Pondělí, 25. červen 2018 | Svátek má Ivan Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o člověku (lidech) - 80. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Jazz je prostředkem, jak vyjádřit lidské konflikty a sny řečí citů, řečí, které lidé rozumějí.Wiesław Brudziński
Aby se člověk stal slavným, musí 40 let malovat, nebo 20 let psát bestsellery, nebo 10 let hrát na divadle hlavní role, nebo 5 let hrát ve filmu, nebo 1 měsíc číst v televizi kuchařské recepty.
James Bryce
Evropané se často ptají, a Američané na tuto otázku dosud nedokážou odpovědět, proč se v této významné instituci, nejvýznamnější na světě, ovšem s výjimkou papežství, jehož vážnost může zvýšit každý svými vlastními přednostmi, častěji neobjevují velcí a neobyčejní lidé. (o postu prezidenta)
Martin Buber
Zázrak je něco, co se stane; ale pouze tehdy, když se stane lidem, kteří jsou schopni nebo připraveni ho jako zázrak přijmout.
McGeorge Bundy
Kubánské ozbrojené složky jsou silnější, odezva mezi lidem chabější a naše taktická pozice slabší, než jsme doufali. (18. dubna 1961 prezidentu Kenedymu)
Chtěl jsem žít, třebaže jediným zdrojem k životu byla nepatrná naděje, že se mně podaří všechnu tu hrůzu přežít, jednou přestat být číslem a stát se znovu člověkem.
Edmund Burke
Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné - aby slušní lidé nedělali nic.
Daniel Burman
Mladí lidé nejsou vůbec zajímaví, neměli možnost nabrat dostatek životních zkušeností a nemají tedy tolik co nabídnout. (odpověď na otázku, proč tématem jeho filmů jsou starší lidé)
John Calder
Nepotkal jsem spisovatele, který by dovedl tak jasně a snad každému srozumitelně formulovat i velmi složité lidské, intelektuální a filosofické problémy - nemusíme s ním sice vždy souhlasit, ale musíme obdivovat jeho ducha. (o Alainu Robbe-Grilletovi)
Ramón Calderón
Možná mu fandí miliony lidí, ale Hitlera také uctívaly miliony a jak dopadl. (o Josém Mourinhovi)
Klasičtí podvodníci rádi riskují. A dojdou k bodu, kdy jim to, že to projde, že se podvod uskuteční, nestačí. Chtějí lidem ukázat, že se jim to podařilo.Truman Capote
Člověk, který nesní, je jako člověk, který se nepotí: střádá v sobě spoustu jedu.
John le Carré
Nemám rád Bonda. Nejsem si jistý, že Bond je rozvědčík. Myslím, že je velký omyl zařazovat Bonda do kategorie špionážní literatury. Zdá se mi, že je to spíš určitý druh mezinárodního gangstera s povolením zabíjet, jak se říká. Je to člověk mimo jakýkoli politický kontext. Bonda například vůbec nezajímá, kdo je prezidentem Spojených států nebo Sovětského svazu.
Miguel de Cervantes
Jeden člověk není více než druhý, jestliže nedokáže, že je více než druhý.
Miguel de Cervantes
Líní a prázdní lidé se podobají trubcům v úle: požírají med včel - dělnic.
Veselosti nabývá člověk, má-li peníze.
Marcus Tullius Cicero
Lidé, kteří někoho učí a vzdělávají, musí bedlivě přihlížet k tomu, kam každého nejvíc unášejí jeho přirozené sklony. Vyučující musí svou činnost podle možnosti přizpůsobit povaze každého jednotlivce.
Marcus Tullius Cicero
Lidské je mýliti se, ale bláznovství v omylu setrvávat.
Emil Cioran
Byl to oslnivý rebel a náročný misatrop, který se nás znovu a znovu pokoušel vyburcovat k uvědomění si prázdnoty lidské existence. [He was a brilliant rebel and a challenging misanthrope who tried again and again to awake us to the nothingness of human existence. - Norman Manea]
Jim Clancy
Říká se, že Twitter, internet změnily svět. Víte, lidé mění svět a svou situaci poté, co zažili 30 let útlaku. To je k tomu přinutí.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt