Pondělí, 25. červen 2018 | Svátek má Ivan Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o člověku (lidech) - 154. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Umřít je pohodlné, když člověku všechno selže.Jean Dutourd
Člověk, který se chystá někomu ublížit, mluvívá o něm dvojím způsobem: buď ho pomlouvá, aby si dodal odvahy, nebo ho zahrnuje květinami, aby ho odškodnil, a možná je to taky poslední pokus, aby se na chvilku ještě na své cestě zastavil.
Jean Dutourd
Člověk, který své city podřizuje rozumu, musí být nutně pyšný.
Jean Dutourd
Velcí lidé jsou lidé, kteří v padesáti letech vykonávají to, o čem snili v osmnácti.
Jean Dutourd
Každý člověk je romanopiscem svého života; hledá čas, až když je nenávratně ztracený; prožívá své radosti a své dny ve skutečnosti, až když jsou pryč.
Lidi do sebe cpou pitomosti, stará melodramata přešitá na moderní fazónu, obrázkové idyly a utahané romance, aby se nezalkli ze samých továren, elektroniky, or-ganizace práce, cest do vesmíru a politiky bloků. Je to protiváha. Je to hradba proti beznaději, do které by se musel lidský rod propadnout, kdyby si uvědomil, co udělal ze světa, který mu daroval Bůh.
Jean Dutourd
Politik je krutý, mstivý, sobecký, jeho vysocešlechetná duše necouvne před žádnou nízkostí. Usiluje výlučně o blaho lidu, lidmi však upřímně pohrdá.
Jean Dutourd
Pedant je člověk, který má ducha přecpaného spoustou předsudků, rozumování, znalostí a používá toho skoro vždycky tam, kde nemá. Je to člověk, který přizpůsobuje svět svému duchu, místo aby přizpůsoboval svého ducha světu, člověk, který má systém apriorních poznatků.
Jean Dutourd
Lidé dokážou uvěřit čemukoli, když tomu věřit chtějí, zvláště když mají po ruce důkazy, které si obratně sestrojili, aby obalamutili sami sebe.
Jean Dutourd
Člověk, který vchází do bordelu není totožný z člověkem, který byl dekorován. Jsou to dvě složky jeho života naprosto na sobě nezávislé.
Láska pro sebe vyžaduje v lidské duši hodně místa a musí něco zničit, aby se tam mohla uvelebit.Jean Dutourd
Bytost, která nám nejvíc uniká ve chvílích, kdy se domníváme, že ji máme celou, je pro člověka vždycky lákavá.
Jean Dutourd
Člověk nemá na nic spolehnutí, žádné společenství ani zřízení není tak pevné, aby se při každém kroku netřáslo pod nohama, aby je nemohla ohrozit vzpoura nebo neopatrnost.
Jean Dutourd
Člověk se vždycky ukáže v tom nejhorším světle zrovna lidem, které by chtěl ohromit.
Jean Dutourd
Přejít ze sna do skutečnosti není tak těžké, je to jedna dvě a člověk se okamžitě přizpůsobí. Těžké je rozhodnout se opustit sen a vstoupit do skutečnosti. Vyžaduje to úžasnou sílu vůle a je to tím těžší, čím víc narostl sen.
Člověk se má za autora a zatím je postavou. Stvořením, místo tvůrcem.
Jean Dutourd
Politika člověka konzervuje.
Jean Dutourd
Člověk není nikdy tak šťastný, jako ve chvíli, kdy mu lidé zavdají důvod k tomu, aby je měl rád.
Jean Dutourd
Člověk vždy dosáhne toho, po čem silně touží.
Jean Dutourd
Nepohodlí je pro člověka výborná věc, vede ho ke skromnosti a přičinlivosti, udržuje ho v kontaktu s reálným světem a tak dále.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt