Pondělí, 15. říjen 2018 | Svátek má Tereza Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o člověku (lidech) - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Já si myslím, že národní umělec jako takový je titul, o kterém je těžko mluvit, protože národním umělcem může být podle mého názoru, když umřel a když součet jeho práce leží na stole, na stole národa, a národ si tý práce váží, akceptuje ji, uzná, že ten člověk něco pro ně udělal. A pak ten národ může říct ano, toto je náš národní umělec. Ale když se usnáší o národním umělectví skupina žijících spoluobčanů, ať jsou jakýkoliv, tak je to furt jenom osobní mínění té skupiny. A nemá to s národním umělectvím vůbec co dělat. A je to jenom titul, jenom metál, s kterým se dá kupčit. A proto já si myslím, že národní umělectví je spíš taková komická záležitost. (…) Zas na druhý straně uznávám, že lidi, já nerad říkám lid, protože to je taková více méně štampilka dneska, na celém světě, ale lidi to mají rádi, protože je to velice lidský. A taky by nemělo smysl se proti tomu bouřit, nebo to zesměšňovat, protože bych v první řadě zklamal ty, kterým se to líbí, který mi to přejou.Albert Einstein
Skutečná hodnota člověka je v prvé řadě určována tím, nakolik a v jakém smyslu se dokázal osvobodit od svého já.
Jiří Suchý
Slušný člověk chtíči buď odolává, nebo jej nazývá touhou.
Arthur Schopenhauer
Zdvořilost dělá s lidmi totéž, co teplo s voskem.
Friedrich Nietzsche
Akonáhle sa človek rozhodne uzavrieť aj tomu najlepšiemu proti argumentu, je to znamenie silného charakteru. Teda príležitostnou vôľou k hlúpostiam.
Člověk: živočich, který může slibovat..
Aristotelés
Jak na povahu působí bohatství, je každému známo. Neboť lidé, kteří na sebe nechají nějak působit nabyté bohatství, bývají zpupní a nadutí. Chovají se totiž tak, jako by měli všechny možné přednosti, neboť bohatství jest jako jakýsi druh míry hodnoty všeho ostatního, a proto vzniká zdání, jako by se za ně dalo všechno koupit... Takovému zbohatlému povýšenci jako by se nedostávalo výchovy k bohatství.
George Bernard Shaw
Sloboda znamená zodpovednosť - preto sa jej väčšina ľudí bojí.
Oscar Wilde
Lichotník je člověk, který podle svého mínění tvoje schopnosti mimořádně přeceňuje, aby se tak přiblížil tvým vlastním představám.
Epikúros
Nevděčnost duše způsobuje, že lidská bytost touží do nekonečna po rozmanitosti ve způsobu života.
Lidé slabého rozumu ať ustoupí a nechají se vésti těmi, kteří se s naší budoucností vědí rady. Když něčemu nerozumíš, dej se poučit.Albert Einstein
Otázka trápí mě nocí dnem, zda lidstvo či mé já blázen je.
Kjell A Nördström
Úkolem každé organizace je přeměnit schopnosti lidí ve schopnosti společnosti.
Karolina Světlá
Lidé pochybují o tom, co říkáte, ale uvěří tomu, co uděláte.
Člověk se nudí skoro vždy jen s těmi, které nudí sám.
Šťastný je človek, ktorého varuje cudzia chyba.
Otakar Matušek
Cesta člověka vede od smečky ke karavaně.
Xenofón
Bohatství a chudobu nemají lidé v domě, ale v duši.
Tomáš Baťa
Výše civilizace a kultury člověka je právě taková, jak vysoká je mzdy, kterou jim vynáší jejich denní práce. Touha člověka po vyšší mzdě se nikdy nezastaví.
Hésiodos
Bohové zahalily lidský život hustým závojem.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt