Pondělí, 24. říjen 2016 | Svátek má Nina Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o člověku (lidech) - 75. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Kromě lásky neznám žádný jiný prostředek, který by člověka dovedl k dokonalosti.

Sa´di Abú Abdillah
Člověk se má poučovati, i kdyby poučení bylo na kamenech napsáno.
Talmud,
Člověk přichází na svět se zaťatými pěstmi, jako by pravil: "Celý svět je můj." Odchází z něho s nataženými dlaněmi, jako by říkal: "Podívej se, nic si s sebou neberu."
Diran Adebayo
Černoští hrdinové bělochů a černoští hrdinové černochů jsou zřídka ti samí lidé. [White peoples black heroes and black peoples black heroes are rarely the same thing..]
Konrad Adenauer
Lidská pitomost a zbabělost jsou dvěmi největšími velmocemi tohoto světa.
Nacionalismus svádí lidstvo k tomu zapomínat, že všechny národy mají právo na existenci a že harmonické vztahy a soužití mezi všemi lidmi, slouží nejlépe i vlastnímu národu.
Konrad Adenauer
Obzvlášť v politice by nikdo neměl dělat žádné předpovědi do budoucna. Z tohoto důvodu zůstávám klidným a obhajuji pouze to, co jsem poznal jako pravdivé, kladné a správné. I když něco vyžaduje čas než to dospěje k úspěchu, měl by člověk zůstat při tom, co poznal jako správné a pravdivé. Samozřejmě, že to vyžaduje trpělivost, ale to je podle mého názoru jediná možná politika se kterou nakonec s úspěchem porazíme komunismus.
Konrad Adenauer
Osobní svoboda je a zůstává nejvyšší hodnotou člověka.
Konrad Adenauer
Pakliže člověk myslí jenom na potíže, nezbývá mu již na nic jiného čas.
Konrad Adenauer
Uctíváme v každém člověku jednotlivce, kterého stvořil Bůh. Lidská důstojnost a svoboda jsou základem pro veškerou činnost ve státním aparátě, v oblasti hospodářství a kultury. V první řadě člověk a potom stát. V první řadě člověk a potom hospodářství.
V dějinách lidstva bylo napácháno takové množství pitomostí, že si to vůbec ani nedovedeme představit.

Adonis
Pokud chceme zachránit nejen třeba arabský svět, nezbývá než dosáhnout rozluky náboženství, státu a kapitálu, jak se to podařilo v Evropě. Bez toho se nepohneme dál. Zároveň jsem nabyl přesvědčení, že skutečně vysoká poezie může vznikat jen v podmínkách velké kultury, která člověka neudusí, ale inspiruje.
Mahmoud Ahmadinedžád
Katolíci a muslimové tvoří jednu třetinu populace celého světa a měli by si uvědomit zodpovědnost za budoucnost lidstva.
Moeen U Ahmed
Nechceme se vrátit zpět k demokracii pomocí voleb, kde korupce prostupuje vše, vláda trpí nestálostí, lidé porušováním jejich práv a politická kriminalita ohrožuje fungování celého státu. (Na tiskové konferenci v Dháce, Aktuálně.cz 2. 4. 2007)
Čingiz Ajtmatov
Člověk sám je soudcem i tvůrcem našeho dneška.
Číst psychologický příběh o nešťastném manželství dvou lidí, kteří se rozvádějí, je pro mne smrtelnou nudou, to si raději přečtu dobrou detektivku od Chandlera. Na druhé straně kniha nemusí mít příběh k tomu, aby byla poutavá a aby nebyla nudná.
Tomáš Akvinský
O počtu pak všech předurčených lidí, jaký jest, praví někteří, že tolik bude z lidí spaseno, kolik andělů padlo. Někteří však, že tolik bude spaseno, kolik andělů zůstalo. Někteří však, že tolik z lidí bude spaseno, kolik andělů padlo a nad to tolik, kolik andělů bylo stvořeno. Ale lépe se řekne, že "jedinému Bohu je znám počet vyvolených, určený pro místa v blaženosti na výsosti".
Madeleine Albrightová
Některé věci mohou dokázat jen lidé, kteří jsou tak nezkušení, že nevědí, jak moc obtížnou práci na sebe vzali.
Mikoláš Aleš
Není jeden s uměním tak lehce hotov, jak si lidé, kteří tomu nerozumějí, myslí.
Tariq Ali
Byl jsem vždy socialistou, ale nikdy jsem nepodporoval vládu jedné strany. Jeden z důvodů, proč jsem tak kritický k dnešku, je ten v podstatě jednostranný systém. Politika se vzdálila lidem - je jen o moci a penězích.

© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt