Lumír Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o hlouposti a moudrosti - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Blbost je velký dar přírody. Činí člověka šťastným.

Michel de Montaigne
Každý z nás někdy říká hlouposti. Nesnesitelné jsou jen hlouposti slavnostně vyhlašované.
Jean-Jacques Rousseau
Nie je nič jemnejšie ako človek vo svojom prirodzenom stave, keď ho príroda stavia rovnako ďaleko od tuposti zvierat, aj od neblahého osvietenstva kultúrnych ľudí, keď ho núti zároveň inštinkt i rozum, aby sa bránil zlu, ktoré mu hrozí, a keď ho prirodzený súcit zdržuje, aby niekomu ubližoval bez príčiny, aj keď mu ublížili, pretože podľa zásady učenca Locka "nemôže byť bezprávie tam, kde nie je vlastníctvo".
William Hazlitt
Naslouchali bychom pozorněji moudrosti starých, kdyby byli shovívavější k pošetilosti mladých.
Albert Camus
Neexistuje sloboda bez vzájomného porozumenia.
Dětství je období lidského života uprostřed mezi idiotstvím nemluvněte a pošetilostí mládí - vzdaluje vás od hříchů dospělosti a od výčitek svědomí stáří.
Jan Werich
Neříkej, že nemůžeš, když nechceš! Přijdou dnové,kdy to bude daleko složitější a horší: budeš chtít a nebudeš moci. A to důležité nezapomeň,že chlap nesmí být blbej ve třech případech: za volantem, u stolu a v posteli. Všude jinde se to snese...
Paul Louis Courier
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem rozumném.
Cesare Pavese
Žena, která není hloupá, potká dříve nebo později lidskou trosku a pokusí se ji zachránit. Někdy se jí to podaří. Ale žena, která není hloupá, potká dříve nebo později zdravého muže a udělá z něho trosku. Podaří se jí to vždycky.
Sakja-Pandita
Bláhovec vlastní přednosti vynáší na povrch, moudrý je skrývá uvnitř - v nedohlednu. Sláma na vodě plave, když ji tam někdo vrh, drahokam rychle ponoří se ke dnu.
Žena musí vypadat tak moudře, aby její hloupost byla milým překvapením.

Jan Werich
Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti.
Adolf Nowaczyński
Satirik je hlupák, který na slona líčí past na myši.
Moliere
Učený hlupák je větší hlupák než hlupák nevzdělaný.
Dennis Robertson
Ani láska neudělala z tolika lidí blázny jako hloubání nad podstatou peněz.
"Pavol Minárik je veľmi múdry, sčítaný a pracovitý človek, ale v politike je príliš principiálny." - poslanec Tomáš Galbavý pre Hospodárske noviny
Till Lindemann
Jeden sa pýta, prečo sa ľudia bavia o toľkých nezmysloch a prečo trávia mnoho hodín tým, že sa zaujímajú o úplné hlúposti. Mnoho slov je jednoducho len plytvaním. Viac sa hovorí ako uvažuje. [Pôvodné znenie: Man fragt sich, warum sich die Menschen über so viel Sinnloses unterhalten und warum viele Stunden damit verbringen, sich für völlig unsinnige Dinge zu interessieren. Viele Worte sind einfach nur Verschwendung. Es wird mehr geredet als nachgedacht.]
Empedoklés
Kdo hledá moudrého, musí být nejprve sám moudrý.
George Bernard Shaw
Džentlmenem našich dnů je ten, kdo má dost peněz k činnostem, které by provozoval každý hlupák, kdyby si to mohl dovolit: tj. konzumuje, aniž cokoliv vyrábí.
Neznámý autor
Hlupák se nastrojí, elegantní člověk se obléká.

© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt