Neděle, 25. březen 2018 | Svátek má Marián Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o hlouposti a moudrosti - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Občanská svoboda je omezena zákony v zájmu ostatních občanů. Svoboda není bezuzdnost. Je tím větší, čím více se řídí rozumem.Jean-Jacques Rousseau
Hlupák, který poroučí, může jako kdokoli jiný zločiny trestat, skutečný státník jim však dokáže předejít.
Stanislav Kostka Neumann
Lze využít lásku stejně snadno a rychle jako vypít džbán vína a po kocovině začít znova, je to zajímavé, ale stesk srdce to neutiší. Vytvářet lásku jako sousoší něžné a inteligentní hmoty subtilního přátelství je mnohem těžší, ale jedině hodné zralého srdce.
Tvrdím, že najlepší človek môže zvykom zhrubnúť a otupieť na úroveň zvera. Krv a moc opájajú: Rozvíja sa hrubosť, zvrhlosť; rozum i zmysly vnímajú napokon tie najnemorálnejšie veci ako čosi príjemné. - Zápisky z mŕtveho domu
Georges Feydeau
Mužové žen, které se nám líbí, jsou vždy hlupáci.
Moudrý člověk je nejméně sám, když je sám.
August Bebel
Rozumne milovať - to je veľká veda srdca.
Percy Bysshe Shelley
Satira málokdy dokáže napravit. Proto nechť není pouze úsměvná, ale i sžíravá, aby hlupáky, které nemůže polepšit, aspoň poleptala.
Israel Zangwill
Muž chce ženu natolik chytrou, aby pochopila jak je moudrý, a natolik hloupou, aby se mu obdivovala.
Karel Čapek
(O snech)... Tvrdím, že v devadesáti devíti případech ze sta jsou sny šmízo, brak, haraburdí, veteš, zadina, šmejd a plevel, které nestojí za fajfku tabáku. Jsou sice virtuosové ve snech, jako například pan K. M. Čapek-Chod, kterému se zdá, co si před usnutím umíní, takže si může předem udělat koncertní program snů na celou noc; ale my všichni ostatní si dnes upřímně řekněme, že za rok tak dva tři sny se povedou a stojí za to, aby si je člověk pamatoval, ale jinak že máme sny tuctové, plytké, všední, směšné, nicotné, pitvorné, trapné, nestydaté, nemotorné, jaklové a nedůstojné. A krom toho popletené, nesmyslné, stokrát opakovené, děravé, nejasné, zločinné, nudné, šmírařské a nejapné. A nadto ještě hloupé, bez děje, nastavované a mrzké a pokořující; a nás vůbec nehodné.
Občanská svoboda je omezena zákony v zájmu ostatních občanů. Svoboda není bezuzdnost. Je tím větší, čím více se používá rozum.Curt Goetz
Ovládneme-li se v přítomnosti ženy, máme dvě možnosti - malou, že to ocení, a velkou, že nás bude považovat za hlupáka. Neovládneme-li se však, máme také dvě možnosti? Malou, že nám to bude zazlívat, a velkou, že nám to nebude zazlívat.
Příroda nás moudře vybavila domýšlivostí, aby nás ušetřila bolestného poznání vlastní nedokonalosti.
Hans Christian Andersen
Rozum slouží jen tomu, aby bylo čím zraňovat srdce
Miloš Kopecký
Poľuďšťovanie zvieraťa ja hlboké nedorozumenie a hriech proti duchu svätému prírody. Pes, ktorý by sa podobal človeku, by bol monštrum.
Hloupost neosvobozuje od myšlení.
Emil Zátopek
[Na tréninku] mi všichni mi říkali: "Emile, ty jsi blázen!" Ale když jsem poprvé vyhrál na mistrovství Evropy, tak říkali: "Emile, ty jsi génius."
Jaromír John
Největší vada lidského života je ta skutečnost, že v době, kdy dostáváme opravdový rozum, stojíme už oběma nebo aspoň jednou nohou v hrobě.
Johann Wolfgang Goethe
Chytří lidé jsou vždy nejlepší konverzační slovník.
Julien Offray de La Mettrie
Stejně směšná by byla krásná žena, která by se měla za ošklivou, jako duchaplný člověk, kdyby se měl za hlupáka. Přílišná skromnost - vlastně chyba opravdu vzácná - je jakýmsi nevděkem vůči přírodě.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt