Středa, 20. červen 2018 | Svátek má Květa Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o hlouposti a moudrosti - 30. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Myslet lze jen rozumem, ale chápat jen srdcem.Jiří Žáček
Jen prosťáčci dokážou vzít rozum do hrsti. Géniům na to nestačí ani náruč.
Henry David Thoreau
Nemoudří vládci a reformátoři nemohou překážet člověku, který se těší svobodným myšlenkám, představám a fantaziím.
Henry David Thoreau
Život většiny lidí je tiché zoufání. Čemu se říká resignace, jest jenom trvalé zoufání. Ze zoufalého města, abyste šel na zoufalý venkov a tam aby vás utěšovala neohroženost kolčav a ondater. Neustálé, byť neuvědomělé zoufání se skrývá i pod tím, co lidé jmenují svými kratochvílemi a zábavami. V nich nenaleznou zotavení, neboť to se dostavuje po práci, známkou moudrosti však je, že se nedopouštějí zoufalých skutků.
Tacitus
Rozum a úsudek to jsou kvality vůdce.
Hloupost bláznů bývá vždycky ubrouskem moudrých.
Sofoklés
Chtít provést nemožné je nerozum.
Vladimír Renčín
Objev! Úžasnej objev - blbost se šíří rychlostí světla!
Vrchol chytrosti je být s to ji zatajit.
Carlos Ruiz Zafón
Mluviti přísluší hlupákům, mlčeti zbabělcům a naslouchati mudrcům.
Říká se, že děti, blázni a filozofové mluví pravdu. Proto se děti bijí, blázni zavírají a filozofové nechápou.Edgar Allan Poe
Těm, kdo si někdy oblíbili věrného a chytrého psa, nemusím snad ani vysvětlovat, jak nesmírné potěšení z toho plyne. V nesobecké, obětavé lásce němé tváře je cosi, co přímo zasahuje srdce toho, kdo nejednou zakusil vratké přátelství a chatrnou věrnost pouze lidského tvora. Černý kocour [To those who have cherished an affection for a faithful and sagacious dog, I need hardly be at the trouble of explaining the nature or the intensity of the gratification thus derivable. There is something in the unselfish and self-sacrificing love of a brute, which goes directly to the heart of him who has had frequent occasion to test the paltry friendship and gossamer fidelity of mere Man.]
Michael Psellos
Pro mne se filozofie dělí na dvě části: první se zdá být bez citu a soucítění, jen rozum v ní rozvíjí své představy, druhá část je společenská a vyznačuje se láskou k člověku... právě v ní rozvíjím svou činnost.
Alois Petr
... člověk nerovný, neinteligentní, pachtící se jen po kariéře, na ženy perverzní, poslanec katolické strany, který se nestará o rodinu, opíjí se a je typicky indiskrétní… - Kardinál Kašpar za první republiky
Moliere
Není hloupějšího nápadu než chtít zlepšit svět k lepšímu.
Moudrý muž si má počínat jako lukostřelec: aby zasáhl příliš vzdálený cíl, namíří raději mnohem výš, nikoli však proto, aby šíp vyletěl vysoko, nýbrž proto, aby vyšším zamířením spíše zasáhl zvolený cíl.
Niccolo Machiavelli
Rozumný panovník raději prohraje bitvu s vlastní armádou, než aby ji vyhrál s cizí, protože ví, že vítězství dobyté cizími zbraněmi není skutečné vítězství.
Robert Menasse
Stát se umělcem je vcelku moudré rozhodnutí, jestliže poměrně záhy ve svém životě zjistíte, že jste velice neurotickým, deprimovaným afrustrovaným jedincem, který touží svou tvořivou i bořivou fantazii uplatnit co nejméně výnosným způsobem.
Jaroslav Med
Studenti a mladší kolegové často nechápou, že idealizovat první republiku je blbost. Sociální jistoty tehdy vůbec neexistovaly. Takže situace byla drastická, hlavní potíže způsobila hospodářská krize.
Jean de La Bruyere
Na obtíž dovede být jen hlupák; chytrý člověk umí zmizet chvilku předtím, než by byl někomu přebytečný.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt