Pondělí, 18. červen 2018 | Svátek má Milan Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o člověku (lidech) - 86. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Muž, který byl schopen soustředit se na takové umělecké dílo, jako je Svatý Petr, a začít jej budovat, si zaslouží, už pro tento fakt, žít navždy v paměti lidstva. (o Michelangelovi)David Grossman
Historie srovnatelná s židovskou činí lidi podezřívavými a nedůvěřivými a to je zničující, protože něco podobného v nás přetrvává už 60 let.
Arnon Grunberg
Nejdřív člověk experimentuje se životem, později život experimentuje s ním.
Romano Guardini
Církev se probouzí v myslích lidí.
Gustav III. Švédský
A to je ta čarovná Paříž, kde se setkávaly všechny evropské národy, aby se potěšily a utišily svoje zármutky! Co je to za strašné lidi! Jsou to evropští orangutani. Jak jde taměší laskavost a přívětivost dohromady s tak promyšlenou krutostí. (reakce na dobytí Bastilly)
Válka je pouštění žilou a lidstvo ho má přetrpět. Je povinností kadého člověka, aby se choval v souladu s chaotickým střetem bouřlivých stavů duše. (během 2. světové války)
Abdullah Gül
V době, kdy lidé mluví o střetu civilizací, je Turecko přirozeným mostem mezi civilizacemi. Usilujeme jen o jediné - využít svého postavení, abychom sblížili islám a Západ.
Gabriel García Márquez
José Aracadio Buendía: Když nikdo nechce jít, půjdeme sami. Úrsula Buendíová: Nikam nepůjdeme. Zůstaneme tady, poněvadž tady se nám narodil syn. José Aracadio Buendía: Ještě nám tu nikdo neumřel. Nikde není člověk doma, dokud tam někoho nepochoval.
Edward Gibbon
Historie je trochu víc než jen seznam zločinů, podvodů a neštěstí v rámci lidského druhu.
Johann Wolfgang Goethe
Čím je člověk v malých věcech, tím je i ve velkých.
Člověka nikdo neklame, člověk se klame sám.Johann Wolfgang Goethe
Člověk musí být někdo, aby mohl něco dokázat.
Člověk často dělá plány, jen aby mu je Bůh zvrátil. Ale kde je konečným cílem hledání Pravdy, nechť jakkoli jsou zkříženy lidské plány, výsledek není nikdy škodlivý a je často lepší než jsme čekali.
Člověk je pro to člověkem, že je schopen sebeovládání.
Sedm sociálních hříchů, jak je formuloval Mahátma Gándhí: Politika bez zásadHospodářství bez morálkyBlahobyt bez práceVýchova bez charakteruVěda bez humanity (lidskosti)Požitek bez svědomíVěrovyznáni bez oběti
Dokud nenávidíš, budou tu lidé, které nenávidět.
George Harrison
Mluvili jsme o prostoru mezi námi všemi a o lidech, kteří se skrývají za zdí iluzí. Nikdy nezahlédnou pravdu - pak, když zesnou, je příliš pozdě.
Jurij Gagarin
Když jsem v kosmické lodi obletěl Zemi, viděl jsem, jak je naše planeta krásná. Lidé, chraňme a rozmnožujme tuto krásu, ale neničme ji!
Jaroslav Havlíček
Úděl člověka, který si určil dojít k vytčenému cíli, je často údělem herce, který musí svou roli ovládat za každých okolností s absolutní virtuozitou. -str.125-126
Jaroslav Havlíček
Lidé jsou tak neklidní, vztahují ruce po novém, ale vždycky nacházejí zklamání. Jejich tápání je čím dál nesmyslnější. -str.316-317
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt