Čtvrtek, 20. říjen 2016 | Svátek má Vendelín Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o člověku (lidech) - 81. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Veselosti nabývá člověk, má-li peníze.

Marcus Tullius Cicero
Lidé, kteří někoho učí a vzdělávají, musí bedlivě přihlížet k tomu, kam každého nejvíc unášejí jeho přirozené sklony. Vyučující musí svou činnost podle možnosti přizpůsobit povaze každého jednotlivce.
Marcus Tullius Cicero
Lidské je mýliti se, ale bláznovství v omylu setrvávat.
Emil Cioran
Byl to oslnivý rebel a náročný misatrop, který se nás znovu a znovu pokoušel vyburcovat k uvědomění si prázdnoty lidské existence. [He was a brilliant rebel and a challenging misanthrope who tried again and again to awake us to the nothingness of human existence. - Norman Manea]
Jim Clancy
Říká se, že Twitter, internet změnily svět. Víte, lidé mění svět a svou situaci poté, co zažili 30 let útlaku. To je k tomu přinutí.
Neměli bychom nikdy soudit člověka podle toho, co nezná, ale podle toho, co zná a jakým způsobem to zná.
Georges Clemenceau
Vládnutí v demokracii by bylo výrazně snazší, kdyby člověk nemusel vždy znovu zvítězit ve volbách.
Jean Cocteau
Poezii se člověk neoddává, on se jí obětuje.
Saskia de Coster
Z duše nesnáším vnucený pocit sounáležitosti s kolektivem. Nikdy se mi nedařilo cítit se v určité skupině skutečně doma. Vždycky jsem zapadala do děr a škvír. Pro spisovatele je to výhoda: z takového postavení člověk snáz přiděluje svým postavám zajímavé myšlenky.
Paul Louis Courier
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem rozumném.
Po tisíce let se učíme být lidskými bytostmi a stále požíráme sami sebe.

Przemysław Czapliński
Dostojevskij se dotkl téměř všech témat, která znepokojují moderního člověka - svobody, důsledků existence či neexistence Boha, individuální oběti ve prospěch celku, revoluce a zániku lidské racionality. Našim problémům můžeme dost dobře porozumět prostou četbou Dostojevského románů.
Paul Cézanne
K tomu, aby člověk dobře viděl, nestačí mít otevřené jen oči. K tomu je třeba otevřít i srdce.
Chuck Daly
Nikdy jsem nepochopil, jak mohl takový skvělý člověk a slušný chlap trénovat Bad Boys. [Charles Barkley]
Chuck Daly
Co dokázal přinést Detroitu a jeho pověsti ... to je jako Scotty v jeho sportu. Vysloužili si právo být výjimeční. Myslím, že pro lidi, kteří jsou skuteční basketbaloví nebo sportovní fanoušci v Detroitu, zůstane mnoho hodnotných vzpomínek. To je něco zvláštního. Ale také si myslím, že musíte přestát zkoušku času, aby si vás vážili tímhle způsobem - jako Scottyho nebo pana Dalyho. [Mike Babcock]
Biskup příští rok končí ve funkci a pro vás bude lepší, když počkáte. Nemyslím si, že by bylo užitečné pro kohokoli, když to nyní vytroubíte do světa. (člověku, kterého sexuálně zneužíval biskup Roger Vangheluwe)
Georges Jacques Danton
Žádám, aby se šetřila krev lidí.
Bei Dao
Žijeme v takzvaném informačním věku, ale sotva víme, co se děje kupříkladu v Kosovu. Když v bývalé Jugoslávii zajali tři Američany, byl z toho celý příběh, nicméně mnoho lidí zemřelo, aniž by o nich padlo jediné slovo.
Clarence Darrow
Jsem pevně přesvědčen, že člověk neodpovídá za své vlastní chování víc než nevzdělaný Indián. Tento Indián má však malou přednost v tom, že se dokonce ani nepovažuje za svobodného. (citováno z utf.mff.cuni.cz)
Charles Darwin
V nepříliš vzdálené budoucnosti, budeme-li ji počítat na staletí, civilizované lidské rasy téměř jistě v celém světě vyhladí a nahradí rasy divošské. Zároveň budou bez pochyby vyhlazeny antropomorfní opice. Mezera se pak zvětší, neboť se bude rozkládat mezi člověkem na úrovni civilizovanější, než jsou běloši, jak můžeme doufat, a nějakými lidoopy na úrovni paviána, a nikoliv jako v současné době mezi černochem či domorodým Australanem a gorilou.

© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt